Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Brzydal 16:22, 14 lip 2020

Dołączył: 12 maj 2019
Posty: 17
Witam

Trawnik założony w tym roku, pomijając szkody jakie narobiły ulewy podczas wschodzenia trawnika to ogólnie nie jest źle. Chwastów za bardzo nie widać tylko właśnie w niektórych miejscach wyrasta coś co zaczyna się nawet kłosić. Nie wiem czy to chwast czy może tak właśnie wygląda wiechliną łąkowa która była w mieszance (poza kostrzewami i śmiałkiem darniowym). Stąd prośba o identyfikacje bo nie wiem czy rwać to czy zostawiać


TomaszZ 10:19, 15 lip 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Brzydal
to raczej wiechlina roczna, wyrywać
Brzydal 13:09, 15 lip 2020

Dołączył: 12 maj 2019
Posty: 17
Dzięki za wskazówkę. To faktycznie może być to patrząc na inne opisy i zdjęcia.
Dzisiaj przelecę cały trawnik w poszukiwaniach.
krzychoo900 23:21, 15 lip 2020

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Witam po długiej nie obecności i proszę o pomoc otóż mam problem z jednym chwastem w trawniku, pryskałem już dwa razy i nic nie pomogło Jeden raz starane 250 później target trawniki i nic specjalnego się z tym nie dzieje. Dodaje kilka zdj. jak dzisiaj wygląda trawnik [img
Brix0n 08:39, 16 lip 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Czy to babki zwyczajne? Czy przy koszeniu zanikną czy trzeba je wyrywać ?
amatorski_og... 17:37, 16 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 1
Dzień dobry,

świeżo posiany trawnik, ma dopiero 11 dni, dwa dni temu zaczęło wychodzić coś takiego. Czy można na tym etapie stwierdzić co to jest i ewentualnie jak się tego pozbyć?



QbaH 10:48, 17 lip 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Mam tego mnóstwo też w nowym trawniku, najgorsze jest to że nie wyrasta na tyle żeby szlo skosić i trxeba ręcznie pielic, łatwo wychodzi z korzeniem ale Żona pieli działkę już 2 raz (a jest tego trochę...).
tomski 17:46, 17 lip 2020

Dołączył: 17 lip 2020
Posty: 4
Witam, około 3 tygodnie temu robiłem oprysk na chwasty dwuliścienne, użyłem Chwastox Complex. Dzisiaj wyraźnie widać wysuszone miejsca po chwastach. Co powinienem zrobić w następnym kroku, aby spróbować przywrócić wygląd trawnika ? Dosiewka, nawóz ? W jakiej kolejności ? Dodam, że gleba jest lekko kwaśna,jest trochę mchu. W kwietniu była robiona wertykulacja oraz nawożenie. Dziękuję za pomoc.



adziaki 09:43, 23 lip 2020

Dołączył: 30 cze 2020
Posty: 10
Dzień dobry,

6 tygodni temu posiana trawa w przydomowym ogródku, lekko ponad 300 m2.
Była już dwa razy koszona, a sama trawa nawet ładnie się zagęszcza.
Jak wielu świeżych "zakładaczy" trawnika po raz pierwszy popełniłem podstawowy błąd nie odchwaszczając gleby przed wysianiem nasion.
W związku z tym mam na trawniku sporo chwastów tych dwuliściennych jak i jednoliściennych.
Dwuliściennymi się nie przejmuję bo widać, że znikają po kolejnych koszeniach, ale najgorsza jest chwastnica jednostronna!
Wyrywałem ją ręcznie, ale jest tego zbyt dużo i za szybko się rozprzestrzenia.

Mam w związku z tym pytanie:

Czy mogę na tak młody trawnik zastosować oprysk środkiem Puma Uniwersal 069 EW firmy Bayer w celu wyeliminowania tej nieszczęsnej chwastnicy i czy nie zaszkodzi to trawie?

Skład mojej mieszanki to Johnsons General Purpose:

- 10% Życica trwała (Lolium perenne - Esquire)
- 30% Kostrzewa czerwona (Festuca rubra - Maxima 1)
- 50% Kostrzewa trzcinowa (Festuca arundinacea - Starlett)
- 10% Wiechlina łąkowa (Poa pratensis - Geronimo)

Tak wygląda trawnik na dzień dzisiejszy:




QbaH 14:52, 23 lip 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Witam,
Pod tujami mam trochę perzu, nie kosze tam bo nie mam tam trawnika a jak wyrywam to i tak wyrasta obok. Można zastosować jakiś srodek pod świeżo posadzonymi tujami? Ewentualnie pielenie da efekt w dłuższym okresie czasu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies