Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Michal1988 10:56, 08 cze 2020

Dołączył: 08 cze 2020
Posty: 1


Czesc witam wszystkich!
Pierwszy trawnik w zyciu, ogolnie pierwsze prace ogrodowe w zyciu.
Pytanie do znawcow- uprzejmie prosze bez zartow jak polowa mojej rodziny „to koperek”
Posadzilem trawnik 4 tygodnie temu- landscraper na slonce i cien, nie wyroslo praktycznie nic oprocz tego czego zdjecie wstawiam powyzej z bliska i kilka ponizej
Pytanie- co to jest i jakim opryskiem sie tego pozbyc? Tego koperku jest caly „trawnik”
Dodatkowo zdjecie drugiego chwasta i tez pytanie czym go usunac.(jedno zdjecie)
Pozdrawiam

Vistolio 00:00, 10 cze 2020

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 4
Pomocy ratunku przegladam już wszystko i nic dalej nie wiem co to jest za trawsko zaczelo sie 2 lata temu i tak zaczyna mocno dominowac na trawniku piekna zielona trawka na chwile co później jest wydeptana wiec leży plackami tworzy długie pedy rozłogi ze aż ciezko grabiami wyciagnac zaś po wyciagnieciu i skoszeniu zaczyna usychać


Czarny 10:02, 10 cze 2020

Dołączył: 10 cze 2020
Posty: 3
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, mam problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Niedawno za namową znajomego nawiozłem 20 ton czarnoziemu i postanowiłem założyć nowy trawnik, ponieważ stary to nie był trawnik a bardziej łąka, która wyglądała jako tako tylko skoszona praktycznie do ziemi Liczyłem na piękny trawnik, wszystko zostało zrobione zgodnie z radą znajomego. Ziema, wyrównanie, walec, siew, walec, podlewanie. Założyłem system automatycznego nawadniania, trawa zasiana to Barenbrug Play & Sport. Trawa została zasiana 07.05.2020. Niestety aktualnie ponownie jest na niej więcej chwastów niż trawy. Nie wiem co z tym zrobić, zmiana kosztowała sporo wysiłku i trochę pieniędzy a efekt niestety jest niewiele lepszy od poprzedniej trawy. Poniżej zdjęcia po pierwszy koszeniu. Może ktoś wie co to za chwasty i co z tym zrobić ? Wypielić i dosiewać trawę już, czy jest może jakiś inny sposób na to ? Środki chemiczne w tym momencie chyba odpadają?









Beis 21:25, 10 cze 2020

Dołączył: 10 cze 2020
Posty: 1
Witam, rośnie mi coś takiego na działce i nie wiem co to jest

Micgal1596 16:24, 14 cze 2020

Dołączył: 14 cze 2020
Posty: 1
Witam serdecznie!



Niedawno założyłem nowy trawnik, nasiona barenbrug Water saver. Trawka urosła bardzo ładna ale zaczęło pojawiać się coś takiego jak na zdjęciach. Nie znam się na chwastach ale może ktoś mi podpowie co to może być i czy mam już się tym martwić. Nadmieniam że trawnik jest już po drugim koszeniu i regularnie nawadniany. Powierzchnia siewu to ok. 16 arów więc z wyrywaniem ręcznym nie ma szans.

Gardenarium 22:01, 14 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dudziok napisał(a)
Dzień dobry wszystkim!
Rok temu zakupiłem ogród rodzinny, który był w tragicznym stanie. Zburzyłam stary domek, który na niej stał. Przeoralem cała ziemie do 30-40 cm wgłąb oraz nawiązałem nowej czystej ziemi.
3 tygodnie temu zasiadł trawę substral samozageszczajaca uniwersalna.
Od pewnego czasu widze, ze obok pięknej trawki rosnie także skrzyp polny i trawa, która raczej nie powinna być wynikiem siewu ręcznego


Mam do Was pytania:
- co zrobić z ta „odmiana” trawy która na zdjęciu posiada szerokie „liście”?
- jak pozbyć się skrzypu polnego?
- kiedy zacząć mówić trawę? Gdzieniegdzie ma już ponad 10cm, a w kilku miejscach dopiero zaczyna kiełkować
- czy po koszeniu zrobić dosiewke czy poczekać aż pozostałe nasionka wykiełkują?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
opengrass 22:01, 14 cze 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Trawa z wysiewu a chwasty przeniesiony

- "szerokie liście"? Stawiam na ziemię którą nawiozłeś. Razem z nasionami w tej ziemi
- "skrzyp polny w trawniku"? To świadczy o zakwaszonej ziemi. Przypuszczalnie był w nawiezionej ziemi. Nie miałem takiego przypadku ale może jakiś nawóz ze zwiększoną ilością wapnia.
- "koszenie trawy 10 cm"? Ja bym już kosił ale na maksymalną wysokość w Twojej kosiarce (6-7 cm)
- "dosiewanie nowego trawnika"? Minęły 3 tygodnie więc chyba to co miało wzejść to już wzeszło. (w dużym uproszczeniu: życic trwała 7 dni, kostrzewa 14 dni, wiechlina łąkowa 21 dni). Sugeruję dosiewać ale przez pierwsze 3 tygodnie trawnik musi być codziennie zraszany (2-3 razy dziennie) bo na Twoim zdjęciu widzę że jest sucho.
Czarny 13:26, 17 cze 2020

Dołączył: 10 cze 2020
Posty: 3
Ponawiam moje pytanie powyżej. Ewentualnie na te chwasty czy mogę zastosować jakiś nawóz z odchwaszczaniem ? Trawa zasiana 07.05 tego roku. Czy mogę stosować już jakieś środki ? Trawa to samo-zagęszczająca Baernbrug.
kasiatawrel 20:57, 20 cze 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 1
Witam
Proszę o po pomoc. Trawnik założony rok temu. Wysiana trawa Barenbrug sport. Wiosna trawnik wyglądal katalogowo, a dzis pełno w nim brodziszka drobnego... Trawa koszona co 2 tyg. a brodziszka z każdym dniem więcej i więcej. Ma ktos sprawdzony środek na to chwaścisko?
Wiaan 14:08, 23 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Mam prośbę o podpowiedź, chciałam zrobić oprysk na chwasty w trawniku i sypnąć nawóz. Nie wiem w jakich odstępach to zrobić i jaka kolejność. Myślałam najpierw o nawozie na świeżo skoszony, ponieważ pobudzi go do wzrostu i chwasty też. Wtedy po kilku dniach oprysk. Później odczekać aby chwasty pobrały w pełni środek kilka dni do ponownego koszenia. Czy tak? Kiedyś to przerabiałam ale nie zapisałam sobie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies