Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Jarecki 16:51, 23 lip 2020

Dołączył: 25 paź 2017
Posty: 4
Trawnik ma 10 Dni. Sporo dziadostwa rośnie. Wyrywać? Czy poczekać i jakiś oprysk?
Tomi 08:47, 25 lip 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 3
Na części trawniku występuje taka trzcina czy to trawa nie jestem w stanie określić
Grupowicze nie znalazłem wątku na ten temat, czy ktoś miał z tym problem i jak pozbyć się?
Trawnik założony w tym roku

Pozdrawiam
Brix0n 10:09, 25 lip 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Chwastnica. Mam podobny problem. Wyrywać puki trawnik młody. Za rok dwa mozna oprysk wprowadzić ale szczerze narazie nie wiem nic więcej czy wogole jest na to jakiś oprysk. Mam trawnik 2 miesięczny więc narazie nie ma mowy o oprysku.
adziaki 21:18, 25 lip 2020

Dołączył: 30 cze 2020
Posty: 10
Tomi napisał(a)
Na części trawniku występuje taka trzcina czy to trawa nie jestem w stanie określić
Grupowicze nie znalazłem wątku na ten temat, czy ktoś miał z tym problem i jak pozbyć się?
Trawnik założony w tym roku

Pozdrawiam


He he, jak bym swój trawnik widział

Zapytałem właśnie kilka postów wstecz czy na chwastnice (bo to właśnie ona) można zrobić oprysk środkiem Puma 069 ew na młodym 6 tygodniowym trawniku.
Myślę, że większa część postów w tym temacie mówi właśnie o tym chwaście i jego zwalczaniu...
Brix0n 13:23, 28 lip 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Witam. Trawnik posiany 2 miesiące temu. Przez te ulewy w niektórych miejsach dość rzadki.Na zdjęciach widać trochę gołej ziemi. Czy trawnik się tam rozwinie czy beda konieczne dosiewki? Jest sporo chwastów. Który środek działa na najwięcej chwastów nie niszcząc przy tym trawy? Dodaje kilka zdjęć. Oczywiście w tym roku tylko koszenie co 4 dni, ale w następnym sezonie mógłbym czymś go spryskac jeśli wyjdzie dużo tego cholerstwa. Który środek na to najbardziej zadziała? Napewno jest trochę kończyny, mniszka, bajek. Więcej nie znam. Nie wiem które zginą od koszenia.. Kosze na 6 cm. Dodam że kilka dni temu go nawiozlem, w niektórych miejsach pomału nawóz zaczął dzialac. Bardzo prosze o pomoc.
Lugrab 21:13, 28 lip 2020

Dołączył: 28 lip 2020
Posty: 1
Cześć,

Proszę o informację co to za chwast. Mam go bardzo dużo w trawniku oraz wiele innych:/ ale tamte znam
Z góry dziękuję z pomoc.




Gardenarium 21:18, 28 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brix0n napisał(a)
Witam. Trawnik posiany 2 miesiące temu. Przez te ulewy w niektórych miejsach dość rzadki.Na zdjęciach widać trochę gołej ziemi. Czy trawnik się tam rozwinie czy beda konieczne dosiewki? Jest sporo chwastów. Który środek działa na najwięcej chwastów nie niszcząc przy tym trawy? Dodaje kilka zdjęć. Oczywiście w tym roku tylko koszenie co 4 dni, ale w następnym sezonie mógłbym czymś go spryskac jeśli wyjdzie dużo tego cholerstwa. Który środek na to najbardziej zadziała? Napewno jest trochę kończyny, mniszka, bajek. Więcej nie znam. Nie wiem które zginą od koszenia.. Kosze na 6 cm. Dodam że kilka dni temu go nawiozlem, w niektórych miejsach pomału nawóz zaczął dzialac. Bardzo prosze o pomoc.


Chwastox na dwuliścienne powinien większość unicestwić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 21:43, 28 lip 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Gardenarium kiedy można opryskac? Robić dosiewki na wrzesień?? Zrobiłem błąd bo gleby nie odchwascilem przed sianiem ale wyrywam w miarę czasu teraz ręcznie i kosze co kilka dni.
Gardenarium 21:14, 29 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jarecki napisał(a)

Trawnik ma 10 Dni. Sporo dziadostwa rośnie. Wyrywać? Czy poczekać i jakiś oprysk?


Wyrywać - na oprysk trawnik jest za młody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:15, 29 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brix0n napisał(a)
Gardenarium kiedy można opryskac? Robić dosiewki na wrzesień?? Zrobiłem błąd bo gleby nie odchwascilem przed sianiem ale wyrywam w miarę czasu teraz ręcznie i kosze co kilka dni.


Opryskać można wtedy, gdy w okresie przewidzianym na opakowaniu, że ma nie spaść deszcz, bo zmyje i środek nie zadziała. Przeczytaj instrukcję ile godzin/dni ma upłynąć po oprysku do deszczu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies