Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 22:51, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tak, najpierw opryskaj chwasty, jak znikną dopiero syp nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:51, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
criss20ster napisał(a)
Witam. Jestem tutaj nowy i zapewne dostanę info że pełno tego typu tematów. Lecz mój problem jest inny jak każdego z Was. Dlatego opisze mój problem.

Z końcem kwietnia br założyłem na podjeździe trawnik wzdłuż pasów kostki brukowej a dokładniej na środku boki będę robił później. Zamówiłem nową ziemię (starą usunąłem i odpowiednio obniżyłem teren by dosypać nowa). Miała być oczyszczona itd. Lecz tego nie wiedziałem. I jak już ułożyłem wyrównałem ją to obficie podlałem, potem posiałem trawnik i po ok 2-3 tyg. zaczęło z ziemi wyrastać coś takiego (zdjęcia , chwasty itd.) razem z trawą. Zacząłem ręcznie wyrywać te co urosły potem rosło i rosło aż do momentu gdzie już trawa się trawa zazieleniła i chwasty były wysokie wiec cały pas ok 25 metrów musiałem ręcznie powyrywać by nie zniszczyć trawnika. Gdy trawa była wysoka znowu powyrywałem chwasty. Gdy trawa była już wysoka skosiłem ją, potem w te puste miejsca zrobiłem dosiekę i poczekałem aż wzejdzie ,potem 2 koszenie chwasty gdzie nigdzie rosły wiec usuwanie ponownie ręcznie. Potem sypnąłem nawozem do zakładania trawników agrecol. Gdy podlałem nawóz fakt słonce świeciło stało się coś takiego w niektórych miejscach pojawiło się "siano" i co Tu robić. Potem znowu pełno chwastów urosło więc je znowu powyrywałem i na obrzeżach kostki podsypałem więcej ziemi bo tu trawa nie chciała rosnąć gdyż w niektórych miejscach super cudowni fachowcy zrobili płytki nadlewki betonowe wiec nie ma jak rosnąc. Ale mam nadzieje że teraz będzie ok jak podsypałem już z wymieszanym nawozem. I tu zaczynają się do Was pytanie

1. Te obrzeza ziemi z nawozem mam poczekać ok 10-14 dni jak pisze producent nawozu do trawnika biopon ?
2. Czy w tym obrzeżach jak podsypałem ziemię ponownie dosiewać czy poczekać jak wzejdzie trawa która przykryłem ziemią która wcześniej była rozsiana ale nie chciała rosnąc ?
3. Jak usunąć chwasty na amen żeby znowu nie wyłaziło (trawnik zasiany i już widać wzrost) miałem 2 koszenia już.

4. Czy jak obsypałem ziemią z nawozem te obrzeża to mogę już kosić 3 raz bo trawa po ostatnich deszczach rośnie jak wściekła

Tak to mniej więcej wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
criss20ster 22:52, 23 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4
Tylko nie wiem jak wstawić zdjęcia
deszczowymaj 22:52, 23 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gdy piszesz post ..to po prawej stronie jest opcja (Wybierz plik) klikasz ..szukasz zdjęć które Cię interesują(wybierasz klikając je pojedynczo ) ,pojawią się ich miniatury ,klikasz te miniatury,wtedy pojawią się w oknie głównym ..czyli Tu Wyślij i gotowe
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 22:52, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapewne zamieszczę ten post w jakimś wątku istniejącym, tylko zobaczę zdjęcia. Natomiast przetłumacz mi na polski żebym zrozumiała to pytanie. Spróbuj wyjaśnić logicznie o co ci chodzi...ja nie rozumiem tego pytania
Jakie obrzeża z ziemi z nawozem?
Po co masz poczekać, czemu trzeba poczekać, te obrzeża z nawozem mam poczekać...hmmmm
No ja się naprawdę muszę nagłowić o co Wam czasem chodzi w tych pytaniach
1. Te obrzeza ziemi z nawozem mam poczekać ok 10-14 dni jak pisze producent nawozu do trawnika biopon ?
2. Czy w tym obrzeżach jak podsypałem ziemię ponownie dosiewać czy poczekać jak wzejdzie trawa która przykryłem ziemią która wcześniej była rozsiana ale nie chciała rosnąc ?

Co to są: Te obrzeza ziemi z nawozem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
criss20ster 22:53, 23 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4
To sa chwasty po posianiu trawy i intensywmym podlewaniu




Potem trawa urosła a w raz z nią te chwasty obrzeza nazywam ten koniec kostki a poczatek ziemi czyli tzw kraweznik ale w moim przypadku tego nie ma.

Przepraszam za błedy ale pisałem to jak dziecko mi płakało a musiałem w końcu znaleźć odpowiednie forum i poszukać porad i pomcy w śród Was

Trawa wschodzi z chwastami








Trawa po 1 skoszeniu (ok tydzień po stan)



















Trawa po 1 skoszeniu i odsypaniu nawozu (stan ok tydzien po)
















A i po tym nawożeniu stan trawy sie zagęscił a w raz z nim jakieś multum chwastów jakie oset, mlecz i jakieś pospolite. Więc je wyrwałem ale nie wiem czy tak do końca się udało bo wiadomo mogłem zostawić korzeń ale starałem się wyrywac je z korzeniami. Lecz też nie chciałem zniszczyć trawnika. Chyba że macie jakieś sposoby. I uzyskam odpowiedz na te pytanie w 1 czesci postu
Gardenarium 22:59, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy krawężniku jest nalane za dużo betonu, trawa na betonie nie urośnie, będzie zamierać i to nic dziwnego tak będzie. Trzeba było upilnować kostkarzy, żeby nie nawalili takich puców, wtedy by urosła. Beton poza tym wypija wodę trawie więc też dodatkowo tak jest.

Musisz non stop to dolewać, inaczej będzie przysychała.

W ziemi były nasiona chwastów i tak się dzieje, zawsze z trawnikiem wschodzą najpierw chwasty, bo trawa wschodzi wolniej. Gdynbyś przedz posianiem zugorował teren, nie byłoby tego, a tak masz co masz.

Chwasty dwuliścienne da się zlikwidować cześciowo koszeniem a częściowo potem , gdy trawnik będzie starszy, opryskasz i znikną - teraz wyrywaj ręcznie, Codziennie kilka metrów kwadratowych. Ja wyrywałam chwastnicę i nie mam po roku.

U ciebie chwastnicy nie widzę, więc te bździnki da się opanować, nie ma tragedii. Nie biadol tak. Trawnik zamiera bo jest za gęsto, trawki nie mają miejsca rosnąć, same się wypierają i gniją.
Masz trawnik zagłodzony, nie ma siły rosnąć, sypnij mu nawozu i podlej dobrze , ruszy z kopyta. Tak się użalasz i kłopoczesz a zgrabne dwa ruchy i tydzień czasu i będzie dużo lepiej, weź się do roboty.

Nie twórz chłopie nowych wątków, bo mam o bez tego do cholery roboty, zamiast doradzać to tracę czas na moderowanie i przenoszenie.
Pisz poi polsku, nie tłumacz się dziećmi... pisz ze zrozumieniem bo będę ignorować niezrozumiałe posty Proszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 23:12, 23 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5129
Gardenarium napisał(a)
Nie tak, najpierw opryskaj chwasty, jak znikną dopiero syp nawóz.

Dziękuję, tak zrobię, czułam że coś pokręciłam, teraz już wpisuję do notatnika ogrodowego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
criss20ster 08:44, 24 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Przy krawężniku jest nalane za dużo betonu, trawa na betonie nie urośnie, będzie zamierać i to nic dziwnego tak będzie. Trzeba było upilnować kostkarzy, żeby nie nawalili takich puców, wtedy by urosła. Beton poza tym wypija wodę trawie więc też dodatkowo tak jest.

Musisz non stop to dolewać, inaczej będzie przysychała.

W ziemi były nasiona chwastów i tak się dzieje, zawsze z trawnikiem wschodzą najpierw chwasty, bo trawa wschodzi wolniej. Gdynbyś przedz posianiem zugorował teren, nie byłoby tego, a tak masz co masz.

Chwasty dwuliścienne da się zlikwidować cześciowo koszeniem a częściowo potem , gdy trawnik będzie starszy, opryskasz i znikną - teraz wyrywaj ręcznie, Codziennie kilka metrów kwadratowych. Ja wyrywałam chwastnicę i nie mam po roku.

U ciebie chwastnicy nie widzę, więc te bździnki da się opanować, nie ma tragedii. Nie biadol tak. Trawnik zamiera bo jest za gęsto, trawki nie mają miejsca rosnąć, same się wypierają i gniją.
Masz trawnik zagłodzony, nie ma siły rosnąć, sypnij mu nawozu i podlej dobrze , ruszy z kopyta. Tak się użalasz i kłopoczesz a zgrabne dwa ruchy i tydzień czasu i będzie dużo lepiej, weź się do roboty.

Nie twórz chłopie nowych wątków, bo mam o bez tego do cholery roboty, zamiast doradzać to tracę czas na moderowanie i przenoszenie.
Pisz poi polsku, nie tłumacz się dziećmi... pisz ze zrozumieniem bo będę ignorować niezrozumiałe posty Proszę.



Powiem tak gdybym wiedział że ziemia jest zachwaszczona to bym posypał nawozem na chwasty, było u sprzedającego napisane odchwaszczona, przefiltrowana itd. Dlatego później walczyłem z tymi chwastami i co jakiś czas je wyrywam ale żebym mógł opryskać ja to dopiero za rok chyba mogę co nie ?

Co do betonu niestety nie było mnie przy tym ponieważ to dziewczyny były jak robili tą kostkę a dopiero później one stwierdziły że posiejemy trawę gdybym był przy tym sam bym im powiedział co i jak , bo pracuje z materiałami budowlanymi i wiem co jest 5.

Co do nawozu po 1 koszeniu nawiozłem nawozem agrecool do regeneracji i zakładania trawników i dlatego w niektórych miejscach zrobiło się siano, ale to chyba z racji dużej dawki co nie ? I dlatego szukam pomocy co z tym zrobić. Czy na nowo posiać trawę w te miejsca ?

Było 2 koszenie i chwasty wzrosły więc je też usunąłem ręcznie ale zapewne nie wszystko z korzeniem bo się urywały pomimo delikatnego wyrywania.

Teraz będę kosił 3 raz bo trawka znacznie podrosła a na te boki gdzie się zaczyna kostka ostatnio dosypałem ziemi z nawozem ale muszę poczekać 10-14 dni i potem chce dosiać w te miejsca trawę (czy tak mogę ?)
Gardenarium 11:54, 24 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygrab plastikowym wachlarzem to siano, wydrap, następnie odczekaj i zobacz co się będzie działo. Co nie, to ja nie wiem czy za dużo nasypałeś nawozu, to może stwierdzić tylko stacja chemiczno-rolnicza po zbadaniu gleby, aj po wyglądzie nie jestem w stanie tego powiedzieć, jak dla mnie było za gęsto i sama trawa się wyeliminowała gnijąc.

Przy krawężnikach zrobiłeś dobrze od razu posiej nasiona. Podlewaj tam częściej niż normalnie podlewasz trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies