Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

AkapulkoBial... 23:57, 20 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Wiesz tak naprawdę to tego jest bardzo dużo i nie drogo wychodzi, to jest 10 litrów napoju bez chemii.Pierwszy raz może Ci coś nie tak wyjdzie ale za drugim razem nabierzesz wprawy sama zobaczysz ze tylko to będziesz sobie zawsze robiła.To jest 5 butelek po 2l.

Zobacz jakie widły kupiłam

____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 10:48, 28 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Dziś znów zawitało słoneczko , wiec zabieram swoje zabawki i jadę na moje „Ranczo Akapulko” Dokupiłam troszkę sprzętu i czas zacząć majsterkować na ogródku.
Z drewna które kupiłam na opał zrobiłam drewniane donice. Jedną zostawiłam w przydomowym ogródku a drugą i krążki powiozłam na działkę.






Cały czas przez kilka dni padał deszcz, nie jeździłam na Ranczo, bo nie bardzo miałam ochotę chodzić bo deszczu i błocie, dziś jadę i wykorzystam kilka dni puki jest słoneczko. Hrabia już szykuje swoją panienkę w sukienką i też zabiera się ze mną razem zrobimy sobie gryla.
Mamy swoją kiełbaskę i jakieś tam karkóweczki, będzie superowo.

W naszym ogródku przydomowym zakwitły już żąkile, są piękne nie boją się zimna.A za kilka dni zakwitną tulipanyi wygrzewa sie na słoncu rozsada ogórków i pomidorków.








Cos mi słabo kiełkują ogóreczki chyba boją się zimna, będę musiała dosadzić ogórków.
Z tymi razadami biegam jak z dzieckiem, do domu i na słoneczko i znow do domu a pózniej znów na słoneczko.Pomieszało się im od tego przenoszenia juz nie wiedzą w którą stronę mają sie kierować.
Kupiłam takie małe tunele i nie wiem czy mogę już posadzić sałatę i ogórki pod tymi tunelami, czy nie jest jeszcze za wczesnie?Na działce mam jeszcze duzo innej pracy do wykonaia , chyba zaczekam jeszcze do polowy kwietnia, z tym sadzeniem.
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 12:34, 28 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W tunelu jeszcze za wcześnie. Musi być w nocy temperatura koło 8-10 stopni. Bo w dzień się nagrzeje odpowiednio.
Donica superancka. Hrabia jaki amant! Ogólnie za napojami j a niej przepadam, ale wg Twojego przepisu wypróbuję, tylko bliżej lata. Dużo tej rozsady masz. Niech szybko słońce ją wzmacnia.
Życzę pogody w ogrodzie i na Ranczo.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 19:46, 28 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
He he he Oj Hrabia jest super , na działce narobil mi wsytydu , na działce chciał sie popisac sąsiadowi jak to on sobie radzi z pluszową suczką, dal mu lekcję sexsowania . Sąsiad z wrażenia i śmiechu mało co nie upadł . Hrabia pokazywał też suczce cały ogródek obnosił ją po wszystkich kątach a na koniec pokazał sąsiadowi do czego mu służy pluszowa suczka.he he he he heh.To mówisz Haniu że jeszcze za wczesnie sadzic w małym tuneliku? A czy kłącza kwiatów moge już posadzić?
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 22:13, 28 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak to faceci się szybko w tych sprawach dogadują.
Nie oglądałam pogody dla Twojego rejonu, ale u siebie jeszcze nie sadzę.
Starzy ogrodnicy mówią,że najlepiej sadzić w Wielkim Tygodniu. Wtedy wszystko się przyjmuje.
Zbadaj prognozy, szczególnie nocne. Żeby minusów nie było.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanna___ 21:40, 29 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Nie,no hrabia ma mistrza normalnie

Jakie kłącza kwiatów planujesz sadzic? Ja dziś wkopałam kłącza jeżówek,bo kupiłam w Biedronie.........a potem mnie naszło czy nie za wcześnie

A przyjęły się roślinki które sadziłaś w zeszłym sezonie? (tujki,owocowe i chyba winobluszcz?)

____________________
hanka_andrus 22:40, 29 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś pod szkłem posadziłam sałatę, którą dostałam od sąsiadki. TY w swoim tunelu, możesz już wysiać sałatę i posadzić dymkę na szczypior.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 01:19, 30 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Joanna___ napisał(a)
Nie,no hrabia ma mistrza normalnie

Jakie kłącza kwiatów planujesz sadzic? Ja dziś wkopałam kłącza jeżówek,bo kupiłam w Biedronie.........a potem mnie naszło czy nie za wcześnie

A przyjęły się roślinki które sadziłaś w zeszłym sezonie? (tujki,owocowe i chyba winobluszcz?)



Wydaje mi się zę to są kłącza Kanna zwana paciorecznikiem , ale nie jestem pewna bo rosną bardzo wysoko,ponad 2 m. Na zimę trzeba je wykopywać.W zeszłym roku posadziłam dwa kłącza i wyrosły mi kwiaty drzewa , miały czerwone i rózowe kwiaty i duże szerokie Podłużne liście . Tak sie rozrosły że nie dałam rady ich z ziemi wykopać , musiałąm je okopywać, by wyciągnąć z korzeniami.W sumie bardzo ładne kwiaty , tylko jesienią zachodu z ich wykopywaniem.W tym roku okopie je w kopczyki i zakryję je gałązkami swierku może jakos przezimują .Pozdrawiamy Cię .
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 01:28, 30 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
hanka_andrus napisał(a)
Dziś pod szkłem posadziłam sałatę, którą dostałam od sąsiadki. TY w swoim tunelu, możesz już wysiać sałatę i posadzić dymkę na szczypior.

Haniu u nas na podlasiu niby jest ciepło, ale wieczory są bardzo chłodne, a czasem mamy 1- boję się ze moje roslinki zmarzną. Na działce jest słonce czasem az 17+ ale wieczory są bardzo zimne.Ja wczoraj porzadkowałam na działce i w cieniu zmarzłam bo było zimno.POzdrawiam damy jakis sobie radę hehehehe.
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 17:43, 10 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej, dziewczyno! Żyjesz, nie chorujesz? Jaka u Ciebie pogoda? Ciągle zimno, co?
A może mimo zimna, harujesz na swoim nowym poletku?

U nas nad morzem, niestety, ale zimnica ze sztormowym wiatrem nie daje szans na ogród,wychodzę tylko z psem na spacer, i z powrotem na kanapę.
ozdrawiam i zdrowia życzę.



____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies