Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

AkapulkoBial... 00:19, 25 gru 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185




Jak co roku w Święta Bożego Narodzenia
w dzień Wigilii gdy Bóg się rodzi.
Jak tradycja nakazuje zasiądźmy przy stole
złóżmy życzenia dla swojej rodziny
i wszystkich ludzi.

Niech Bóg z wysoka nas wszystkich wysłucha
Z barankiem Bożym podzielmy się ciałem Chrystusa.
A święty Mikołaj niech o nas pamięta.
Przyniesie dla nas mnóstwo prezentów,
i dużo szczęścia.

POzdrawiamy
____________________
Ranczo Akapulko
malgorzata_s... 19:21, 25 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Gdzie Ty się podziewałaś? Ja również składam życzenia miłości, radości i ogólnie wszystkiego co najlepsze. Niech nowo narodzony Jezus obdaruje Cię wszelkimi łaskami a Nowy Rok przyniesie same wspaniałe chwile Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AkapulkoBial... 20:34, 14 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Witam wszystkich ogrodników bardzo serdecznie. Już po zimie .
Nie mogłam się doczekać kiedy ta zima się skończy i znów pojadę na moje ukochane ranczo. Dziś wzięłam się do pracy. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam to dokupiłam troszkę sprzętu do ogrodu i kilka drzewek czereśnia , wiśnia, grusza i włoski orzech. Kupiłam również piłę spalinową za 240zl która będzie mi niezbędna, bo nie mam na działce prądu.Jak tu bez piły pracować.






Kiedy kupiłam drzewo na opał i przywieźli mi takie wielkie kłody, że aż mi niedobrze się zrobiło kiedy to zobaczyłam. Stare wielkie 2 metrowe kłody, niektóre spróchniale kloce nie nadające się do palenia w piecu.Jednak pomyślałam sobie - skoro nie nadają się do palenia, to na pewno do czegoś innego je wykorzystam, tak naprawdę to było 3 m drzewa zapłaciłam za nie 300zł



Stojąc i patrząc na te kloce zbierało mnie na płacz , bo przecież nie ma kto mi tego pociąć i porąbać.Nie byłam pewna czy dam radę co kolwiek zrobić z tym drzewem.Jednak moi drodzy nie uwierzycie mi ze znalazłam wspaniałe rozwiązanie co zaroić z tym drzewem.
Bo w końcu mam swoją piłę do tej pracy ją kupiłam.
A w tym wszystkim pomógł mi popiłować drzewo sąsiad z góry.



Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz .

____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 23:49, 14 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj po przerwie. Jak minęła zima? Za robotę się bierzesz niekoniecznie ogrodową, ale myślę, że potem z tego piłowania coś ładnego powstanie.
Życzę zadowolenia z ogrodu w tym sezonie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 06:27, 15 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Witaj Haniu o tak już jestem.
Tegoroczna zima minęła nie zauważalnie.
A jak u Ciebie?
Ja dziś wstałam wcześnie rano , bo muszę schować drzewo do składziku , bo ma padać śnieg z deszczem . A ja wczoraj rzeczywiście zrobiłam kilka pięknych rzeczy , podczas piłowania drzewka.
Popatrz sama co zrobiłam i jak wykorzystałam część drzewa. Część kloców dopiłowałam na krążki którymi mam zamiar upiększyć mój ogród.Będą piękne doniczki na kwiaty i ławy i stól.




Tak wyglądał moj przydomowy tartak














Strasznie się cieszę , że mogłam coś z tego uszczknąć do ogrodu.
Zastanawiam się tylko nad tym jak mam to zaimpregnować? Mam stary zurzyty olej , ale można też spróbować to zrobić inaczej, narazie jest to wszystko w stanie surowym.
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 08:29, 15 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Masz pomysły! Doniczki takie widziałam, ładnie to wyglądało. Już ciekawa jestem Twoich kompozycji.
Powodzenia. A jak się m a Hrabia?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 16:15, 15 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Hrabia w porządku trzyma sie staruszek jeszcze ok nie nazeka . Co do kompozycji to nie bardzo wiem co tam posadze , bo nie mam jeszcze takiej wprawy jak wy , dodam że nie bardzo znam sie na roslinkach i ich nazwach, dopiero się uczę ;( Mam duzo nasionek ale , chyba tam sie nadają tylko jakies niskie roslini , które sie rozrosną.
____________________
Ranczo Akapulko
Joanna___ 18:19, 15 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
O matko,jak pisałaś o tej pile że kupiłaś to mnie dreszcze przeszły..........myślałam,że chcesz sama tym ciachac Fajne te "donice",klocki.....wszystko fajne.Ja bym w takiej "łódeczce" rojniki zasadziła

A tak wogóle witam po zimie.......u mnie dziś grad z deszczem plus mega wiatrzycho,brrrr.
____________________
AkapulkoBial... 21:23, 15 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Witaj Joasiu nie ma czego sie bac piłowałam krążki z drewna tą piłą, a mam tez duże krajzegi i wyżynarki którymi też piłuję, na początku się ich bałam , ale jestem ostrożna. Jezeli chodzi o kwiaty to masz racje te kwiaty o których piszesz są piękne ja myslałam o posadzeniu Goryczki bezłodygowej niebieskie i rózowe, albo czerwone i niebieskie kwiaty Mam tez zawilec kolorowy.Piekne kolorowe kwiatuszki Poszukam jeszcze czegos w internecie, bo tak naprawde jak wczesniej pisałam dopiero rozpoczynam przygodę z roslinkami.

____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 19:20, 20 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Wczoraj wiało i padało , nie dało się nic robić ani na podwórzu , ani na działce.
Deszcz i śnieg przez kilka dni dał się nam we znaki. Ale za to dzisiejsza pogoda mnie zmobilizowała do pracy, bo wzięłam topór w garść się i za rąbanie drzewa.



Porąbałam wszystkie wielkie pnie, zajęło mi to prawie 2,5 godziny. Miałam pomocnika który mi towarzyszył. Strasznie ciężko było, ale zaparłam się , bo przecież nikt za mnie tego nie zrobi.



Myślałam że nie dam rady , jednak z Bożą pomocą udało się porąbać to drzewo. Kłopoty były tylko z pniami które miały sęki, siekiera nie wchodziła w ogóle w drewno, albo weszła i nie mogłam jej za skarby wyciągnąć z pnia.




Pień wielki topór ciężki, trochę naprzeklinałam się. Ale jak już wcześniej napisałam nie dałam za wygraną porąbałam wszystko jak stary drwal.






Jutro wybieram się na działkę, bo ma być słonce.Więc biorę moją mordkę i jazda na ranczo.Trzeba coś robić , a najważniejsze że mam nowe 2 pary super wideł. No to do jutra.
____________________
Ranczo Akapulko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies