Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

wietrzyk 09:49, 22 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kasiu, rób rabatki i przesadzaj roślinki. Nie bojaj się, ogród to żywy organizm i poprawić zawsze można jakby co gdyby Ci to mogło ułatwić to u Asi - Zaczątek ogrodu w poście z 19 luty napisałam jak zrobić plan ogrodu (sorki z iPada piszę i nie umiem skopiować )
W pierwszej kolejności dosadzaj rośliny, które docelowo mają być duże, one stworzą szkielet ogrodu, który będziesz stopniowo uzupełniać mniejszymi.
A jakbyś potrzebowała pomocy pisz, doradzę na ile umiem i inni pewnie też
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Cleo 12:39, 22 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Widzialam u Asi a jakże. Przeczytałam bardzo dokładnie. Jak tylko zrobię taki plan to wrzucę z listą roslin do przesadzenia i wtedy mam nadzieję wspólnie coś wymyślimy.
A co zrobilabyś z choinką, ktorej zdjęcie wklejałam? Chcialabym, żeby jeszcze ktoś się wypowiedział, jak poprawić jej wygląd.
____________________
Marzenia do spełnienia
Nikita 00:31, 23 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Zaglądam co u ciebie słychać..
Pozdrawiam prawie wiosennie.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Cleo 22:27, 23 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Nikita napisał(a)
Zaglądam co u ciebie słychać..
Pozdrawiam prawie wiosennie.


Ehh u mnie niewiele się dzieje. Póki co czekam na cieplejsze noce, bo o ile w dzień słonko ladnie przygrzewa tak noce pozostawiają wiele do życzenia.
Żeby cokolwiek ruszyć w ogrodzie to muszę narysować plan, tzn.już prawie gotowy, ale jeszcze nie pokazywalam Wam, bo kilka poprawek musze naniesc.
Prace będę rozpoczynała od wytyczania rabat. Poxniej rosliny do przesadzenia, będa lądowaly w nowych miejcach na rabatach.
Planujemy jednoczesnie zrobic system nawadniania, bo trawnik mus u nas podlewać.
Takze czekam, żeby temperatura w nocy tak nisko nie spadala, tzn, zeby nie było na minusie. Bo to raczej nie sprzyja roślinom świeżo przesadzonym?

Czy ktoś zerkał może na moją choinkę? Nadal nie wiem co z nią począć?
____________________
Marzenia do spełnienia
wietrzyk 15:54, 24 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Maleństwo wygląda na świerczka kłującego (?) Spróbuj przyciąć, co Ci szkodzi. Podlej magiczną siłą na wiosnę. Czasami tak jest, że jak rósł na dziko (znaczy nie był szkółkowany) to może potem odchorować utratę części korzonków. Jeśli nie da się go uratować... trudno Będzie miejsce na coś innego.
Ew. zamieść w odpowiednim wątku w roślinach iglastych np, może się jeszcze ktoś wypowie

A co planujesz przesadzać?

pozdrowienia

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Cleo 16:21, 24 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Hej!
Tak wlaśnie pomyslalam, ze odezwę się w wątku o iglakach. Dzięki.
Tzn też jesteś zdania, żeby ją ufarmowac w formie piennej, czy jak ją ciać?
A czy to swierk kłujący? Nie wiem, cos choinkowatego

A zaraz Ci napiszę i pokażę jak tylko bedę mieć zdjęcia tego, co chcę przesadzic
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 17:27, 24 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Do przesadzenia mam:

cisy, które już wcześniej pokazywalam, 2szt.


tuje brabant, ponad 2 metrowe, 4 szt.


tuje brabant, 80cm, 5 szt. nie mam zdjęcia troszkę je widać na ostatnim zdjeciu

choinka, nad ktorej losem debatuję


tuje szmaragd, 70cm, 2szt. nie mam zdjęcia

swierk srebrny, jeszcze malutki, ale ładnie rośnie
____________________
Marzenia do spełnienia
Luckaa 17:53, 24 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
U Ciebie jeszcze śnieg, u nas już dawno nie ma, wczoraj juz pograbiłam i powyrywałam zielsko, poprzycinałam krzaczki i powoli szykuje się na ogrodowo.
____________________
Lucyna
Cleo 18:10, 24 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Tak wygląda teren z tyłu domu, który mam do zagospodarowania: jest to kwadrat 20m/20m



Taras chcemy powiekszyć, nakreślilam sobie coś takiego






Wzdłuż ogrodzenia planuję szpaler z tuji szmaragd, to koło na środku to basen, miejsce pod basen planujemy wybetonować.
Po prawej stronie domu chciałabym rabatę wzdłuż domu, gdzie bedą wierzby hakuro z tawulami żółtymi, pomysl zaczerpnęlam z wątku Ani lecę w kulki, mniej wiecej tak bym chciala, żeby to wyglądało
nie umiem obrócic zdjęcia

____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 18:12, 24 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Luckaa napisał(a)
U Ciebie jeszcze śnieg, u nas już dawno nie ma, wczoraj juz pograbiłam i powyrywałam zielsko, poprzycinałam krzaczki i powoli szykuje się na ogrodowo.

Obecnie tez już nie ma. Zdjecia robilam ze dwa tygodnie temu. Mowisz, ze poprzycinalaś. Nie boisz się przymrozków nocnych?
____________________
Marzenia do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies