Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Piotr_K 17:55, 10 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Gardenarium napisał(a)
Piotr, chwała ci za ten przyrząd. Witek nawet oglądał



Cieszę się bardzo, że również mogłem pomóc. Jutro wstawię zdjęcie z wymiarami . Potrzeba nacieć rurek do wbijania wyszła przy pierwszym teście. Trawa się po prostu blokowała. Pomysł był bardzo trafny. Jak widać na zdjęciu na początku było 5 rurek, ale u mnie ziemia była bardzooo ubita i nie dało się robić na 5, dlatego zostały 3. Rurki dodatkowo są zaostrzone.

Elementy dociąłem wcześniej sam. Samo spawanie pierwszego 15 min (przymierzany był profil na nogę, aby wygodnie się kopało) drugi może 5 min. Pomysł z nacięciem rurek był najprostszym z możliwych, bo w sprzedaży chyba nie ma rurek z mniejszą średnica wlotową. Szwagier wymyślił, że takie rurki są w trampolinach lub namiotaxh hehe, ale na OLX nie znaleźliśmy aby ktoś w okolicy pozybywal się tych elementów.
Pozdrawiam.
Kasya 17:58, 10 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Piotr_K napisał(a)



Cieszę się bardzo, że również mogłem pomóc. Jutro wstawię zdjęcie z wymiarami . Potrzeba nacieć rurek do wbijania wyszła przy pierwszym teście. Trawa się po prostu blokowała. Pomysł był bardzo trafny. Jak widać na zdjęciu na początku było 5 rurek, ale u mnie ziemia była bardzooo ubita i nie dało się robić na 5, dlatego zostały 3. Rurki dodatkowo są zaostrzone.

Elementy dociąłem wcześniej sam. Samo spawanie pierwszego 15 min (przymierzany był profil na nogę, aby wygodnie się kopało) drugi może 5 min. Pomysł z nacięciem rurek był najprostszym z możliwych, bo w sprzedaży chyba nie ma rurek z mniejszą średnica wlotową. Szwagier wymyślił, że takie rurki są w trampolinach lub namiotaxh hehe, ale na OLX nie znaleźliśmy aby ktoś w okolicy pozybywal się tych elementów.
Pozdrawiam.

To jeszcze pozostaje ci tylko skonstruować automat który będzie się tym przyrządem posługiwał
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
czajka 18:53, 10 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Mam takie pytanie : czy wertykulować teraz trawnik , skoro był wertykulowany późną jesienią ?
____________________
omi 20:08, 10 kwi 2018

Dołączył: 30 wrz 2017
Posty: 19
Proponuje wziąć grabie/ręczny wertykulator i zobaczyć ile jesteś w stanie wyczesać suchej trawy z 1m2. Jeśli ilość będzie znaczna wtedy możesz rozważyć ponowna wertykulacja całego trawnika. Po zdjęciu trudno poznać.
ricco1 20:15, 10 kwi 2018

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Ja po dzisiejszej wertykulacji mam 10 wielkich workow siana i tego co wygrabile
M...niestety juz ciemno sie zrobilo wiec dopiero jutro sypne nawoz i podleje....
czajka 20:38, 10 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Dziękuję Omi za podpowiedź , ogólnie ładnie wygląda ale o Twoim sposobie nie słyszałam i tak zrobię.
____________________
omi 20:51, 10 kwi 2018

Dołączył: 30 wrz 2017
Posty: 19
W ten sam sposób jesteś w stanie określić ilość filcu na jesień - porównując ilości wyczesanej trawy z 1m2. To też dobry sposób na sprawdzenie efektywności zaraz po wertykulacji, gdy przyjeżdża firma ogrodnicza i mówi, że 'wertykulacja zrobiona'
beta 21:46, 10 kwi 2018


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ricco1 napisał(a)
Ja po dzisiejszej wertykulacji mam 10 wielkich workow siana i tego co wygrabile
M...niestety juz ciemno sie zrobilo wiec dopiero jutro sypne nawoz i podleje....


A jaki nawóz polecasz po wertykulacji ?☺
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
czajka 00:47, 11 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
ja polecam Fruktovit Plus
____________________
ricco1 06:38, 11 kwi 2018

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Ja od 2 lat uzywam, yara pro complex. Na jesien też tego producenta, tylko że jesienny.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies