Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

jason 14:33, 20 kwi 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Milka82, poczekaj jeszcze.
ricco1 19:21, 21 kwi 2018

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
podlewacie już trawniki czy jeszcze nie, i tylko tyle co popada? Bo sie zastanawiam czy już odkręcić podlewanie ogrodowe....
Gardenarium 08:42, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odkręcić i podlewać, lato prawie jest a temp. jak latem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacek84200 08:57, 28 kwi 2018

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 15
Witam
Ze względu na to że większość roku przebywam za granicą, nie udało mi się w zeszłym roku jesienią, ani też wczesną wiosną tego roku przeprowadzić wertykulacji.
W związku z tym mm pytanie, czy w mogę ten zabieg wykonać w pierwszym tygodniu maja?
Dodam ze trawnik jest dwulatkiem
Dziękuje.
Gardenarium 11:46, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik pewnie już odbija i przerósł, więc wertykulacja po skoszeniu nieco zniszczy młode listki, ale potem odbije.
Możesz wykonać, z wiedzą, że będzie gorzej, ale potem będzie lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
head67 03:32, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Witam mam problem z moim trawnikiem wyglada coraz gorzej trawnik ma 3 lata był siany z siewnika maszynowego duzego podłaczonego pod traktor trawa rosła ładnie w rządkach pierwszy rok i drugi wygladało ok ale teraz ta trawa za bardzo sie nie rozkrzewiła i w rowkach zadomowiły się chwasty jest też dużo filcu wiem że powinienem zacząć od werykulacji tylko czy jest to dobry moment czy poczekać do września trawnik ok 1000m2
Gardenarium 07:52, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potrzebne jest zdjęcie trawnika.

Jakie są chwasty, jak wygląda trawnik.

Moim zdaniem błędem było sianie w rządkach, trawnik sieje się rzutowo, aby nasiona równomiernie pokryły powierzchnię ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
head67 09:17, 15 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Dwa pierwsze najlepsze miejsca
Mariusz1234 21:32, 01 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2018
Posty: 4
Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu czytam to forum i próbuje zastosować rożne rady, które tutaj przeczytałem.
Niestety dzisiaj jak się przyjrzałem mojemu trawnikowi to stwierdziłem, ze jednak opisze swoja historie i problemy z trawnikiem

No to zaczynamy:
1. trawnik mam od wiosny 2017, w tamtym roku był nawożony gdzieś w środku lata("Florovit mistrzowski trawnik") i gdzieś we wrześniu Polifoska 8.
Generalnie trawnik był ładny i jak się posypało nawozem to był niezły efekt, było to bardzo zauważalne
2. w tym sezonie trawnik nawoziłem na wiosnę( kwiecień) nawozem "Polifoska Start", około 5kg/100m2, i efekt po nawozie był slaby
3. w połowie maja posypałem go mocznikiem, około 1kg/100m2 no i zrobiło się lepiej
4. pod koniec maja teraz posypałem "Florovitem-szybki efekt", ale według mnie efekt jest nie najlepszy
5. Generalnie jest zielono ale ewidentnie trawnik jest rzadki i widać żółte źdźbła
6. w trawniku jest tez trochę koniczyny, babki itp. zamierzam to teraz spryskać Chwastoxem Trio. Mam nadzieje, ze to doby pomysł?


Zastanawiam się co może być nie tak?
-nawóz sypie rozsiewaczem, według mnie tu nie ma problemu
-noże naostrzone
-za mało wody? za dużo?
-jakieś grzyby?
- …..???

Zerknijcie proszę na moje załączone zdjęcia i napiszcie co według Was jest powodem, ze mój trawnik nie jest idealny

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
Mariusz




waldek727 02:25, 02 cze 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Co to za mieszanka traw? Jakiej firmy?
Noże naostrzone, a końcówki trawy postrzępione. Koś na najwyższych obrotach.
Nie nawoź trawnika mocznikiem. Jeżeli musisz używać chemii to zastosuj saletrę amonową.
Zrób badanie gleby i będziesz wiedział jakich składników brakuje w glebie i jakie jest jej pH.
Ogólnie trawnik nie jest taki zły, tylko ta mieszanka traw jakaś dziwna.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies