Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

psurdyk 11:19, 12 kwi 2018

Dołączył: 05 cze 2017
Posty: 8
Już nie ma gołego fundamentu tylko taras i w koło niego jest ogarnięte. W zeszłym roku tak wyglądało świeżo po budowie - teraz chcemy to ogarniać powoli.
Tu gdzie mocna zieleń było nawożone tak jak obok, różnica tylko taka, że nie było wałowane.
beta 11:33, 12 kwi 2018


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
czajka napisał(a)
Beta , ja Fruktovit Plus kupuję na allegro


Ten typowo do trawników tak?czy uniwersalny ?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
ricco1 19:05, 12 kwi 2018

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Czy ktos moze podpowie, dlaczego zraszacz nie wysuwa mi sie calkowicie?cisnienie jest ok, bo w innych sekcjach chodza wszystkie dobze, a w dwoch sekcjach nie. Odkrecilem i wyjalem te co źle chodza, przeczyscilem i dalej prawie wogole sie nie wysuwaja. Ma ktos pomysl o co chodzi? Regulacja i wezystko w nich dziala...
Gardenarium 15:20, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może woda zażelaziona i zalazło wszystko kamieniem, osadem. Wsadź do odkamieniacza może.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 21:11, 14 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mam trawnik siany w zeszłym roku. Z uwagi na to, że jest młody, został tylko wygrabiony pazurkami. Chce go zasilić. Czy najpierw trzeba go skosić i dopiero nawóz?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 21:52, 14 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak wysoka jest trawa? Na pewno trzeba skosić, ale co wtedy, gdy trawnik jest niższy niż noże kosiarki? To nie da się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 22:03, 14 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu jest dosyć niska. Czy mam czekać z nawożeniem dopiero po skoszeniu?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
czajka 16:58, 16 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Beta, typowy do trawników,pozdrawiam!
____________________
marleyy 14:25, 19 kwi 2018

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Danusiu ...siewnik pchany okazał się faktycznie do niczego
Pozostaje nawożenie ręczne
Nawiozłem juz saletrą amonową, trawa odbija ale jest baaaaaardzo rzadka, to dlatego ze nic nie wygrabiłem po zimie bo się nie dało. Chyba zrobiłem błąd i przed zimą za nisko skosiłem. Teraz nie moge nic wygrabic plastikowymi grabiami bo źdźbła dosłownie przelatują między zębami (sąza małe) i nic się nie zbiera.. Trawnik zakładałem w zeszłym roku latem..jak pozbyć się siana? zastanawiam sie nad werykulatorem.. Polecisz coś dobrego by znów nie wtopić jak z tym siewnikiem Dodam że siana naprawdę jesst dużo, cały trawnik porzadnie przemroziło i jeszcze kilka tygodni temu nie było ani jednego zielonego źdźbła - to wszystko musiałbym teraz usunąć.

pozdrawiam
marleyy
Milka82 09:22, 20 kwi 2018

Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 5
witajcie! niech Ktoś podpowie, jaka dawka saletry wapniowej na 100m2?

Trawnik zwertykulowany, wygrabiony, posypałam 1,5 kg saletry wapniowej 6 dni temu, zlane porządnie, następny cały dzień deszcz a trawa dosłownie ledwo ruszyła. lekko się zazieleniła jedynie. w ubiegłym roku jak sypałam florovitem to efekt był po kilku dniach zielonego dywanu.

za mało tej saletry? podsypać jeszcze?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies