Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Zieleń to Życie 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń to Życie 2013

kaisog1 22:35, 01 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...mnie cały czas nurtuje tylko to jak zachęcić wystawców i organizatorów by to wyglądało jak oczekujemy.... prześladuje mnie takie poczucie, że wystawcy (od razu napiszę, że nie wszyscy!), nie rywalizują ze sobą by mieć ładniejsze stoiska, po prostu wystawiają bo ludzie i tak kupią. A mnie brakuje takiej "emocji" , takiej chęci bycia lepszym niż sąsiad ze stoiska obok Widać zmiany to fakt, ale jak napisałam wyżej idzie to wolno. A ja niecierpliwy człowiek jestem ...i tak chciałabym wejść na ZTZ w przyszłym roku i nie wiedzieć gdzie oczy podziać! Żeby ta wystawa kipiała rywalizacją! ...matko ale się nakręciłam ...i ten bezkresny kiermasz, o którym marzę.... ...ten przepych..... ehhhhhh
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Slawko 22:46, 01 wrz 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Debra napisał(a)
A ja dodam tylko, że wystawa jest po prostu monotnna. Stoiska - oczywiście są pełne pięknych roślin - ale są niemal takie same, podobne aranżacje, typowe zestawienia. Za mało innowacyjności, jakichś wariacji, tak żeby aż stanąć w miejscu z zachwytu.
No i jedna hala, trochę ciasno, doniczki obok siebie i tyle.
Jasne że jest fajnie, że jest chociaż tyle.


Cóż mi pozostaje tylko dodać - DOKŁADNIE!
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Gardenarium 23:37, 01 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
doktorek napisał(a)
oj tak starają się chociażby stoisko szmitów, robiło wrażenie, zestawienie oryginalne, ale nierealne i na chwilę, ale i tak biło po oczach


Tomku, tak, bo to wystawa jest. Szmitowie mają ambicję i pracowicie spędzili czas na tworzeniu tego stoiska. A owadzie hoteliki robili dwa tygodnie.

Ja tylko dodam, że byłam na 10 Chelsea Flower Show, to dopiero jest coś. Ale mamy w Polsce Zieleń to Życie, a Chelsea nigdy mieć nie będziemy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 10:07, 02 wrz 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wydaje mi się, że Zieleń to Życie jest wystawą branżową a nie designerską i stąd to rozczarowanie. Może z czasem się przekształci w ogrody pokazowe. To jednak wymaga zaangazowania ogromnych środków (kilkadziesiąt tys. funtów za ogród w Cheelsa - kto się na to porwie?)
Oczekujemy ogrodów pokazowych? Może zróbmy jeden wspólnymi siłami
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Sharlee 10:10, 02 wrz 2013


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
A ja zakochałam się w Ostróżkach, które dojrzałam na stoisku Państwa Dąbrowskich.

Muszę je zdobyć, są cudowne, fioletowo-niebieskie wręcz fluorescencyjne


____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
kaisog1 10:12, 02 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewuś nie oczekujemy ogrodów pokazowych (noooo dobra może gdzieś tam podświadomie ja bym oczekiwała ) ale chodzi o jakość wyglądu stoiska Zobacz ile pracy włożyli w swoje stoisko p. Szmitowie.... Ja się dopiero wczoraj zorientowałam, że te wielkie domki dla owadów nie były naklejane! A nie pomacałam jak byłam

Może zróbmy jeden wspólnymi siłami
...a kto nas wpuści na targi????
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Mala_Mi 10:12, 02 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
EwaG napisał(a)
Wydaje mi się, że Zieleń to Życie jest wystawą branżową a nie designerską i stąd to rozczarowanie.


Ewa.. dokładnie to miałam na myśli pisząc wcześniejszą wypowiedź
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sharlee 10:40, 02 wrz 2013


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
I jeszcze raz moje ostróżki, a faworytka zupełnie po lewej.



szkoda, że nie zapamiętałam odmiany, na pewno z serii Millennium.
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Sharlee 10:50, 02 wrz 2013


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
A co do wystawy, cały rok czekałam... i jak w ubiegłym roku wyszłam ze smutkiem, że tak mało roślin, że nawet znajome mi szkółki z okolicy nie pokazały na co je stać. Spodziewałam się czegoś więcej, więcej ciekawych roślin, fajnych aranżacji, ciekawych pomysłów, zestawień.

Wystawa branżowa? tak w piątek, ale dwa kolejne dni są dla zwiedzających, którzy sami tworzą swoje ogrody, płaca za bilet i chcą zobaczyć coś więcej niż tylko poukładane doniczki, to mamy w każdej szkółce, od wystawy oczekuję zdecydowanie więcej.
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
kaisog1 11:13, 02 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zgadzam sie z Sharlee. Wystawa branżowa to jest w piątek a sobota i niedziela to dni dla "zwykłych ludzi". I ona powinna zachwycać! Powinna być taka, że człowiek nie chce stamtąd wyjść!

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies