Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 19:41, 22 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)
a może zamiast dereni tawułki dać? Derenie wielkie rosną, trzeba je drastycznie ciąć... na wąską rabatę to one nie tenteges....


Toszko, właśnie tu tawułki między dereniami rosną Derenie je pożarły i dlatego wiosną pójdą stąd OUT (derenie nie tawułki ) Na razie zostawiam bo chcę pocieszyć się czerwonymi gałązkami za brzozami. Te derenie to Sybirica, one maja najpiękniejszą czerwień ze wszystkich
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Toszka 22:58, 23 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Znam mniejszy zamiennik - Dereń rozłogowy KELSEYI Cornus sericea tylko do 70cm
A co do kolorów zima to moim faworytem jest CORNUS MEETWINTER FIRE (ale mam za wąski ogród na niego i tylko powzdychać i propagować mogę)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Viola 23:06, 23 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)
Znam mniejszy zamiennik - Dereń rozłogowy KELSEYI Cornus sericea tylko do 70cm
A co do kolorów zima to moim faworytem jest CORNUS MEETWINTER FIRE (ale mam za wąski ogród na niego i tylko powzdychać i propagować mogę)
W internecie tylko widzialam, faktycznie robi wrażenie
Toszko jak jesteś to od razu Cię pytam, żebyś mi nie uciekła na zimę worek obornika do kompostu, żeby kalifornijki się mogły schować - to pamiętam, ale naciąć go jakoś, dziurki porobić? W tym worku znaczy ?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Rench 00:05, 24 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Viola napisał(a)

U Ciebie gęsto, o nie. Zaraz Ci udowodnię, że jestem MISTRZYNIĄ upychania. Właśnie aktualnie zajmuję się rozsadzaniem wszystkiego.



Jak myślisz ile jest tu rządków roślinek???


Czy to rozplenica Magic ?
Ale masz wypielęgnowane rabatki
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Toszka 11:22, 24 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
możesz naciąć, dziurki porobić - co tylko fantazja podpowie
Jeśli masz więcej worków to kładź więcej - dwa, trzy... zobaczysz jak się dziewczyny i chłopaki rozmnożą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Viola 21:49, 24 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)
możesz naciąć, dziurki porobić - co tylko fantazja podpowie
Jeśli masz więcej worków to kładź więcej - dwa, trzy... zobaczysz jak się dziewczyny i chłopaki rozmnożą

Tylko na to czekam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:50, 24 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Rench napisał(a)


Czy to rozplenica Magic ?
Ale masz wypielęgnowane rabatki


Reniu to Hameln od naszej Alinki. Dzięki za "komplimenta"
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:59, 24 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A teraz ..... dary od Joasi Asiu, wieeeeeeeeeeeeeeeeelkie dzięki Roślinki cudne, stipa mnie rozłożyła na łopatki, zakochałam się niej od pierwszego wejrzenia, zresztą nie tylko ja, jak zobaczycie na zdjęciach. Żurawki trochę przywiędły, ale to zdrowe sadzonki, mam nadzieję, że dadzą radę. Jeżówki i tojeść - śliczne zdrowe listki, nawet dżdżowniczkę znalazłam Wszystko już posadzone w dobrą ziemię, niech rośnie

Nasionka stipy
Stipa i jeżówki
Żurawki
To moje
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:06, 24 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
I już posadzone Zapomniałam zrobić zdjęcie jeżówkom, rosną z rozplenicą, bordowym berberysem i rozchodnikami - klasyka gatunku Jak zakwitną w przyszłym roku będzie pięknie.

Zaczęłam zmieniać rabatę pod domem, to ta z różami - biedaczkami, które się od upału rozchorowały. Będzie tu rewolucja, stawiam na zimozielone z małą ilością róż (może dwa,trzy krzaczki)i trawy, dużo traw Na zdjęciu na razie fragment rabaty, reszty nie pokażę bo strach. Żurawki od Joasi z przodu - 5 sadzoneczek udało mi się zrobić





____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:25, 24 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Stipę posadziłam jeszcze w innych miejscach, wokół łysej róży Louis Odier i te najmniejsze sadzoneczki w przechowalniku, w bardzo zacisznym miejscu W sumie mam równo 20 pęczków
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies