Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

WilczaGora 17:27, 27 wrz 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
no powiem Ci, że ten pająk to mi lekko skórę zmroził...trochę straszny...
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Viola 19:53, 27 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
WilczaGora napisał(a)
hmmm...skoro tak mówisz...i jeszcze o "szanowanie się" rozchodzi...musowo kupię

Poważnie, ja w tym sezonie (moim pierwszym) ukatrupiłam 6 krzaczków róż, tzn. upalna pogoda mi w tym pomogła i jakieś małe gadziny, które liście żarły W ostatniej chwili dzięki poradom mądrych głów udało się je odratować A Ascot od początku jak kwitła tak kwitnie do tej pory Bez przerwy
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 20:15, 27 wrz 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)



Ło matko!!! Co za bydle!!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 22:22, 27 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
To mój muchomorek A a propos muchomorka, pod brzózką urosły mi pieczarki
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
inag 23:29, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Wiesz co, nie obraź się ale muchomorka masz okropnego
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Rench 22:19, 29 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Potwierdzam,Ascot jest wspaniała
Pajączek też mi się podoba,ja u siebie wypatrzyłam caluśkiego białego
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
bdan 20:48, 04 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Violka pytałaś u mnie o odmiany borówki. Nie wiem, czy nie jst za późno, ale ja mam Partiot, Blukrop i Duke. Wszystkie już ładnie w tym roku owocowały, ma w sumie 9 krzaczków, ale krzaczki jeszcze stosunkowo małe, więc owoców też jeszcze mało.
Iwk4 22:04, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Violu, macham do Ciebie. Ascot zapisałam sobie, ale i tak nie mam gdzie posadzić
____________________
Ogródek Iwony II
Sonka 12:30, 12 paź 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Viola napisał(a)
Jakiś zarys planu mam w głowie, a styl ? - taki ogrodowiskowy. Korzystam z Waszych sugestii co do polecanych gatunków, no i zdecydowanie nie idę w pojedyncze sztuki. Mam 22 cisy, 7 spiralisów, 11 tuj Goldperle, 10 szmaragdopodobnych, 3 brzozy doorenbos, 3 serby, 3 aurea nana, 3 berberysy bordowe, 3 zielone, 3 żółte Maria, narazie 3 żurawki, 3 jałowce płożące jakieś-tam, 3 jałowce blue star,idę w trójki jeśli coś kupuję z mniejszych krzaczków . Pojedyńcze sztuki to tylko drzewa: na zdjęciach poniżej.

Na zasłonięcie kompostownika od przodu też mam pomysł , prosty do zrealizowania. Ale jeszcze nie teraz. Poza tym mój kompostownik jest piękny HA,HA. Z boku pewnie klon się rozrośnie i go przysłoni. Nie wszystko uda mi się zrealizować w tym roku, rok temu na mojej działce nie rosło jeszcze nic, nie miałam nawet trawy, sama w to nie mogę uwierzyć. Dziś mam ponad 100 roślin - pisałam już o tym, ale to dla mnie sukces więc się cieszę

Pierwsze zdjęcie - wiąz syberyjski Aurea i jarząb pospolity.
Drugie zdjęcie - ambrowiec balsamiczny/amerykański.
Trzecie zdjęcie - cyprysiki Yvonne.
Czwarte zdjęcie - klon kaukaski Aurea.



Trafiłam do ciebie za sprawą jarzębu pospolitego fastigiata.Przymierzam się do posadzenia w kącie po wycince modrzewia. W pierwszej wersji myslałam o Doorenbosach, ale z obawy przed nadmiernymi pijakami jakimi są pomyśłam o tzw jarzębinie. Jak sprawuje się Twój egzemplarz? Jesteś zadowolona?
W tym kącie mam posadzonych około 40 sztuk rh i azalii, jak myślisz czy jarząb będzie dobrym towarzystwem?
Co do Twojego ogrodu to podziwiam, dużo pracy, dużo pozytywnych zmian. Wrócę i dokładniej obejrzę Twoje poczynania, pozdrawiam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Viola 17:30, 13 paź 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Krysiu, odpowiem u Ciebie.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies