Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

jolka 21:45, 09 paź 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)

Nie mogę sobie poradzić z trawą, która rośnie na niej, ma ktoś jakieś sposoby?



Mój sposób to wyplewić, usunąć korzenie w miarę możliwości, wyściółkować.
Nawet jakbyś skoszoną trawą przyrzuciła to już powinno trochę pomóc.

A tulipanki śliczne pozamawiałaś Na wiosnę będzie rajsko

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Bogdzia 21:54, 09 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Różę możesz delikatnie przygiąc do ziemi , przykryc jedliną i obsypac dosc grubo ziemią , moja znajoma od 10 lat tak robi i przetrzymuje jej róża ale problem w tym przyginaniu , trzeba bardzo uważac żeby nie zlamac. Powinno się sadzic nieco pod kątem do ziemi zeby było łatwiej.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylllwia 22:48, 09 paź 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Hortensji nie obcinaj, liście same odpadną za niedługo, a kwiatostany niech zostaną na zimę, wiosną obetniesz same kwiatostany. Moje hortensje ogrodowe też już zmarzły.
Tulipanki fajne zamówiłaś zwłaszcza podobają mi się te biało-zielone.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
paulina_ns 10:04, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)



Mój sposób to wyplewić, usunąć korzenie w miarę możliwości, wyściółkować.
Nawet jakbyś skoszoną trawą przyrzuciła to już powinno trochę pomóc.

A tulipanki śliczne pozamawiałaś Na wiosnę będzie rajsko



Witaj Jolu co tak cichutko u Ciebie? Właśnie wyplewiłam kilka dni temu i jest to samo, zrobię tak jak piszesz, gdzieś nawet czytałam, żeby rozłożyć gazety i na to skoszona trawa i tak będzie najlepiej...pozdrawiam Cię gorąco
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 10:09, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Bogdzia napisał(a)
Różę możesz delikatnie przygiąc do ziemi , przykryc jedliną i obsypac dosc grubo ziemią , moja znajoma od 10 lat tak robi i przetrzymuje jej róża ale problem w tym przyginaniu , trzeba bardzo uważac żeby nie zlamac. Powinno się sadzic nieco pod kątem do ziemi zeby było łatwiej.Pozdrawiam.


Bogdziu, czytałam o tym, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić więc chyba najlepiej jak ją wsadzę do doniczki i schowam na zimę.

Ps. Ta róża to jest prezent od M. na naszą 3 rocznicę ślubu
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 10:12, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
sylllwia napisał(a)
Hortensji nie obcinaj, liście same odpadną za niedługo, a kwiatostany niech zostaną na zimę, wiosną obetniesz same kwiatostany. Moje hortensje ogrodowe też już zmarzły.
Tulipanki fajne zamówiłaś zwłaszcza podobają mi się te biało-zielone.


Sylwio, a Ty zabezpieczasz na zimę jakoś te hortensje ogrodowe? nie przemarzają Ci? słyszałam,że dosyć ciężko je przezimować. pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Luckaa 16:08, 10 paź 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej, widze że mamy pdobny gust roślinkowy, wiele się pokrywa, i chyba jestesmmy nawet na tym samym etapie, pozdrawiam.
____________________
Lucyna
paulina_ns 16:43, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Luckaa napisał(a)
Hej, widze że mamy pdobny gust roślinkowy, wiele się pokrywa, i chyba jestesmmy nawet na tym samym etapie, pozdrawiam.


Witaj Zerknęłam właśnie do Twojego wątku i zgadzam się z Tobą, że jesteśmy na podobnym etapie Co do mojego gustu sama póki co nie potrafię się określić, bo kupuję co mi wpadnie w oko i dlatego właśnie założyłam tutaj wątek, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia i wszystko miało ręce i nogi pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:38, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Spacerując dziś po ogrodzie, przypomniałam sobie o tej gałązce, którą ucięła mojemu M. ciocia, wsadziłam ją do ziemi i proszę

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:39, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
wybaczcie za jakość zdjęć,ale zepsuł mi się aparat, no i nie skoszoną trawę, brakło czasu
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies