Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

Kasik 16:25, 20 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pewnie jej nie zaszkodzi.

Ja miałam kupioną dwuletnia i nie kopczykowałam.

w tym roku kupiłam 13 młodszych i też nie będę- zobaczymy czy przetrzymają, mam nadzieje że tak.
Hortensja bukietowa kwitnie na pędach, które wypuszcza wiosną- czyli tegorocznych. nie ma wiec możliwości by zmarzły kwiaty.
Chyba że korzenie, ale nie wydaje mi się, ale kopczykować nie zaszkodzi.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Joanna___ 22:37, 20 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Nowy awatarek widzę
No to ja też te kopce usypię przy horti
____________________
paulina_ns 12:15, 21 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasik napisał(a)
Pewnie jej nie zaszkodzi.

Ja miałam kupioną dwuletnia i nie kopczykowałam.

w tym roku kupiłam 13 młodszych i też nie będę- zobaczymy czy przetrzymają, mam nadzieje że tak.
Hortensja bukietowa kwitnie na pędach, które wypuszcza wiosną- czyli tegorocznych. nie ma wiec możliwości by zmarzły kwiaty.
Chyba że korzenie, ale nie wydaje mi się, ale kopczykować nie zaszkodzi.


Kasiu, a kiedy najlepiej przycinać hortensje? na wiosnę, czy teraz?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 12:16, 21 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Joanna___ napisał(a)
Nowy awatarek widzę
No to ja też te kopce usypię przy horti


To jest mój najstarszy Syn, za tydzień skończy 3 latka
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 13:46, 21 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Proszę Was o pomoc, wykopałam dziś z ogródka różę i wsadziłam do doniczki, bo z tego co czytałam ma niewielkie szanse przetrwać zimę w ogrodzie i zastanawiam się, czy doniczka nie jest za mała? czy przyciąć ją teraz, czy na wiosnę? no i zauważyłam,że na liściach ma takie plamy, mam w domu oprysk " TOPSIN M 500"opryskać, czy oberwać tylko liście?



____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasik 18:39, 21 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
paulina_ns napisał(a)


Kasiu, a kiedy najlepiej przycinać hortensje? na wiosnę, czy teraz?


Hortensje bukietowe przycina się na wiosnę, obcina się gałązki liche, a pozostałe tak nad drugim oczkiem. Ja tak tnę -chcę uzyskać formę krzaczka, potem będę przycinała ciut wyżej bo chcę by ten krzaczek szedł do góry.

O hortensjach jest specjalny wątek, musisz go wyszukać. Ja już jestem po lekturze, no i jeden raz już przycinałam.



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
paulina_ns 19:11, 21 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasik napisał(a)


Hortensje bukietowe przycina się na wiosnę, obcina się gałązki liche, a pozostałe tak nad drugim oczkiem. Ja tak tnę -chcę uzyskać formę krzaczka, potem będę przycinała ciut wyżej bo chcę by ten krzaczek szedł do góry.

O hortensjach jest specjalny wątek, musisz go wyszukać. Ja już jestem po lekturze, no i jeden raz już przycinałam.






Ok dziękuję, ja swoją będę musiała dosyć sporo ciąć, bo rabatę mam wąską ok. 1 metra, a widzę,że ona duża rośnie, wątek czytałam, ale wiesz lepiej się dopytać
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Agania 20:49, 21 paź 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Paulinko, zaglądam do Ciebie, wsam raz ,żeby zrobić Ci pranie mózgu, żartuję, za chwilę urodzinki synka i zima, ogród sobie zaczeka, do wiosny spokojnie A teraz do konkretów, najpierw trzeba zróbić zielone tło, dla przyszłych rabat i zasłonić musisz to co sąsiad eksponuje, a fuj Przed ogródek zaplanowałś, wkomponuj pomiędzy thuje i berberki, trawki, potrzebujesz dużej ilości roślin, więc najpierw przedogródek, zobacz realizacje Danusiu, ona sadzi po 2, a nawet 2 horti do jednego dołka, czytaj jak najwięcej, bo świadowość ogrodowa jest bardzo istotna, ja głupia w tym temacie jestem W glinie klony rosną bezproblemowo, ja polecam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paulina_ns 21:51, 21 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Agania napisał(a)
Paulinko, zaglądam do Ciebie, wsam raz ,żeby zrobić Ci pranie mózgu, żartuję, za chwilę urodzinki synka i zima, ogród sobie zaczeka, do wiosny spokojnie A teraz do konkretów, najpierw trzeba zróbić zielone tło, dla przyszłych rabat i zasłonić musisz to co sąsiad eksponuje, a fuj Przed ogródek zaplanowałś, wkomponuj pomiędzy thuje i berberki, trawki, potrzebujesz dużej ilości roślin, więc najpierw przedogródek, zobacz realizacje Danusiu, ona sadzi po 2, a nawet 2 horti do jednego dołka, czytaj jak najwięcej, bo świadowość ogrodowa jest bardzo istotna, ja głupia w tym temacie jestem W glinie klony rosną bezproblemowo, ja polecam


Ale mnie przestraszyłaś, tym praniem mózgu hehe. Zielone tło może kiedyś będzie póki co udało nam się zasadzić w tym roku 100 szt. tuj brabantów ( bo najszybciej rosną ), tyle nam weszło na jedną stronę wzdłuż działki, została druga i tył, masz rację potrzebuję duuużej ilości roślin, więc chyba będę musiała obrabować bank Ale tak jak piszesz przede mną cała zima, więc będę czytać,czytać i planować
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 15:02, 22 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355




Kto pomoże zaprojektować mi to miejsce?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies