Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » II Spotkanie Ogrodowiska na nartach, deskach, sankach i zjeździe na byle czym :) styczeń 2014

Pokaż wątki Pokaż posty

II Spotkanie Ogrodowiska na nartach, deskach, sankach i zjeździe na byle czym :) styczeń 2014

Mala_Mi 12:07, 04 sty 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)
Odnośnie butów snowboardowych ,wiem że mogą być różne zapięcia.
Kupiłam synowi 2 pary i za każdym razem były inne niż te które miał na desce.
Więc może jednak najlepiej wypożyczyć cały zestaw kompatybilny

Wiązania w nartach i deskach w wypożyczalni są specjalne, tzw wiązania rentalowe.... i nie ma znaczenia jaki but. Dają sie dopasować do każdego rozmiaru.
Buty jak wiemy są rzeczą dość higieniczną.. i nie każdy lubi wkładać nogę w .... buty w któych jeździł nie wiadomo kto. Druga rzecz... jak się ma swoje buty a są one wygodne.. to rzecz bezcenna.
Najważniejsza rzecz na narty to buty.. bo jak cisną, uwierają to odbiorą całą przyjemność z jazdy. Jak nam odcisną tu i ówdzie to potem kazdy but potrafi sprawiać ból.... wiec jak sie ma dobre i wygodne buty to warto mieć swoje. Kupując sprzęt na narty na raty ..zawsze mówię , że pierwszy zakup to buty, bo narty można wypożyczyć.
W zeszłym roku zapomniałam butów i musiałam wziąć z wypożyczalni..... nie pasowały mi do nogi, a innych już nie było.... koszmar..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Enya73 12:23, 04 sty 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ja na szczęście buty i całą resztę ciuchów, o których pisała Madżenka mam swoje, ale nart nie kupuję z premedytacją, bo za rzadko jeżdżę, a szkoda inwestować tyle kasy, skoro co sezon mogę wypożyczyć najnowszy sprzęt Też jestem zdania , że najważniejsze są dobrze dobrane buty. Najlepiej własne

Już się cieszę na ten wyjazd i spotkanie z Wami

I tak dla ścisłości: Ana_art to Aneta, a Enya czyli ja to Anita

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
ana_art 13:57, 04 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Enya73 napisał(a)
Ja na szczęście buty i całą resztę ciuchów, o których pisała Madżenka mam swoje, ale nart nie kupuję z premedytacją, bo za rzadko jeżdżę, a szkoda inwestować tyle kasy, skoro co sezon mogę wypożyczyć najnowszy sprzęt Też jestem zdania , że najważniejsze są dobrze dobrane buty. Najlepiej własne

Już się cieszę na ten wyjazd i spotkanie z Wami

I tak dla ścisłości: Ana_art to Aneta, a Enya czyli ja to Anita

Pozdrawiam serdecznie

jeśli ktoś jeździ często to nie szkoda kupić swojego dobrego sprzętu, jeśli nie jeździ sie wcale lub sporadycznie od wielkiego swięta to szkoda wydawać kasę na dobry sprzęt. Nigdy nie byłam na nartach i wcale mnie nie ciągnie Druga sprawa to odległość, dla mnie jechanie w weekend na drugi koniec Polski to niezła wyprawa, a kupowanie butów za kilka stówek by przekonać się czy taki sport spodoba się mojemu dziecku to niepotrzebne wywalanie pieniędzy
Anitko, do mnie kiedyś sąsiad babci zawsze mówił Anita z akcentem na I
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Enya73 14:00, 04 sty 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ha, a ja bywałam już Anetą i Anią
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
ana_art 14:00, 04 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)
Aniu... warto spróbować.... jak uda mi sie wyrwać wcześniej.. mogę Cię pouczyć Jak wpadnę na jeden dzień to mi szkoda będzie czasu, ale jak przyjadę np od piątku.. to możemy spróbować To naprawdę fajna zabawa ..dla każdego... a Tobie werwy nie brakuje Jak byś weszła mój rozmiar buta to mogę wziąć wtedy i buty i narty... Nartki mam takie małe.. typowe do nauki.. tego w polskich wypożyczalniach nie mają.

Jest Laurka do nauki, Ty... i ktoś jeszcze?? Bo być może uda mi sie przyjechać na piątek.

ja się nie nadaje do jazdy, mam za słabą kondycje ale może moi młodsi chłopcy...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mala_Mi 14:21, 04 sty 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)

ja się nie nadaje do jazdy, mam za słabą kondycje ale może moi młodsi chłopcy...

Powiedziała czego nie wiedziała. Amen

Młodsi będą mieć towarzystwo Laurki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
alinak 15:03, 04 sty 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ania uwierz że sokoro ja jeszcze jeżdzę na nartach z moim kręgosłupem do operacjii to ty byś też dała. rady. być może będę miała drugie narty ze sobą bo mam zamiar w poniedziałek kupić nowe to zabiorę te stare ...ale jare.
ja chce zmienić na krótsze bo 160 teraz dla mnie za długie przy tym dziadoskim kręgosłupie i zrą........ym biodrze .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Enya73 16:31, 04 sty 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Alinka, a może ja odkupię od Ciebie te nartki? Jakie masz? Ja mam jakieś 170 cm wzrostu, to narty 160 cm byłyby idealne
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 19:09, 04 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)

Wiązania w nartach i deskach w wypożyczalni są specjalne, tzw wiązania rentalowe.... i nie ma znaczenia jaki but. Dają sie dopasować do każdego rozmiaru.
Buty jak wiemy są rzeczą dość higieniczną.. i nie każdy lubi wkładać nogę w .... buty w któych jeździł nie wiadomo kto. Druga rzecz... jak się ma swoje buty a są one wygodne.. to rzecz bezcenna.
Najważniejsza rzecz na narty to buty.. bo jak cisną, uwierają to odbiorą całą przyjemność z jazdy. Jak nam odcisną tu i ówdzie to potem kazdy but potrafi sprawiać ból.... wiec jak sie ma dobre i wygodne buty to warto mieć swoje. Kupując sprzęt na narty na raty ..zawsze mówię , że pierwszy zakup to buty, bo narty można wypożyczyć.
W zeszłym roku zapomniałam butów i musiałam wziąć z wypożyczalni..... nie pasowały mi do nogi, a innych już nie było.... koszmar..


Już Ania napisała dlaczego wybór butów jest trudny.... Oj ja po dwóch latach musialam kupić nowe... Bo mam bardzo wysokie podbicie i drętwialy mi nogi...a dobre buty do baaaaardzo duży wydatek.

Aha rękawice do snowboardu dobrze aby mialy metalowe wzmocnienie na nadgarstki... Bo sie pada na ręce.

O googlach (nie używam okularów) i kasku nie wspomnialam bo dla mnei to taka sama oczywistosć jak narty na nogach....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:13, 04 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Enya73 napisał(a)
Ja na szczęście buty i całą resztę ciuchów, o których pisała Madżenka mam swoje, ale nart nie kupuję z premedytacją, bo za rzadko jeżdżę, a szkoda inwestować tyle kasy, skoro co sezon mogę wypożyczyć najnowszy sprzęt Też jestem zdania , że najważniejsze są dobrze dobrane buty. Najlepiej własne

Już się cieszę na ten wyjazd i spotkanie z Wami

I tak dla ścisłości: Ana_art to Aneta, a Enya czyli ja to Anita

Pozdrawiam serdecznie


Znam osoby, ktore mimo posiadania swoich nart corocznie w Alapch wypożyczja najnowsze modele do testowania.... Nie powiem aby to było tanie ale dla frajdy i testowanie rożnic warto
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies