Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

nawigatorka 22:32, 11 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ales sie naklikala
Gleborgyzarke ma mistrz A. Od traktora.czesto u nas on byla i nam pomaga.nawet kiedys pozyczylismy od niego glebogryzarke ale sie popsuł a...naprawilismy oczywiscie ale od wtedy przejelam jej funkcje...w tym roku juz z 300m2 zrobilam...
Musze kazac M choc jedna bryle ziemi obrobic by zrozumial moj bol istnienia.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
babka 23:19, 11 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Nieźle zarobione dziewczyny jesteście, prace ogrodowo-budowlane na większą skalę. Ja z moim podwóreczkiem mogę się schować ale i tak nie wiem kiedy każdy dzień umyka. A zmęczona co wieczór jestem jakbym za rzeczoną glebogryzarkę robiła
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
bdan 06:28, 12 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
inag napisał(a)

No to zaczynam
Przyrasta kilkanaście cm rocznie max. Nie zalicza się do tych drzew, które co roku idą w górę po kilkadziesiąt cm. Z tym szczepieniem to nie mam pojęcia... Nigdy nie przyszło mi do głowy żeby to sprawdzić. Mój jeżeli jest szczepiony to tak jak doorenbosy czyli prawie pod ziemią. Jutro go rozgrzebię i sprawdzę bo aż sama jestem ciekawa Korona tego mojego zaczynała się bardzo nisko, ale że posadziłam pod nim bukszpany to trochę go ogoliłam i teraz pierwsze gałązki są tak no oko z pół metra nad ziemią. Nie mam z nim absolutnie żadnych problemów. Naprawdę nic go nie nęka (odpukać) oprócz tego przypalania. Niestety rośnie w pełnym słońcu i wiem, że tak będzie co roku Jak znajdę dla niego zastępstwo to pewnie go przesadzę bo taki spalony raczej nie zdobi.
To piękne drzewo i wg mnie jeżeli masz na nie ochotę i jakieś półcieniste miejsce to zastanów się poważnie


Ilona dziękuję Ci bardzo, a w ziemi nie grzeb, żeby sprawdzać to szczepienie.
Ten Twój nie wyglądał tak jak na tej aukcji, na ostatnim zdjęciu
http://allegro.pl/rarytas-kolekcjonerski-klon-carnival-unikat-i5388325116.html
tylko sama sobie ten pień wyprowadziłaś?
Najgorzej, że on tak powszechnie dostępny nie jest, ale może gdzieś znajdę jakiś ciekawy egzemplarz



ren133 11:07, 12 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
inag napisał(a)

Kilka dni będę się musiała delektować ich pięknem a później pościnam. Mam nadzieję, że wytrzymam. Nie chcę od razu się ich pozbywać bo liczę na kwitnienie za rok. Niech cebule rosną w siłę


Ale łodygę to w końcu się zostawia czy ścina?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Alicja169 13:27, 12 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Toszka napisał(a)
widziałam, że u Madżenki pytałas się o czosnki. Od kilku lat sadzę je w sporych doniczkach, w kompoście, w okolicach sierpnia/września wykopuję doniczkę i dziele cebule - zawsze są dwie, trzy, a czasami 4 Wymieniam zawartość doniczki na nowy kompost, daję jedna cebulę i ponownie zakopuję. W ten sposób co roku mi kwitną bez problemu, ilość cebul dość szybko się powiększa i strat żadnych nie mam, ani problemu z wchodzeniem głębiej w ziemię. Zabawy trochę jest z doniczkami i kopaniem, ale przy systematycznym "bogaceniu się" moim zdaniem warto


Ciekawa i sprawdzona rada czosnkowa A co zrobić aby nie zasychały liście?
Ja też sadziłam w doniczkach, ale jak zaczęły żołknąć liście to je szybciutko przerzuciłam do gruntu - nic nie pomogło. W czym jest problem? kto ma ładne liście czosnków - "i dlaczego"
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Madzenka 23:07, 12 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przyszłam pomachać i zameldować że nadrobiłam zaległości
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inag 23:28, 13 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)
Ales sie naklikala
Gleborgyzarke ma mistrz A. Od traktora.czesto u nas on byla i nam pomaga.nawet kiedys pozyczylismy od niego glebogryzarke ale sie popsuł a...naprawilismy oczywiscie ale od wtedy przejelam jej funkcje...w tym roku juz z 300m2 zrobilam...
Musze kazac M choc jedna bryle ziemi obrobic by zrozumial moj bol istnienia.
~
Najpierw post nie chciał mi się wysłać a później poszło wszystko na raz. Cholera mnie już brała
300m2? To Ty jesteś mistrz J.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:29, 13 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
babka napisał(a)
Nieźle zarobione dziewczyny jesteście, prace ogrodowo-budowlane na większą skalę. Ja z moim podwóreczkiem mogę się schować ale i tak nie wiem kiedy każdy dzień umyka. A zmęczona co wieczór jestem jakbym za rzeczoną glebogryzarkę robiła

Ty masz wiele innych spraw na głowie a i tak Twój ogródek jest super zadbany
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:35, 13 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
bdan napisał(a)


Ilona dziękuję Ci bardzo, a w ziemi nie grzeb, żeby sprawdzać to szczepienie.
Ten Twój nie wyglądał tak jak na tej aukcji, na ostatnim zdjęciu
http://allegro.pl/rarytas-kolekcjonerski-klon-carnival-unikat-i5388325116.html
tylko sama sobie ten pień wyprowadziłaś?
Najgorzej, że on tak powszechnie dostępny nie jest, ale może gdzieś znajdę jakiś ciekawy egzemplarz

W ziemi grzebałam ale jakoś to miejsce możliwego szczepienia nie rzuciło mi sie w oczy. Może źle patrzyłam? Nie wiem. W doorenbosach znalazłam je od razu. Mój wyglada zupełnie inaczej. Jutro zrobię Ci fotkę od dołu żebyś zobaczyła. Takich na pniu znalazłam kilka okazów w pobliskich szkółkach tylko, że ja chciałam taki "zwykły" i z tym był problem. Znalazłam go w jednej jedynej szkółce. Specjalnie po niego jechaliśmy z eMem.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:37, 13 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
ren133 napisał(a)


Ale łodygę to w końcu się zostawia czy ścina?

Ja co roku ścinam łodygi i zostawiam tylko dolne liście. Kwitną niezawodnie ale czy tak powinno się robić tego nie wiem...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies