Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

laurowisnia 15:18, 29 maj 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Cieszy Twoja zieleń i kwiaty, gęsto i zastanawia ta kostka, którą chcesz tak dzielnie układać.
Wiesz, a ja nie mam już tego pierwiosnka, trudno mi utrzymać na dłużej te późno kwitnące.
Wszewłogę daj gdzieś bliżej brzegu rabaty, w głębi słabo przyrasta i jest mało widoczna.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
ryska 20:55, 29 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
paniprzyroda napisał(a)
W niedzielę wybrałam już tradycyjnie Mamie kolejną różę.


sobie róż nie kupowałam, ale i tak jedną dostałam - Madame Anisette, posadziłam do donicy

wyczaiłam natomiast amsonię, Jeffersonię, wszewłogę górską, zawilczyka rutewkowatego, zamówiłam na wrzesień trójlisty

Ach te róże
Bardzo wymyślne rośliny wypatrzyłaś, znam tylko trójlisty.
Czosnki bułgarskie rzeczywiście kapryśne, tylko liście w tym roku u mnie mają.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Urszulla 22:05, 29 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
paniprzyroda napisał(a)
pelargonie angielskie mają się dobrze






Już masz róże, ale fajnie dekoracje Twoje są naprawdę orginalne i tu zostawiam uśmiechy do prac własnoręcznych i pomysłowości

Z pelargonii w tym sezonie zrezygnowałam. Popodziwiam u Ciebie zwłaszcza tą ciemną.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 22:38, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Hanuś, dlatego tu napisałam, bo sama zapomnę za chwilę
Gosiek, to Wiosenny Piknik Różany, niestety, byłam tylko w niedzielę, a w sobotę nie mogłam.
Agata, ja już dwa lata temu wykopałam LO, raz że miejsce nie było najszczęśliwsze, a dwa po pierwszym kwitnieniu chorowała do końca każdego sezonu. Ja swoich róż nie pryskam, w ubiegłym roku musiałam prysnąć raz na mszyce, w tym nie pryskałam, bo ściągnęłam tu i tam, a poza tym wróble skutecznie mi pomagają, chyba, bo buszowały po gałązkach. Owszem, trafi się nimułka, jakieś podgryzienia, ale w stosunku do wszystkich róż to niewiele. Pewnie i grzyb się pojawi, najwyżej obrywam liście co zdążę i dosięgnę.
Za to od sąsiednich pryskanych pól nawiało mi czegoś, co powoduje, że liście się odbarwiają. Najbardziej oberwała ożanka, różne pojedyncze rośliny również, w tym róże - wybiórczo chyba najmłodsze listki, albo jak wiatr zawiał. Po miesiącu te objawy z roślin znikną, podobno, zobaczymy.
Ewo, irys ubiegłoroczny nabytek, nie łamie się. Woda w ogrodzie przyciąga wszelkie stworzenia, to fakt, ale taka małe oczko więcej uwagi wymaga niż większe, w którym naturalnie prawie ustala się równowaga biologiczna.
Cieszę się, że zajrzałaś, wobec tego coś zostawię
http://www.miedzychod.szczecin.lasy.gov.pl/de/aktualnosci/-/asset_publisher/MsBRk6OHGuZt/content/nadanie-izbie-pamieci-wsi-radusz-imienia-jerzego-przybylskiego-polaczone-z-rajdem-rowerowym-i-pieszym-sladami-radusza-
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:45, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Laurowiśnio dzięki za podpowiedź co do wszewłogi. Nie wiem, jak długo utrzymam swoje pierwiosnki, może zebrać nasionka? Kostkę dziś ułożyłam
Rysko, ach te róże, właśnie zaczynają
Ula, ta ciemna pelargonia ma fantastyczny kolor, aparat mi go rozjaśnia.

Piwonie




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:50, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
gosika67 22:52, 01 cze 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Biały irys piękny, nie wiedziałam,że pachnie, piwonie u mnie też kwitną, lubię tu zaglądać, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
paniprzyroda 22:54, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


dzisiejsze ogrodowanie


te lubię też

i te
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:00, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
kolczaste, kłujące, ale i tak piękne

Numer jeden na dziś Rose de Tolbiac



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:09, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826




Edenka zapączkowana

płatki do zbierania
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies