Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:20, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
czerwcowe kwitnienia

parzydło chyba jakaś niska odmiana, do przesadzenia

posiała się orlaya, niwele, ale jednak

przy wycinaniu przekwitłych kamasji wycięłam połowę fenkułu, bo zagaił hortki

____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 23:24, 01 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świetnie uformowałaś choiny. Pięknie zaczął się czerwiec w ogrodzie.
Z kwitnieniem róż i piwonii jesteś bardzo do przodu. Bardzo mi się zakątek z brzozami. Na obecnym etapie życia bardziej pociąga mnie cień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Poppy 23:24, 01 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
paniprzyroda napisał(a)
z chudych patyczków moje choiny, w tym roku wiosną przycięłam czubki, wyższych już nie chcę




I co wieksze nie urosna juz? Tzn beda rosly tylko na szerokosc?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
paniprzyroda 23:29, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

odnalazły się białe kamasje, jednak mizerne jakieś, chyba je stamtąd zabiorę

czas na wymianę bratków, w tym roku spokojnie

zagospodarowałam balię



Miłej niedzieli
____________________
Dwa ogrody
Poppy 23:31, 01 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
paniprzyroda napisał(a)

czas na suszenie płatków różanych i mięty, melisy, ręczniki papierowe dobre do wstępnego osuszania




Dzien 'pytan do..'

Co pozniej robisz z mieta i platkami? zarowno w dalszym procesie suszenia jak i pozniejszego uzycia?kolorystycznie fajnie razem wygladaja!

I nie wiem, czy wiesz, mieta swietnie pasuje jako zielenina do mlodych ziemniaczkow

Fajne zakupy poczynilas, a roze i piwonie szaleja jak trzeba W koncu czerwiec.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
paniprzyroda 23:49, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Świetnie uformowałaś choiny. Pięknie zaczął się czerwiec w ogrodzie.
Z kwitnieniem róż i piwonii jesteś bardzo do przodu. Bardzo mi się zakątek z brzozami. Na obecnym etapie życia bardziej pociąga mnie cień.


Haniu, choiny to mój poligon doświadczalny w cięciu Bukszpany zostawiam eMowi, z małymi wyjątkami ( tnę w rabatkach, bo rośliny wokół byłyby zdeptane)
Zakątek z brzozami to jedyne miejsce, gdzie już faktycznie jest cień, dziś korzystałam Ewentualnie jeszcze pod katalpą, jak do końca rozwinie liście. Upały pewnie przyspieszą kwitnienia piwonii, szkoda.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:51, 01 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poppy napisał(a)


I co wieksze nie urosna juz? Tzn beda rosly tylko na szerokosc?


Wyższe już nie będą, mają się zagęszczać, przy odrobinie szczęścia zrobię z nich stożki
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:01, 02 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poppy napisał(a)


Dzien 'pytan do..'

Co pozniej robisz z mieta i platkami? zarowno w dalszym procesie suszenia jak i pozniejszego uzycia?kolorystycznie fajnie razem wygladaja!

I nie wiem, czy wiesz, mieta swietnie pasuje jako zielenina do mlodych ziemniaczkow

Fajne zakupy poczynilas, a roze i piwonie szaleja jak trzeba W koncu czerwiec.



Jak wyschną zamykam w osobnych słoikach. Zimą jak znalazł do herbaty czarnej, zielonej ( płatki), mięta na herbatkę, do aromatyzowania mięsa.
Chyba jutro spróbuję jak smakują ziemniaczki z siekaną miętą
A polecam młodziutką marchewkę smażoną z czosnkiem, cukrem i miętą na koniec, pychota
Z zakupami na razie koniec Trzeba cieszyć się czerwcem, czas tak szybko mija.
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 02:14, 02 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Niesamowite, że tak wcześnie wszystko u Ciebie, Mariolko, kwitnie!
Dzięki za wizytę u mnie, uściski ślę.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Anda 10:06, 02 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Przepiękne widoki jak zawsze. Angielskie pelaśki są urocze. Piwonie wszystkie bardzo lubię i za kwiat, i za zapach.
Wiesz, skąd wzięła się nazwa róży Tolbiac?

Mając dużo róż nie żal zbierać płatków. Chyba nigdy takiego stadium nie osiągnę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies