Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:04, 22 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ElaS - muszę zdjąć to gniazdo, bo za chwilę i tak wiatr je strąci.
AniazUroczyska - ulubione byliny przesadziłam, dużych drzew sadzonych własną ręką i pielęgnowanych od małego szkoda, ale przynajmniej coś po nas zostanie, o ile następca ich nie wytnie.
Sylwia, ulubione przeniosłam, ale tam też gołej ziemi nie mogę zostawić. A co będzie, kto to wie.
Anda - cała rzecz w tym, by to co jest dawało nam satysfakcję i radość Działajmy, dopóki mamy ochotę i siły.
Znalazłam fotkę tego nn zawilca Kolor kwiatu bardziej zielonkawy niż biały.


Ula
, brak miejsca na kamienie
Mirka, byliny zostają, bo nie mam na nie miejsca. Zresztą te same mam już w nowym.
Ewo, mam wrażenie, że tu na forum są lepsze ode mnie specjalistki w upychaniu roślin A poważnie - teraz by coś posadzić, muszę coś wykopać. Przystopowałam. Uskuteczniam porządki roślinne. Wprowadzam zakaz donic powyżej 30. W sezonie było ich ok. stu, dużych i małych.
ewsyg - Ewo, dzięki.
Coś z ub. słonecznej niedzieli


____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 10:02, 23 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
ElaS
Znalazłam fotkę tego nn zawilca Kolor kwiatu bardziej zielonkawy niż biały.





Sprawdź czy to nie Anemone nemorosa 'Bracteata Pleniflora', mają go w ZP

Widziałam na żywo u Kwartecika
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Urszulla 10:42, 24 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Fajny taki strzępiasty ten zawilec
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 21:02, 24 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, dzięki chyba ten sam namiar podawała mi Anda, ale mój różni się zdecydowanie, ma pełny kwiat. Chyba, że trafił mi się jakiś odmieniec
Ula, fajny, taki puchaty

Sezon mogę uznać za zamknięty. Wczoraj posadziłam ostatnie zapomniane cebulki, zadołowałam resztę donic, ceramiczne z cebulami dostały siatki i powędrowały pod dach, pograbiłam liście. Dziś gliniane doniczki z rojnikami powędrowały do szklarni, oczyściłam donice przy wejściu z kwitnących jeszcze pelargonii, jakimś cudem oparły się przymrozkom, czas pomyśleć o czymś świątecznym.

Napełniłam słoiczki dla myszowatych, karmię je systematycznie od początku września i z kilkunastu słoiczków już nie zżerają. Może ich nie wytępię, ale zmniejszę populację, bo latem bezczelnie po rabatach biegały.

Dokarmianie ptaków rozpoczęłam tydzień temu, po trosze dlatego, aby wróble nie wydziobywały młodziutkiej trawy, chyba pomogło. Sikory już dużo wcześniej dawały znać, że mogłabym już o czymś pomyśleć. Nie wiem, jak one tak szybko wszystko wydziobały, ale dziś wymieniałam karmę, bo puste tubki wisiały. Nawet specjalnie mnie się nie boją, chodziłam pod katalpą, to tylko podfruwały na wyższe gałęzie i czekały, kiedy sobie pójdę i przestanę im przeszkadzać.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:13, 24 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Przed grabieniem





____________________
Dwa ogrody
Anda 21:14, 24 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Mariolu, Twoj zawilec nie wyglada tak jak inne mi znane. I kwiat inny a liscie z tym lekkim polyskiem to juz w ogole szczegolne. Bardzo ladny. Musialabys popytac na forach znawcow anemonow. Moze masz nawet jakas nowa krzyzowke
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paniprzyroda 21:34, 24 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, mówiłam, że odmieniec Nie będę szukać, to młoda tegoroczna sadzonka, ciekawe jaki będzie w przyszłym roku.
Ukorzeni się?
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 07:35, 25 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
[b]Nawet specjalnie mnie się nie boją, chodziłam pod katalpą, to tylko podfruwały na wyższe gałęzie i czekały, kiedy sobie pójdę i przestanę im przeszkadzać.



Fajna tutka, co to? Na zamówienie zostało zrobione ?


moja ptaszarnia identycznie reaguje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ewsyg 08:57, 25 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariola, doskonale Cię rozumiem z tym przenoszeniem ogrodu. Ja tez to kiedyś robiłam. O tyle miałam lepiej, że nie oddawałam nikomu poprzedniej działki. Ciesze się, że to już za mną. Trzymam kciuki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 16:18, 27 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ponad 100 donic, dużych i małych? Oczy przecieram.

Masz już pomysły zimowe na donice i obejście? Wyczekuję Twoich prac i zaglądam.


Czy będzie zmiana nazwy wątku "Dwa ogrody" Pani Przyrody?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies