Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:43, 16 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, dzięki Przesadziłam z jednego miejsca cztery duże kępki, sporo drobniejszych jeszcze się zostało i całkiem przyzwoite siewki.
Jakoś nie zanosi się u mnie na zakończenie sezonu. Jutro ostatni dzwonek na przesadzenie kaliny, po uprzednim przycięciu budlei.
Dziś utykałam sadzonki z doniczek, przenosiłam przywrotniki, posadziłam różę z dużej donicy, miejsce zmienił pieris, przy pomocy młodych został wykopany i przywieziony duży bukszpan. Młody młodszy pomagał mi ustawić go w wykopie i posadzić. Jutro ponownie zaleję go wodą i ubiję ziemię.
Ryzykuję, ale wcześniej nie było możliwości. Jeszcze trochę roślin zostanie mi do przesadzenia na wiosnę, to wszystko sadzonki przygotowane przeze mnie jakiś czas temu. Lilaki zadołowane i rosnące w dużych donicach, dwa przyzwoite stożki bukszpanowe, trzmieliny, runianki, jakieś hortensje do wydania, duża kępa funkii.

Wiosna i lato przyszłego roku to czas na przygotowanie starego ogrodu do oddania.
Bylinowa drobnica zostaje, czyli m.in. żurawki, bergenie, drobne hosty, jarzmianki, języczki, floksy, piwonie drzewiaste, które jakimś dziwnym sposobem coraz to nowe odbijają, powojniki, pnąca róża, cała rabata ziołowa, rośliny na skalniaku. Wszystkie krzewy ozdobne i owocowe, pnącza, oczywista rzecz drzewa zarówno te ozdobne jak i owocowe.

Chyba deszcz i ocieplenie spowodowało, iż cebulowe zaczynają kiełkować, właśnie przebiśniegi, o których pisałam wcześniej, widać czubeczki tulipanów, krokusy, jakiś czosnek nie zniszczony podczas zakładania opaski ma już dobre 10 cm ale to jakiś dziwoląg, w ub. roku tak samo wcześnie rósł, ale w rabatce, a teraz jest w tym miejscu trawnik, co prawda taki, no teraz troszkę bardziej zielony



Tymczasem liście lecą i widać niespodzianki

____________________
Dwa ogrody
ElaS 23:33, 16 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
paniprzyroda napisał(a)

Tymczasem liście lecą i widać niespodzianki


O miałam dzisiaj podobny widok na orzechu włoskim. Zupełnie nie było widać gniazda gdy były liście
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 03:33, 17 lis 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
paniprzyroda napisał(a)
Ewo, dzięki
Wiosna i lato przyszłego roku to czas na przygotowanie starego ogrodu do oddania.
Bylinowa drobnica zostaje, czyli m.in. żurawki, bergenie, drobne hosty, jarzmianki, języczki, floksy, piwonie drzewiaste, które jakimś dziwnym sposobem coraz to nowe odbijają, powojniki, pnąca róża, cała rabata ziołowa, rośliny na skalniaku. Wszystkie krzewy ozdobne i owocowe, pnącza, oczywista rzecz drzewa zarówno te ozdobne jak i owocowe.


Jaka szkoda, musi być bardzo przykro rozstawać się z tyloma ulubionymi roślinami
sylwia_slomc... 09:23, 17 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Czytam i oglądam, przenosiny nie łatwe, ale warto przenosić to co najbardziej ulubione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 10:00, 17 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Tak sobie czytam co piszecie na temat drzew i dojrzewania ogrodów. Lubię drzewa i lubię róże, a mam mały ogród. Chciałabym więcej cienia, ale w cieniu róże nie zakwitną. Będzie ogród pigułkowy, cień w pigułce i róże w pigułce, ciut tego i ciut tego. I nic pewnie mnie nie będzie satysfakcjonować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 14:55, 17 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
paniprzyroda napisał(a)


Miro, w donicy w tym roku po wiosennych pierwiosnkach lokum znalazła róża, ale nie był to najlepszy pomysł, bo szybko wysychała ziemia w donicy, liście słońce parzyło. W przyszłym roku muszę zaplanować coś innego.
Przycięłam tylko część hortek, tam, gdzie mam posadzonych dużo przebiśniegów, w przyszłym roku już powinno być je widać, jeśli coś ich nie zjadło. Nie chcę potem ich deptać, gdy będzie trzeba ciąć Vanilki.



Zawsze na rabacie kładę płaskie kamienie żeby móc na nią wchodzić bez deptania roślin.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mirkaka 17:00, 19 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Urszulla napisał(a)


Zawsze na rabacie kładę płaskie kamienie żeby móc na nią wchodzić bez deptania roślin.


Ja też kilka tak położyłam, tylko skąd brać te płaskie kamienie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:03, 19 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
"Wiosna i lato przyszłego roku to czas na przygotowanie starego ogrodu do oddania.
Bylinowa drobnica zostaje, czyli m.in. żurawki, bergenie, drobne hosty, jarzmianki, języczki, floksy, piwonie drzewiaste, które jakimś dziwnym sposobem coraz to nowe odbijają, powojniki, pnąca róża, cała rabata ziołowa, rośliny na skalniaku. Wszystkie krzewy ozdobne i owocowe, pnącza, oczywista rzecz drzewa zarówno te ozdobne jak i owocowe."




A dlaczego tyle bylin zostawiasz? One najłatwiejsze do przeniesienia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 17:14, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
800m powierzchni zielonej? - jak Ty to robisz z tyloma roślinami? Nie pojmuję.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 17:15, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariola, piękne zdjęcia z oszronionymi roślinami
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies