Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

bacowa 10:02, 13 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Czytam że jesteś zainteresowana Lime Marmalade ,to jeszcze dorzucę inf. że dobrze się ją dzieli.
Dwa lata temu kupiłam 6 sadzonek, i zaczęłam ją mnożyć...,mnożyć, ...mnożyć ,teraz mam ok. 80szt.

Jestem zainteresowana linią kroplującą zrobioną własnymi rękami , więc będę pytać o szczegóły.

pozdrawiam E
Margarete 10:10, 13 sty 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O linii kroplujacej poczytałam, kto wie, kto wie moze i ja sie skusze......ale to na pewno nie w najbliższym sezonie bo planuje remont w domu i to oznacza po prostu koszty, koszty, koszty......... ale w planach jest.
Pozdrawiam Nikita i zycze miłego tygodnia !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
aga_szsz 12:30, 13 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
E tam!
Ja po remoncie dwa lata temu, do tej pory nie skonczony, mebli brak i już przestałm nowet o tym myśleć..
bo przecież ogród teraz najważniejszy!!!!!
To już choroba u mnie!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
MarzenaG 13:23, 13 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Witam,
Jestem na ogrodowisku całkiem nowa
przypadkiem trafiłam na Twój szmaragdowy i wpadłam po uszy-świetnie relacjonujesz swoje poczynania
Super rozwiązanie z linią kroplującą, też o tym myślę więc pozwolisz że skorzystam z rad,

Pozdrawiam
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
filipkam 18:27, 13 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Niezły pomysł z tym nawadnianiem. Ja już szukałem, ale wyszło mi, że za drogie (biorąc pod uwagę, że istnieją złodzieje, a na działce jestem praktycznie tylko w sobotę lub niedzielę). Boję się, że ukradną. Na razie jeszcze się zastanawiam, może sprawię sobie takiego bajera, ale musiałbym mieć włącznik automatyczny. Na razie myślę tylko.

A z liściaków tylko krzewy, czy też byliny? Nie licząc host oczywiście.
____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
Nikita 19:35, 13 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do wszystkich zainteresowanych „podziemnym ciurkadełkiem”
aga_szsz, Luki, bacowa, Margarete, MarzenaG - gdybym była jeszcze w czymś przydatna to proszę wołać. Cieszę się, że mogłam pomóc. Pozdrawiam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 19:43, 13 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
filipkam napisał(a)
Niezły pomysł z tym nawadnianiem. Ja już szukałem, ale wyszło mi, że za drogie (biorąc pod uwagę, że istnieją złodzieje, a na działce jestem praktycznie tylko w sobotę lub niedzielę). Boję się, że ukradną. Na razie jeszcze się zastanawiam, może sprawię sobie takiego bajera, ale musiałbym mieć włącznik automatyczny. Na razie myślę tylko.

A z liściaków tylko krzewy, czy też byliny? Nie licząc host oczywiście.

Filip, ja też odwiedzam działkę tylko w weekendy. Na wierzchu są tylko sterowniki (u mnie schowane w piwnicy), a cała reszta ślicznie zasypana korą lub kamyczkami, więc nie widoczne dla złodzieja.
A mój sterownik – czyli mechaniczny wyłącznik czasowy – wyłącza się sam. Ustawiam go np. na 90 minut i po upływie tego czasu sterownik wyłącza się i odcina dopływ wody. Jak jestem na działce to nie ma stresu, że zapomniałam wyłączyć i leje się woda całą noc.
Gdy w ciągu tygodnia panują egipskie upały to jadąc w nocy w delegację służbową (zdarza mi się niejednokrotnie przejeżdżać obok mojej działki) zatrzymuję się, włączam nawadnianie i jadę dalej - po 90 minutach wyłącza się samo.

A z liściaków, to oprócz krzewów marzą mi się jeszcze żurawki, wrzosy, no i trawki oczywiście.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 19:45, 13 sty 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bacowa ale namnożyłaś żurawek, takie proste, a ile radości jak się przyjmie, prawda też tak lubię
Nikita, pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Madzenka 20:09, 13 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Adam Slodowy w spódnicy i kierowca
Nawadnianie z powodu 40+ z naciskiem na 40 też mam Zastsowalam metodę samofinansowani - skoro M połamał się zimą na nartach i musiałam cała zime targać drewno do kominka (wówczas jedyne źródło ogrzewania domu) odbiłam sobie latem zakładając nawadnianie z odszkodowania za złamania Ten nacisk na + mnie coraz bardziej przeraża
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nikita 20:29, 13 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Marzena2007 napisał(a)
Adam Slodowy w spódnicy i kierowca
Nawadnianie z powodu 40+ z naciskiem na 40 też mam Zastsowalam metodę samofinansowani - skoro M połamał się zimą na nartach i musiałam cała zime targać drewno do kominka (wówczas jedyne źródło ogrzewania domu) odbiłam sobie latem zakładając nawadnianie z odszkodowania za złamania Ten nacisk na + mnie coraz bardziej przeraża

O, witam Marzenko, właśnie byłam u ciebie. Nawadnianie to super sprawa, a z tym samofinansowaniem to nie jest zły patent - muszę pomyśleć - mój Małż nogę miał juz złamaną, żebro też...może teraz ręka....

A plusikiem się nie stresuj.....gumke myszke i wymazujemy.....

Edytowałam, bo zapomniałam dodać, że na nowym avatarku widać 20+
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies