Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 00:53, 11 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Znowu tylko gadam i gadam…..dawno nie było pisma obrazkowego.

Orzech olbrzym


Nie wiem co to za odmiana, ale ma wielgachne orzechy…jakieś 5-6 cm (ten mały orzech z prawej strony położony dla porównania)


Kalina, która miała odstraszać krety ….ale nie odstrasza


I pierwsza kulka w szmaragdowym (tuja WOODWARDII)


____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 00:55, 11 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W wolnej chwili narysuję, za przykładem innych forumowiczów, mapkę mojego ogrodu, tylko pewnie trochę czasu mi to zajmie.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kasik 09:18, 11 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pozdrowienia zostawiam.
U nas w tym roku orzech tez zagościł, ale mały jeszcze - zobaczymy jakie orzeszki nam podaruje:
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
kasiek 12:42, 11 sty 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Przyszłam odwiedzić i pooglądac i od razu pochwalić ładny wypoczynek - dawno kupowałaś ten komplet do namiotu? Bardzo ładny. Buksik piekny - ja mam takie 2 dziedziczne
I bardzo mi sie podobaja pierisy, coraz mocniej na nie choruje
Piesio cudny (właścicielka też)
Pozdrawiam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
filipkam 13:15, 11 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Ooo, masz White Feather? Dobrze rośnie? Bo widziałem w encyklopedii host, że jest dosyć kapryśna.
____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
Nikita 18:52, 11 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
kasiek napisał(a)
Przyszłam odwiedzić i pooglądac i od razu pochwalić ładny wypoczynek - dawno kupowałaś ten komplet do namiotu? Bardzo ładny. Buksik piekny - ja mam takie 2 dziedziczne
I bardzo mi sie podobaja pierisy, coraz mocniej na nie choruje
Piesio cudny (właścicielka też)
Pozdrawiam

Kasiek – komplet kupowałam 4 lata temu. Za dwie ławki + stół (długość – 2m) zapłaciłam 650 zł, facet dorzucił jeszcze puszkę impregnatu. Bardzo jestem z nich zadowolona. Przez ten czas nic z nimi się nie działo (oczywiście chowam je na zimę), są w miarę lekkie, więc nie ma problemu z jakimkolwiek przestawianiem.

Pierisy słyszałam, że lubią przemarzać, ale moim nigdy się to nie przydarzyło – rosną raczej „w przeciągu” i nie okrywam ich na zimę. Mam 3 odmiany i jedyne co im dolega, to fakt, że rosną na trasie szybkiego ruch mojego futrzaka – notorycznie je łamie. Będę je w tym roku chyba przesadzała. Jeżeli byś kupowała to polecam odmianę MOUNTAIN FIRE – ślicznie wybarwia się na ognisto-czerwony kolor.
A to odmiana biało-zielona LITTLE HEATH

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 18:53, 11 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
filipkam napisał(a)
Ooo, masz White Feather? Dobrze rośnie? Bo widziałem w encyklopedii host, że jest dosyć kapryśna.

Filip - oprócz tego, że zeszłej wiosny bardzo (z naciskiem na bardzo) spodobała się nornicom (zżarły ją w 90%) to nie sprawia żadnych kłopotów. Rośnie u mnie w półcieniu, wiosną ma kremowo-białe liście, w trakcie sezonu stają się biało-zielone z wyraźnymi zielonymi żyłkami, a pod koniec lata cała robi się bladozielona. Po akcji z nornicami ładnie odbiła, a i ślimaki nie za bardzo się nią interesują. Ja osobiście – polecam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 20:24, 11 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)

Filip - oprócz tego, że zeszłej wiosny bardzo (z naciskiem na bardzo) spodobała się nornicom (zżarły ją w 90%) to nie sprawia żadnych kłopotów. Rośnie u mnie w półcieniu, wiosną ma kremowo-białe liście, w trakcie sezonu stają się biało-zielone z wyraźnymi zielonymi żyłkami, a pod koniec lata cała robi się bladozielona. Po akcji z nornicami ładnie odbiła, a i ślimaki nie za bardzo się nią interesują. Ja osobiście – polecam.


A u mnie ślimaki całkowicie zjadły ta hoste.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nikita 20:27, 11 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Moja dzisiejsza, radosna twórczość: obiecana mapka sytuacyjna. Kilka szczegółów technicznych: działka o powierzchni 600 m ² (niewiedzieć czemu nie chce urosnąć większa, mimo że obficie ją podlewam) leży w województwie łódzkim, na obrzeżach niewielkiego miasta.
Z trzech stron otoczona jest sąsiadami i ma kształt zbliżony do prostokąta – szerokość 15 m, długość 40m. W pakiecie jest także malutki domek oraz wielki garaż pełniący funkcję „domku ogrodnika”. Od wczesnego ranka do późnego wieczora zagląda tutaj słoneczko,
a cień… - cień jest pilnie poszukiwany listem gończym.

Acha, mam gdzieś zdjęcia zrobione z dachu garażu – muszę poszukać.

Jakieś takie małe wyszło, ale może coś zobaczycie....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:30, 11 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Teraz patrząc na plan mojej działki stwierdzam, że z nią jest coś nieteres. Oglądając wasze ogrody z reguły jest tak, że najpierw jest wejście, potem dom, a za nim ogród.
A u mnie co – wejście, dom , a ogród gdzieś z boku, wciśnięty pomiędzy dwa ogrodzenia…. Po prostu przedogródek w rozmiarze XXL.

Mam te zdjęcia z dachu garażu…nie pamiętam po co tam właziłam….najważniejsze, że przy okazji zdjęcia zrobione….
Tej wstrętnej, okropnej, ohydnej …………….(w miejsce wykropkowane wstaw brakujące słowa) siatki ogrodzeniowej w tym roku już nie będzie.





____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies