Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 14:50, 12 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
zbigniew_gazda napisał(a)
Będę obserwował działania. Pogłaszcz piesa a boa niech sobie śpi.

Piesek pogłaskany Zbyszku, a boa zazdrośnie podgląda spod kamienia.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gardenarium 14:51, 12 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
filipkam napisał(a)
Ooo, masz White Feather? Dobrze rośnie? Bo widziałem w encyklopedii host, że jest dosyć kapryśna.


Nie warto sadzić moim zdaniem. Też miałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nikita 14:51, 12 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
aga_szsz napisał(a)
Przybiegłam się przywitać, bo mimo, że podglądam Twój ogród od chwili jego założenia na forum, to jeszcze nie okazji powiedzieć Dzień Dobry!

Widzę, że mamy podobnych rozmiarów działkę, moja to ok. 14,5 szer na 50 dł. Czy plan rysowałaś w jakimś programie, że taki czytelny wyszedł???

Dziękuję, Aga za odwiedziny. Pędzikiem biegnę z rewizytą, tylko kaloszki musze założyć, bo dzisiaj bardzo mokro
A plan rysowałam w Paint – darmowy program, łatwy w obsłudze i bardzo przydatny.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 14:57, 12 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Gardenarium napisał(a)


Nie warto sadzić moim zdaniem. Też miałam.

Wtaj, Danusiu. U Bogdzi też się nie uchowała - ślimaki całą zjadły. U mnie jak na razie wygląda na szczęśliwą
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 15:52, 12 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jeszcze kilka słów o moim „szmaragdowym”
Ponieważ jestem weekendową ogrodniczką (w tygodniu absolutny niedoczas) wykombinowałam sobie, żeby mój ogródek, a właściwie działka, była bezobsługowa.
Wiem, wiem….. tak się nie da, ale musiałam spróbować i dlatego wymyśliłam zasadę: „ trzech K ”.
1. K jak kora - sypię pod rośliny niezliczone kilogramy kory, unikając tym samym
pielenia różnorodnego zielska.
2. K jak krzaczek - sadzę głównie (moje ulubione) rośliny iglaste i zimozielone, rozwiązując tym samym problem wielogodzinnego grabienia liści jesienią – ale coś czuję, że to pod wpływem Ogrodowiska się zmieni i to już nie długo…..
3. K jak konewka - relaksuję się z kawą w ręku, zamiast biegać po całym ogrodzie z konewką lub wężem ogrodowym – założyłam bowiem linię nawadniającą (z tym relaksem to nie do końca prawda – ale cały czas próbuję).
Reszta to już sama przyjemność – koszenie trawnika, pielęgnowanie roślinek, formowanie iglaków i żywopłotu.

Danusia ma swój dekalog, ja mam zasadę „trzech K”…… a co… jak być ogrodniczką to z zasadami.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 16:08, 12 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W moim Szmaragdowym Zakątku rośnie także imponująca „zielona ściana” (na poprzedniej stronie Joku właśnie o nią pytała). Rewelacyjnie wygląda w pełnym słońcu, lecz gdy jesienią ubierze swój czerwony garnitur – zatyka dech w piersiach. Myślę o zamontowaniu jakiegoś oświetlenia ogrodowego, żeby podświetlić ją od dołu.



Posadziłam (wbrew zasadzie ”trzech K”) kilka „liściaków”, m.in. jest migdałek, wierzba Hakuro i mój ulubieniec perukowiec. W pierwszym roku swojej bytności u mnie, z krzaczka wielkości ok.0,5 m urósł do 2,5 m wysokości. Pięknie na jego bordowych liściach wyglądają krople rosy lub deszczu.





Posadziłam też 3 pierisy, których młodziutkie liski ślicznie wyglądają na tle mojej wszędobylskiej zieleni.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
ewalm 16:26, 12 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Nikita napisał(a)




Co ja narobiłem ???! !! Ach... co ja narobiłem ??!

____________________
Ogródek na trzy lata
aga_szsz 16:34, 12 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
I już jestem... wpadłam na plotki o linii kroplującej
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
filipkam 17:18, 12 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Ta nazwa ( "zasady trzech K" ) brzmi jak reklama odchudzania. Liściaków się nie bój, one też pasują do zasady trzech K - też są krzakami.

Szkoda, chciałem posadzić tą hostę, ale skoro może nie rosnąć, to wybiorę inne...
____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
AgnieszkaW 17:35, 12 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ściana z winobluszczu imponująca i piękna. Jeśli chodzi o rośliny liściaste, to nasunęło mi się kilka uwag: Migdałek choruje, więc prawdopodobnie nie nacieszysz się nim długo (no chyba żeby). Wierzbę hakuro trzeba systematycznie ciąć, by była ładna. Perukowiec rośnie dość szybko i można go ciąć lub nie - zależy, czy chcesz mieć ładne liście, czy "peruczki". Pamiętaj Nikito, że kora zakwasza i nie wszystkie rośliny będą dobrze rosły w korze. Ściółkowane (np. lawenda czy róże) podsypane za dużo korą będą tylko wegetowały, ale iglaki (poza cisem, który nie lubi gleb zakwaszanych) powinny rosnąć ładnie, berberysy też. Jakie masz te duże drzewa wzdłuż podjazdu?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies