Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

wietrzyk 20:32, 13 sty 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej Nikita,
Fajnie tu u Ciebie. Tak się rozgościłam, że przeczytałam sobie cały wątek. Odczuwam lekki ADHD, jak u większości ogrodomaniaków, ale bardzo do twarzy Ci z nim Tuje masz wspaniałe, nie żałuj ich posadzenia, bo tworzą przepiękną zieloną ścianę. Zwierzątko futrzate śliczne, tego niefutrzatego nie zauważyłam niestety
Gdybyś przejeżdżała przez Puszczykowo to zapraszam na kawę, lub choć pomachaj do mnie
A czy znasz może szkółkę z bylinami w Łodzi na Aleksandrowskiej, właściciel nazywa się Szewczyk?Podobno mają ogromny wybór bylin, chciałabym wybrać się do nich wczesną wiosną.
Pozdrawiam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Nikita 20:35, 13 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
bacowa napisał(a)
Czytam że jesteś zainteresowana Lime Marmalade ,to jeszcze dorzucę inf. że dobrze się ją dzieli.
Dwa lata temu kupiłam 6 sadzonek, i zaczęłam ją mnożyć...,mnożyć, ...mnożyć ,teraz mam ok. 80szt.

Jestem zainteresowana linią kroplującą zrobioną własnymi rękami , więc będę pytać o szczegóły.

pozdrawiam E

Ewa, to ja ci dołek pod linię kroplującą wykopę, a ty mi 3 małe żuraweczki.....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
bacowa 20:43, 13 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ok. umowa stoi ,ja 3 żurawki, ty kopiesz pod linię kroplującą.
I tutaj ci kobieto współczuję mój ogród ma 0,5 ha (słownie pół hektara) ,no ale sama chciałaś ,sama zaproponowałaś
Nikita 20:47, 13 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
wietrzyk napisał(a)
Hej Nikita,
Fajnie tu u Ciebie. Tak się rozgościłam, że przeczytałam sobie cały wątek. Odczuwam lekki ADHD, jak u większości ogrodomaniaków, ale bardzo do twarzy Ci z nim Tuje masz wspaniałe, nie żałuj ich posadzenia, bo tworzą przepiękną zieloną ścianę. Zwierzątko futrzate śliczne, tego niefutrzatego nie zauważyłam niestety
Gdybyś przejeżdżała przez Puszczykowo to zapraszam na kawę, lub choć pomachaj do mnie
A czy znasz może szkółkę z bylinami w Łodzi na Aleksandrowskiej, właściciel nazywa się Szewczyk?Podobno mają ogromny wybór bylin, chciałabym wybrać się do nich wczesną wiosną.
Pozdrawiam

Witam, witam Joasiu i zapraszam częściej.
Ja przez Poznań autostradą jeżdżę to jak troszeczkę podskoczę to w Puszczykowie napewno zobaczysz jak macham.....
A Szewczyka polecam, osobiście też jeszcze nie byłam, ale szłyszałam wiele dobrego i podobno nawet szefowa też kiedyś u niego była.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:53, 13 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
bacowa napisał(a)
Ok. umowa stoi ,ja 3 żurawki, ty kopiesz pod linię kroplującą.
I tutaj ci kobieto współczuję mój ogród ma 0,5 ha (słownie pół hektara) ,no ale sama chciałaś ,sama zaproponowałaś

Ale się wpiep......i tutaj piskliwe ,,piiip"......no dobra niech ci będzie, ale kawę i duży kawał domowego ciasta musisz dorzucić.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
kasiek 21:42, 13 sty 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Hej, poczytałam o lini kroplującej
Ja na przedogródku (66 m. kw) mam zraszacze podpiete do gumowego węża . Działają już 7 lat i nie psuja się. Tam najtrudniej było dojść szlauchem. Resztę podlewam sama, jak długo zobaczę, może tez o takiej lini pomyślę
zapał i prace podziwiam, mam podobna naturę więc rozumiem dumę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
aga_szsz 22:20, 13 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Marzena2007 napisał(a)
Ten nacisk na + mnie coraz bardziej przeraża


Widzę, że grono z 40 + się powiększa
Mnie ten + bardziej przerażał przed niż po, także głowa do góry Marzenko!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Gardenarium 22:31, 13 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikita napisał(a)

Dzięki Sebek, już dopisuję do listy wiosennych zakupów.
Zaglądnij do mnie może doradzisz jeszcze coś kolorowego, żeby przełamać mój zielono - zielony ogródek. Pozdrawiam


Chociaż ja nie Sebek, ale poradzę, że coś kolorowego to inne żurawki, tylko sadź grupami, nie kolekcję po jednej sztuce. Kolory dobieraj na zasadzie przeciwieństwa. Jak masz żółte iglaki to żurawki różowe, jak szare liście to żurawki żółte.

Dawaj też kolorowe hosty, najlepiej żółte i biało obrzeżone.

Ponadto brunnery, mają też ładne listki.

Kolorowe mogą być wrzosy i wrzośce, tylko wybieraj nie sine odmiany, tylko kolorowe listki i kwiaty jaskrawe i dawaj plamy po 20 szt każdego koloru.

Link do artykułu o żurawkach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/96-zurawki-liscie-zamiast-kwiatow

a stąd można "wychwycić" kolejne kolory

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/293-wrzosowe-aranzacje-nie-tylko-z-trawami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nikita 18:48, 15 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Dzięki Danusiu za cenne rady, nie śmiałam Cię prosić…..Artykuły przeczytałam, zasady zapamiętałam, spisałam też nazwy najciekawszych roślin, teraz kartka + ołówek i planowania nadszedł czas……

We wtorek byłam (wyjazd służbowy) w szkółce „Clematis” w Pruszkowie, to chyba gdzieś w twojej okolicy.
Pozdrawiam cieplutko w ten zimowy wieczór.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 21:15, 15 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale wpadłaś z tą linią kroplujacą, nie zazdroszcze ale bystra z Ciebie dziewczynka jakoś sobie poradzisz a jak nie to zabieraj łodzianki i pomożemy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies