Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

AnnaCh 23:20, 18 lis 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wow, Magda, to już wiadomo gdzie torty zamawiać
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Nikita 23:45, 18 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
sylwia_slomc... - oj tam, oj tam ...mały remoncik i jeszcze mniejszy torcik

AnnaCh - o nie...torty piekę tylko do wewnętrznego użytku. Mogę cię jedynie zaprosić na degustację przy dobrej kawce.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 23:47, 18 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Aaaa...zupełnie zapomniałam....
Na spotkaniu klasowym dowiedziałam się, że jeden z moich kolegów ma dość niezwykłe hobby. Od 36 lat zbiera pudełka z zapałkami. Jego kolekcja liczy ponad 2500 pudełek.
Liczy…a właściwie liczyła ponieważ podczas ostatniej, letniej ulewy (i powodzi), które nawiedziły nasze miasto (o czym donosiła TVN oraz inne ogólnopolskie media) kolekcja ta został poważnie uszkodzona a nawet częściowo zniszczona.
Zupełnie spontanicznie (oczywiście w tajemnicy przed samym zainteresowanym) postanowiliśmy pomóc naszemu szkolnemu koledze w stworzeniu nowej kolekcji.

I tu OGŁOSZENIE PARAFIALNE i ogromna prośba….
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, że jest w posiadaniu na strychu, w piwnicy lub w zakurzonych kufrach jakiś pudełek z zapałkami (np. zagranicznych, z czasów PRL-u, przedwojennych lub z innej czasoprzestrzeni) a są mu wyżej wymienione zapałki zupełnie niepotrzebne, uprzejmie uprasza się o przekazanie wymienionego dobra mojej osobie.

Ogłoszenie można kopiować i przekazywać znajomym, przyjaciołom oraz rodzinie celem osiągnięcia skali ogólnoświatowej.
Z góry dziękuję Wasza Nikita.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margerytka40 08:45, 19 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magda może do mnie byś wpadła, mam w planach mały remoncik, i to mnie każesz odpoczywać, boższsz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgataP 13:59, 19 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kurczę... remonciku Ci się zachciało, a właściwie to Twojej koleżance... ja może w końcu wykończę swoje poddasze... może masz jakiegoś fajnego fachowca od mebli i innych drobnych rzeczy.... taki stolarz, złota rączka...
____________________
Z Pszenicznej...
Krys 17:35, 19 lis 2018


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Magda tort piękny,do tej pory pamiętam smak tortu jaki zrobiłaś na pierwsze spotkanie u Małgosi
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Nikita 00:00, 27 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margerytka40 – Asia, kiedy ten remoncik? Styczeń mam wolny… Mogę poskoczyć…Potrzebna będzie siekiera i łom, bo cały czas (tak na wszelki wypadek) wożę w bagażniku.

AgataP – Agata, mam stolarza od mebli (innych drobnych rzeczy – raczej nie) z którym współpracuję, ale on ma terminy na lipiec 2019. Fachowiec jest bardzo dobry…choć trochę nie słowny. Jak powie, że skończy robotę na 15-go danego miesiąca to spokojnie jeszcze kilka dni masz rozpierduchę i dopiero ok. 20-go można zacząć sprzątać i umawiać się ze znajomymi na „oblewanie” nowych mebli

Krys – tort, i tym razem był pyszny… Obiecałam teściowej, że jej kawałek odkroję, ale wszyscy nad ranem rzucili się po dokładkę i prawie nic nie zostało.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 00:05, 27 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W "Szmaragdowym" nic się nie dzieje, ale za to ostro działam u koleżanki...
Właśnie zmyłam z siebie kurz remontowy i wpadłam zdać relację się co słychać na placu budowy… hmmm…znaczy w remontowanym mieszkaniu psiapsiułki. Według moich wyliczeń – jesteśmy na półmetku (3 tygodnie za nami) i odwalony kawał roboty.
Najpierw wszystkie meble wylądowały u potrzebujących (została tylko lodówka i mikrofala). Potem była szalona demolka - całkowicie zgruzowana jedna ze ścian, panele, parkiet oraz kuchenne płytki poszły precz, sufit też został częściowo skuty.
Następnie przyszedł czas na fachowców: powstały całkiem nowe dwie ściany oraz zabudowa na suficie, wylewka cementowa pokryła całą podłogę, elektryka rozprowadzona pod tynkami, hydraulika schowana w ścianach, kuchnia dosłała płytki na ścianie, a sypialnia śliczny gres na podłodze oraz gładź gipsową i kolor na ścianach.
W międzyczasie zakupy: materiały budowlane, płytki i farby, drzwi, meble oraz sprzęt AGD i TV…prawie wszystko już nabyte drogą kupna a pozostałe, brakujące „elementy składowe mieszkania” - zamówione.
Przyjechały też pierwsze meble: łóżko do sypialni oraz stół z krzesłami do salonu.
Jak na 3 tygodnie pracy to całkiem nieźle…myślę, że dotrzymamy terminów.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 13:00, 27 lis 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czołem ! Budowlańcu i architekcie wnętrz w jednym !
Nie wątpie że bedzie pieknioe i funkcjonalnie, ta twoja koleżanka nie wie jaki skarb ma w tobie

Teraz taki cza że odpoczywamy od ogrodów, choc ja jeszcze w niedzielę porządkowałam swój troche. Za to ty znajdujesz sobie co i raz inne pola aktywności, nie usiedzisz spokojnie na doopie jak cie znam.
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
malgorzata_s... 15:20, 27 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Nooo torcik taki że ślinka mi pociekła Ty jak już coś robisz to na wieeelką skalę Buziaki kochana
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies