Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Bogdzia 13:45, 23 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)


PS. Ogród Bogdzi w jesiennej szacie wraz z zapożyczonym bukowym krajobrazem jak zwykle zachwycał i budził podziw!


To nie jest zapożyczony bukowy krajobraz , to moje buki. Mam ich chyba 11 ale dawno liczone więc nie jestem pewna ale moze byc wiecej , nie mniej.
M się mnie pyta czy faktycznie ta cebula Wam smakowała bo całe studia ją jadł więc sie nadziwic nie może że takie proste jedzenie mogło się tak podobac że obie z Gosia o tym piszecie .Buziaki chętnie przyjmuje
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 14:12, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie dość, że Rogów mi przepadł, to jeszcze kiełbasa z cebulą - mniam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 15:28, 23 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Gosiek33 napisał(a)
Nie dość, że Rogów mi przepadł, to jeszcze kiełbasa z cebulą - mniam

Nooo chorować nam się zachciało, ale guuuupie jesteśmy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Waclaw 16:39, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Nikita napisał(a)
W niedzielę ekipa łódzka wybrała się do Rogowa na jesienny „spacer po czerwonym dywanie”. Słoneczna pogoda i cudowne kolory zrobiły swoje…było przepięknie.
Po bajecznie kolorowym Arboretum oprowadzał nas sam Pan Kierownik. Niezwykle ciekawie opowiadał o październikowych niezwykłościach ogrodu, zaprowadził nas w najpiękniej wybarwione miejsca i pokazał najciekawsze okazy ze wspaniałej kolekcji drzew i krzewów.
Tytułowy „czerwony dywan”…


Byłem w Rogowie w lecie. Piękne zdjęcia zrobiłaś. Czerwony dywan - oszałamiający. Trzeba i jesienią odwiedzić.
Fajne spotkanie mieliście.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Nikita 21:17, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kasya – stylizacja jesienna pod kolor, bo my z Margarete wczuwałyśmy się w klimat i wtapiałyśmy w tło…ha ha
Jarząb Brekinia, pod postacią powideł, nawet był smaczny, smak podobny do powideł śliwkowych tylko ta konsystencja jakaś taka nie teges.
Nie wiem czy wiesz, że ten jarząb podobno owocuje dopiero w wieku 15 lat i od tego czasu owoce pojawiają się co 3 lata….trochę długo trzeba czekać na te powidła

Gosiek33
– nadrabiaj, nadrabiaj….poczekamy na ciebie

popcorn – ja też mam w „Szmaragdowym” mini kiwi, ale od 4 lat nie mogę doczekać się owocków.

sylwia_slomc... – fioletowe fasolki to palecznik chiński…dobrze, że fasolki były podpisane, a ja cykałam fotki to teraz jestem mądra…ha ha.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:18, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margarete – uff…całe szczęście , że honor uratowany.
A o fioletowych fasolka napisałam wyżej.

Bogdzia – no faktycznie, przecież trochę lasu jest twojego !!! Pięknie wygląda o tej porze!
A duszona cebula była fantastyczna. My z Małgosią na studiach nie mieszkałyśmy w akademikach, więc takich wykwintnych specjałów nie znamy!!!

Gosiek33 – mniam, mniam cebulka

jolanka – oj, zazdrość nam… oj, zazdrość

Wacław – arboretum w Rogowie piękne jest i wiosną…i w porze kwitnienia rododendronów...i teraz jesienią jest cudne
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Krys 21:55, 23 paź 2018


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Magda dziękuje za miłą niedzielę,podziękowania dla kierowcy



____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
an_tre 22:22, 23 paź 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Nikita napisał(a)


Nikita jest cudownie, pasujesz tam
buziolki
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Kasya 00:09, 24 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41944
an_tre napisał(a)
Nikita jest cudownie, pasujesz tam
buziolki

Zostać tam nie mogła ale ciekawe czy klona przytargała ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nikita 15:40, 24 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Krys - podziekowania dla kierowcy przekazane.

PS.Po cichu Ci powiem, że nawet nasz wyjazd mu sie podobał.

an_tre - najpiękniejsze były na czerwono wybarwione klony...poprostu cudne !!!

Kasya - klony nie przytargała, bo ciekawe gdzie miałaby je posadzić??? Chęci są, moce przerobowe też są, ale wolnych miejscówek dla klonika brak.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies