Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Margarete 01:00, 23 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale miałyście super spotkanko i świetną wycieczkę
Nie wiedziałam, że owoce derenia Kousa można jeśćMówisz, że nie dobre

Paskudne w smaku....minikiwi pyszne, a te "fasolki" fioletowe z galaretowatą zawartością w środku- na zdjęciu powyżej w koszyku w prawym górnym rogu postawiłbym na drugim miejscu, potem te "małe zielone banany" a następnie owoce oliwnika bo smaczne choć cierpkie. Ale to mój ranking a o gustach i smakach się nie dyskutuje
Sorry - nazw nie pamiętam ale wiem gdzie rosną te owoce w Rogowie bo po degustacji mieliśmy okazję te wszystkie owoce obejrzeć w naturze na żywo
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 01:11, 23 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i gdzie ta nazwa tej rośliny z której była serwowana herbatka ? To było coś na "l"....ale za Chiny nie pamiętam. A trzeba było notować te wszystkie nazwy jak ta jedna pani- uczestniczka spaceru, wiesz ta co jej na początku dałam ksywę "terrorystka". Ona notowała to wie....o ile jej się nie pomerda wszystko bo dużo tego było i tych nazw też....a my co ? "pustaczki"...w głowie tylko kolory i widoki....i śmichy-chichy....tyle wiadomości a nazw nie pamiętamy...no może Krysia albo Bogdzia uratują honor

Relacja wzorcowa. Fotki poukładane. Zakomponowane. A ja tak na łapu capu wrzuciłam jak leci...
Buziaki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 01:37, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
sylwia_slom... - wycieczka była naprawdę super. Takie miłe i bardzo kolorowe zakończenie sezonu.
Owoce derenia kousa... bleee!!!

Margarete - pod zdjęciem z powidłami z kaliny...cytuję: "herbatka z liści lindery". Jakoś wpadło mi w ucho i tam zastało. Uratowałam honor ??? Hi hi
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kasya 02:36, 23 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41950
Ale cudnie kolorki zagrywały się ze strojami
No bardzo zazdroszczę i bardzo żałuje
I jeszcze te atrakcje kulinarne
A zakupy ?
Interesuje mnie smak owocow jarząbu brekinia bo mam takiego, niestety musi pójść do większego ogródka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 06:53, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tylko na Ech.... mnie stać


mam nadzieję, że kiedyś nadrobię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 08:50, 23 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super wycieczka i spotkanie! Ja lubię ini kiwi, miałam poprzednio i teraz znów posadzę smakowało?
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 09:22, 23 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Margarete napisał(a)

Paskudne w smaku....minikiwi pyszne, a te "fasolki" fioletowe z galaretowatą zawartością w środku- na zdjęciu powyżej w koszyku w prawym górnym rogu postawiłbym na drugim miejscu, potem te "małe zielone banany" a następnie owoce oliwnika bo smaczne choć cierpkie. Ale to mój ranking a o gustach i smakach się nie dyskutuje
Sorry - nazw nie pamiętam ale wiem gdzie rosną te owoce w Rogowie bo po degustacji mieliśmy okazję te wszystkie owoce obejrzeć w naturze na żywo

Te fioletowe fasolki z galaretką to podejrzewam Akebia....na surowo te owoce próbowaliście?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margarete 10:19, 23 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
sylwia_slom... - wycieczka była naprawdę super. Takie miłe i bardzo kolorowe zakończenie sezonu.
Owoce derenia kousa... bleee!!!

Margarete - pod zdjęciem z powidłami z kaliny...cytuję: "herbatka z liści lindery". Jakoś wpadło mi w ucho i tam zastało. Uratowałam honor ??? Hi hi

A ja ślepota nie doczytałam...tak to jest w tym wieku ...po prostu SKS./../
Oczywiście że honor uratowałaś !!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:24, 23 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
sylwia_slomczewska napisał(a)

Te fioletowe fasolki z galaretką to podejrzewam Akebia....na surowo te owoce próbowaliście?

Chyba Akebia. Masz racje. Nie pamiętam.
Tak jedlismy ją na surowo, bo można w odróżneieniu od owoców kaliny koralowej która na surowo jest szkodliwa i powoduje bóle brzucha, dlatego spożywa sie ją w postaci konfitury po usmażeniu. Nawet ptaki , wg naszego pana przewodnika, nie są zainteresowane na początku sezonu owocami kaliny koralowej bo one też mają te same dolegliwości. Ale gdy zima bardziej dociśnie mrozem, sniegiem i przedłuża sie oraz braknie innego pożywienia to decydują sie i nawet na kaline, taka przemrożona troszke mniej im szkodzi.

Ta akebia ma w tej fasolce w środku duże ciemne pestki których sie nie je a ta żelowata fioletowa masa jest ...hmm taka sobie, słodka i tyle.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:28, 23 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasya napisał(a)
Ale cudnie kolorki zagrywały się ze strojami
No bardzo zazdroszczę i bardzo żałuje
I jeszcze te atrakcje kulinarne
A zakupy ?
Interesuje mnie smak owocow jarząbu brekinia bo mam takiego, niestety musi pójść do większego ogródka

Owoców jarzębu brekinia na surowo nie jadłam - ci co próbowali mówili że cierpki jest ale próbowałąm dżemu - był ok, tyle że fakturę miał taką gęstą i nie jedwabistą jak np. ten z kaliny koralowej, tak jak bys zobiła dzęm ze śliwek w których jest bardzo dużo skórek i te drobinki skórek czujesz w tym dżemie. Ale był smaczny.

Ciekawa jestem co inne dziewczyny napiszą o swoich doznaniach smakowych
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies