Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 10:17, 05 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ania111 napisał(a)
Ojej
Bardzo chętnie
Pojadę wszędzie gdzie są roślinki
A jeszcze jak by można było coś kupić
Oj to by się działo

No to jesteśmy umówione Aniu!
Przypomnij się bliżej kwietnia to ci napiszę co, jak i o której godzinie.
Bardzo się cieszę, że się spotkamy
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 10:21, 05 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Helen – smuteczek….że nie mogłam pomóc

Ania111 – teraz spokój jest na forum, bo sezon małoogródkowy, ale…My Dzielne Dziewczyny z ekipy łódzkiej nie zapadamy w sen jesienno-zimowy. Ciągle coś się u nas dzieje.
We wrześniu byłyśmy oglądać „największą w Europie dziurę w ziemi widoczną z kosmosu”, czyli odkrywkową kopalnię Bełchatów wraz okolicami, a w październiku …no właśnie …nie pisałam gdzie byłyśmy w październiku !
Ale o tym wieczorem bo teraz czas zbierać się do pracy.

popcorn - dzięki Carola, teraz już pewnie wszystkie liście spadły z czerwonej ściany ale i tak ją uwielbiam...chyba za jej zmienność o każdej porze roku...
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 10:45, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Kasiolaaa 11:55, 05 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Nikitko przeczytalam z niedowierzaniem ale masz wrednego sasiada no a co teraz z ta sciana sie dzieje mam rozumiec ze zarosla na nowo ?
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Nikita 03:32, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
popcorn – buziaki

Kasiolaaa – Kasiu, mój sąsiad to typ człowieka całkowicie dysfunkcyjnego ogrodowo! Ale ja nie z takimi egzemplarzami sobie w życiu dawałam radę. Co roku robię dobrą minę do złej gry i wykazuję minimum dobrej woli przycinając „zieloną ścianę” na wysokości 3 metrów (tak, żeby zamknąć twarz wrednemu sąsiadowi). Następnie w ciągu sezonu ściana szybciutko zarasta aż po dach, by znowu na jesień być piękną! Jest ok., ściana po przycięciu odwdzięcza się i rośnie ze wzmożoną siłą (roczne przyrosty mają długość ok. 4 metrów). Jednym słowem…spoko…mój pakt ze ścianą działa: ja ją przycinam a ona ma w gdzieś sąsiada i cudnie pnie się w górę po jego murze.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:36, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Wczoraj pisałam Ani111, że wspomnę o kolejnym wyjeździe Dzielnych Dziewczyny z ekipy łódzkiej…co niniejszym czynię.
W październiku byłyśmy na niesamowitej wycieczce na Śląsku. Śląsk miejsce mało oczywiste na weekendowy wypad, ale jakże zaskakujące.
W pierwszy dzień… akcent ogrodowiskowy – wspaniałe Ogrody Kopiasa.
W jesiennej odsłonie po prostu fantastyczne.










____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:39, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919












Podsumowując. Byłam już u Kopiasów latem, byłam zimą. Teraz ogrody zachwycały w jesiennej stylizacji. Czas wybrać się tam wiosną….ktoś chętny żeby jechać ze mną ???!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:41, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ale wracając do naszej wycieczki. Po takiej dawce przepięknych widoków czas na coś dla duszy…. Małgosia zaprosiła nas na koncert Narodowej Symfonicznej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach. Sceneria niesamowita a sam koncert jakże zaskakujący w swojej odsłonie. Nagrywany przez Telewizję Polską, prowadzony w sposób dość niekonwencjonalny (na luzie, wesoło i z udziałem publiczności), po prostu fantastycznie spędzone 90 minut przy dźwiękach niezwykłej muzyki poważnej.
Najpierw nowoczesne centrum Katowic…








____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:43, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
…potem koncert










____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:46, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Następny punkt wycieczki (mimo dość późnej pory) to klimatyczna dzielnica Nikiszowiec...




i wyjątkowa „Cafe Byfyj”, czyli tłumacząc na polski „Cafe Kredens”.
Kawiarenka niesamowita w swoim rodzaju…magiczna można by powiedzieć…






Wystrój wnętrza…panująca atmosfera…przytulny nastrój…pyszna herbatka i ciasto…no i ta toaleta! Czegoś takiego to chyba nie widzieliście. Biegałyśmy wszystkie po kolei (chociaż nic nas nie cisnęło…ha ha) żeby oglądnąć toaletę. Urządzona w stylu romantycznej Prowansji…czyściutka, pachnąca…z lawendą w koszyku…z serią markowych kosmetyków z balsamem do rąk włącznie!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies