Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 03:49, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W kolejny dzień zeszłyśmy do podziemi.
Jako pierwsza atrakcja - kopalnia Guido.
Guido to unikat na skalę światową, z udostępnionymi dla zwiedzających wyrobiskami na trzech poziomach utrzymanymi w stanie jak najbardziej zbliżonym do pierwotnego, to znaczy kiedy to górnicy po raz ostatni zakończyli pracę i opuścili kopalnię.
Zwiedzanie Kopalni urozmaicają pokazy pracy wielkich maszyn górniczych, przejazd elektryczną kolejką podwieszaną oraz efekty audiowizualne (na przykład trzeszczenie drewnianych stropów).










____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:49, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jedną z atrakcji na poziomie 320 Kopalni Guido jest pub (najgłębiej położony pub w Europie) serwujący regionalne piwo, warzone przez lokalny browar z Gliwic, występujące w jasnej i ciemnej odmianie.
Wszystkie, jednogłośnie stwierdziłyśmy, że jasne lepsze!


____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:50, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Po zwiedzaniu Pan Głodek dał o sobie znać, więc postanowiłyśmy skosztować regionalnej kuchni. A jeśli jesteśmy na Śląsku to obowiązkowo musiała to być rolada śląska, kluski śląskie i modra kapusta. Restauracja „Tygiel” (w wolnym tłumaczeniu „Patelnia”) nie zawiodła !
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:53, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kolejny punkt programu naszej wycieczki to Sztolnia Królowej Luizy.
Super atrakcja ! Znowu zwiedzałyśmy podziemne otchłanie naszej Matki Ziemi. Fragment wyrobisk przebywa się pieszo, ale 1100 metrowy odcinek to niesamowity, podziemny spływ łodziami pod samym centrum 180-tysięcznego Zabrza.












____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 03:53, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Koniec.
Starczy tego zwiedzania. Idę spać.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
mikina34 08:19, 06 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dżizas, kobieto, o której Ty chodzisz spać/wstajesz
Ale relacja przednia, wycieczka przepiękna i jak zorganizowana, fiu fiu , chociaż całkiem nie dla mnie (za ciasno, za głęboko )
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Ania111 09:05, 06 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Nikita napisał(a)
Kolejny punkt programu naszej wycieczki to Sztolnia Królowej Luizy.
Super atrakcja ! Znowu zwiedzałyśmy podziemne otchłanie naszej Matki Ziemi. Fragment wyrobisk przebywa się pieszo, ale 1100 metrowy odcinek to niesamowity, podziemny spływ łodziami pod samym centrum 180-tysięcznego Zabrza.















Nikita ,
Jakie wy podróżniczki
Tylko pozazdrościć

A plany na listopad i grudzień
Nie znam was ale podejrzewam , że pewnie szalone


Cudowne z was " kobitki "
____________________
Ania Spelnione marzenie
jolanka 09:06, 06 lis 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Łoł, znowu buszujecie
Nawet nie miałam pojęcia, ze na Śląsku są takie cudne miejsca, super
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Nikita 23:56, 06 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
mikina34 – ja szybko żyje, krótko śpię…szkoda czasu na pierdoły. Po prostu mam niskie zapotrzebowanie na sen.
A jeśli chodzi o wycieczkę to wszystko przez ciekawość świata, to ona pcha mnie w różne, dziwne miejsca.

Ania111 – plany wyjazdowe zawsze są ! Na listopad i grudzień też coś się wymyśli…my spontaniczne i szalone lejdis jesteśmy.

jolanka –Śląsk, ale nie tylko Śląsk skrywa niesamowite miejsca. No wiesz, Wieliczka to już klasyka, ja lubię zwiedzać takie mniej oczywiste atrakcje. Na przykład Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach albo sztolnia Czarnego Pstrąga (też z podwodnym spływem)…polecam.
Od ciebie chyba stosunkowo blisko jest do Kłodawy…a tam Kopalnia Soli…super! Z resztą sama zobacz…
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4041-szmaragdowy-zakatek?page=526#post_7
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nowa12 00:14, 07 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To Wy przyjechałyście z Łodzi a ja mam rzut beretem i w Guido jeszcze nie byłam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies