Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Sabinka 16:24, 18 mar 2016

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Witajcie,

Czy moge Was prosic o pomoc w sprawie moich bukszpanikow?

Takie cos ( zdjecia zalaczam) mi sie przyplatalo? Ja temu zaradzic i co robic by sie juz nie pojawilo ponownie?








Brak odpowiedniego odzywienia? Butterfly ?


Dziekuje za podpowiedz

____________________
Ogród u Mayi
Mazan 21:49, 18 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sabinka

Wygląda jakby zimą doznał uszkodzeń mrozowych z czego korzysta grzyb. Roślina mogła też zostać osłabiona - brak wody u zimozielonych to często później choroba grzybowa zamieranie pędów i liści. Jeśli to ta choroba zastosuj naprzemiennie topsin i sarfun.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
theSpeech 21:19, 21 mar 2016

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 4
Witam,
Przepraszam, że odgrzebuję temat, ale nie wiem co mam dalej robić.
W ubiegłym roku, około kwietnia przesadzałem stare bukszpany - 6 szt. Dostałem je od znajomego. Od początku było z nimi źle, lecz liczyłem, że opryski z Mospilanu i Topsinu oraz nawożenie pomogą. Poniżej zamieszczam zdjęcia z prośbą o radę (krok po kroku dla totalnego laika), jak je reanimować, gdyż nie jest dobrze a nie chciałbym ich stracić.















Pozdrawiam
____________________
Piorunek 15:58, 26 mar 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Przesadzony,stary bukszpan. Jedno odgałęzienie jest dziwnie jasne, żółtawe. Co mu dolega?



Tutaj widać, ze jedna strona jest normalna.

____________________
Kromaja 13:26, 30 mar 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 5


Kochani potrzebuje pomocy wsadziłam bukszpany w tamtym sezonie w lipcu już jesienią zbrązowiały nawiozłam je po wsadzeniu kurzym nawozem czy powinnam się ich pozbyć czy może mogę im jakoś jeszcze pomóc? Przed nimi jest trawnik który jest nawożony, za nimi murek tarasu pomimo upałów w tamtym sezonie nie były przesuszone bo trawnik był podlewany i one automatycznie też, są wsadzone w miejscu nasłonecznionym. Będę ogromnie wdzięczna jeśli doradzicie co powinnam z nimi zrobić ratować czy odpuścić?

agata19762 13:30, 30 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Moim zdaniem one padły.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
theSpeech 17:50, 30 mar 2016

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 4
A czy ja również mogę liczyć na pomoc pls
____________________
Mazan 15:03, 31 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
The Speech

Bukszpany dość zaniedbane. Zaatakowane przez miodunkę bukszpanową i białą plamistość liści bukszpanu. Zwalczanie miodunki środkiem mszycobójczym, białej plamistości - każdym grzybobójczym /Dithane, Bravo, Gwarant, Topsin i in./

Pozdrawiam



Piorunek

To biała plamistość liści bukszpanu. Zwalczanie j.w.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Piorunek 18:38, 31 mar 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Mazan napisał(a)
The Speech

Bukszpany dość zaniedbane. Zaatakowane przez miodunkę bukszpanową i białą plamistość liści bukszpanu. Zwalczanie miodunki środkiem mszycobójczym, białej plamistości - każdym grzybobójczym /Dithane, Bravo, Gwarant, Topsin i in./

Pozdrawiam



Piorunek

To biała plamistość liści bukszpanu. Zwalczanie j.w.


Pozdrawiam


Dziękuję. Kiedy można wykonać oprysk? Można to robić już teraz?
____________________
Kromaja 20:10, 31 mar 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 5
Dziękuje bardzo za odpowiedź może uratuje chociaż niektóre
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies