Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 22:56, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Efffa napisał(a)

Cudnie,moje klimaty,takie odcienie zieleni ja lubię


Ja też się tutaj dobrze czuję. Czasem jednak mam dzień, że kusi mnie po tej stronie jakieś bordo .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:57, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Balea napisał(a)
Pieknie u ciebie wyglada.
Te biale murki swietnie pasuja do domku i do doorenbosow


Dzięki, lubię te brzozy bardzo, ale w ten sposób nie pomyślałam .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:00, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
bleebla napisał(a)
A co slychac po drugiej stronie ogródka?


Szykują się zmiany, przynajmniej w części, której chyba nie pokazywałam . Na razie jest goła ziemia, czekam na jesienne przesadzanie Varelek . I może dzielenie seslerii, choć obawiam się, że kupię sadzonki, bo nie będę miała czasu na wykopki w donicy.

Poza tym po staremu, Silver Dollar jakby ładniejsze w tym roku mają kwiaty, a Gracki niższe i jakieś takie rozwalające się na boki.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:02, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
lindsay80 napisał(a)
Wystarczy tylko, że trawnik będzie ładny I wtedy ogród będzie wyglądał ekstra.
Wszystko fajnie urosło, naprawdę niewiele brakuje by piać z zachwytu!


Marzę o trawniku, szczególnie teraz, gdy pojawiło się wykończenie murków. To nie będzie jednak proste ;(, długo by pisać, a nie wiem, czy to aż tak interesujące .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:03, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
polinka napisał(a)


Ależ wszystko zmężniało a trawy w donicy robią świetną robotę


Nie wiem, czy rozplenic nie wymienić, bo bardzo się przypalają mimo podlewania. Bardzo byłoby mi ich szkoda, bo fajny efekt dają...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:07, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
sylszu napisał(a)
Witam. Dzięki Bawarce odwiedziłam Twoje włości i jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluję i zazdroszczę i w ogóle....I jako, że jesteś zdecydowanie bardziej ode mnie doświadczona mam prośbę. Czy pomożesz mi rozpoznać gatunek rośliny? Zakochałam się w berberysie thunberga "erectus" i mam zamiar podobnie jak Ty zrobić sobie z niego tło dla innych roślin. Dziś kupiłam 22 sztuki u jednego sprzedawcy ( ale ponieważ nie jestem pewna, że to jest właśnie ta odmiana) dokupiłam jeden egzemplarz gdzie indziej. Ten jeden jest starszy i z tego powodu większy. Czy wg Ciebie te wszystkie to jest ta sama odmiana?


Chciałabym pomóc, ale nie mam pojęcia. Te dwa zewnętrzne dziwnie się pokładają, ale czasem niektóre gałązki i u mnie tak rosną, obcinam je. Rozumiem, że to zdjęcie z jesieni lub aparat przekłamał kolory, bo Erecta jest jasnozielona.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:22, 05 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Donica i nie tylko zyskała nowe oblicze. Nie do końca byłam przekonana do obróbek blacharskich, ale trwałość i zachowanie czystości wzięło górę, w sumie zgodnie z "zaczytanym u kogoś w przelocie" hasłem ogród dla mnie, a nie ja.... Teraz nie żałuję, jest inaczej, jestem zadowolona.





Czekam na dostawę płyt gresowych na placyk wypoczynkowy i na kogoś, kto mi je położy :/. Bardzo mi zależy na ich położeniu w tym roku, w przyszłym zajmę się szpecącym murem i obsadzeniem pozostałej części donicy przy placyku.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 07:23, 06 sie 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
E, no fajne wyszło. Zupełnie inaczej
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
HannaR 08:59, 06 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Śliczne murki.

A dlaczego na placyku wypoczynkowym mają być płytki gresowe, a nie np. płyty chodnikowe? One są chyba dużo trwalsze? I mniej śliskie. Ja musiałam położyć gres na tarasie, ale był on już wylany już betonem i płyty chodnikowe nie wchodziły w grę. I mimo, że ten gres jest antypoślizgowy, to jednak np. przy schodzeniu po schodach trzeba uważać. Szczególnie po deszczu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
leon60 09:08, 06 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Swietnie wygladaja donice dobra decyzja
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies