Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 22:58, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
HannaR napisał(a)




Kurcze, że ja nie mam żadnego kuzyna - brukarza, który by mi coś doradził


Hehehehe, incydentalna sprawa , leszy byłby eM rozumiejący o co chodzi z tą jazdą na punkcie ogródka
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:25, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A dziś...









____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Zana 13:41, 08 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Przyszłam podziękować za info w sprawie rozstawy świerków, a tu nowa porcja foteczek.
Ja posadziłam u siebie dwa świerki w odstępie 4 metrów między pniami i chcę pomiędzy nimi upchnąć jeszcze drzewo, mam na stanie wiąza Wredei do przesadzenia i tak się zastanawiam czy się zmieści. Jak patrzę na Twoją fotkę ze świerkami to Tak jakby pomiędzy moimi dwoma świerkami u Ciebie mieszczą się dwa. To chyba przesadzę tego wiąza w ten sposób.

Wysokie wąskie trawy to trzcinniki Karl Foerster, Overdam. Zaleta taka, że szybko wiosną startują i wcześnie kwitną, bo już w czerwcu. Może Ci się nadadzą na zasłonięcie tej podmurówki.

Hortki masz podparte czy tak same z siebie prosto stoją? Przepięknie masz z tymi trawami
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Jagodaa 14:35, 08 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Powinno się zmieścić nie bardzo rozłożyste drzewo. Zawsze możesz świerki lekko formować. Ja nie tnę, bo zależy mi, żeby się szybko zetknęły ze sobą.

Myślałam o trzcinniku, muszę poczytać o nim. Mogłabym rozsadzić gracki, ale do czerwca łyso :/.

W tym roku nie dałam się hortom i gdy kiedyś zbierało się na solidny deszcz, wbiłam co miałam pod ręką (dwie rurki i dwa paliki) w ziemię i opasałam zwykłym sznurkiem, zadziałało rewelacyjnie. W przyszłym roku przygotuję sobie coś estetycznego już wcześniej i nie będę się martwić. Polecam takie rozwiązanie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Zana 15:13, 08 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja mam do hortek czarne okrągłe metalowe obręcze wbijane w ziemię. Jestem bardzo zadowolona, w ogóle ich wśród liści nie widać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asica 18:57, 08 sie 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Ja mam takie podpory. http://ogrodnik24.pl/pl/p/PODPORA-DO-ROSLIN-90X37CM-METAL-2031-W-WA/12071 (nie wiem czy mogę linkować) świetnie się sprawdzają nie tylko do hortek, również do róż i Jeżowek, które lubią wywalić się na trawnik.kupuje po 2-3 komplety w roku. Żeby nie zbankrutować na samych podporach.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
polinka 21:00, 08 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Trzcinnika KF odradzam! On się sprawdza tylko na wielkich połaciach jak u Navi W małych ogrodach za bardzo widać rdzę, która atakuje niemal wszystkie trzcinniki. Chyba, że chcesz często robić opryski...

Może jakaś molinia? One bardzo szybko startują i mają piękne kwiatostany, tylko czy chcesz wprowadzać nową trawę?

Fajnie, że jesteś
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Sebek 21:31, 08 sie 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Anabelle szok - wyprostowane, że szok!

A może puść na podmurówkę trzmielinę? Ciąć łatwo, a jest cały rok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ren133 21:51, 08 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)
Na jesienną przebudowę czeka przedogródek



Ten stożek za Chiny mi tu nie pasuje. Myślę o jego przesadzeniu, ale boję się, bo ma ponad 2m.




A nie chcesz zrobić z niego kuli? tak jak ja
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:52, 08 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)
Coś się dzieje z moim świerkiem, co zastosować? Nie jestem w stanie obejrzeć wierzchołka, jest za wysoki. Na szkodnika mi to nie wygląda...



Tylko wierzchołek, tylko jednego świerka w szpalerze (na razie jednego...).

Stosowałam już topsin i mospilan. Stopniowo szkody chyba się powiększają. Trwa to od wiosny.


Pytaj czym prędzej mazana
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies