Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 11:31, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zana napisał(a)
Tak patrzę, że świerki Ci nieźle bujnęły. Pamiętasz co ile mniej więcej je sadziłaś?
Donice z "daszkiem" i opaską na dole świetnie wyglądają.
Szkoda, że tak mało fotek. Mam nadzieję, że jeszcze coś dorzucisz

Edit: o dorzuciłaś




Zrobię aktualne . Świerki co 120 lub 140cm. To jedna z lepszych decyzji ogrodowych, ładne zaczynają osłaniać nieciekawe widoki. Niestety sąsiad podciął gałęzie sosnom i ze szczelnego zielonego muru znów zrobił się ażur. Za 2-3 lata będę już niezależna w tym temacie .

Nie mogę się doczekać dalszych prac i uporządkowania placyku (tam jest strasznie :/).
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:36, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Na jesienną przebudowę czeka przedogródek



Ten stożek za Chiny mi tu nie pasuje. Myślę o jego przesadzeniu, ale boję się, bo ma ponad 2m.



Coś też muszę zrobić z "podmurówką" płotu w granicy, bo jest koszmarna . Nie mam tam miejsca na żywopłot. Myślę o wysokich trawach, bo nie rysowałyby auta, ale bardzo późno byłby efekt zasłony.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:45, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Coś się dzieje z moim świerkiem, co zastosować? Nie jestem w stanie obejrzeć wierzchołka, jest za wysoki. Na szkodnika mi to nie wygląda...



Tylko wierzchołek, tylko jednego świerka w szpalerze (na razie jednego...).

Stosowałam już topsin i mospilan. Stopniowo szkody chyba się powiększają. Trwa to od wiosny.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Makao_J 12:11, 06 sie 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Spoko jest z tą blacharką. Ja też mam. eM się uparł że to czyściej.
Fakt. Nie muszę malować donic co roku acz kolwiek podobają mi się takie bez blacharki jak mają dziewczyny.
Wciąż mam dylemat czy ją zostawić czy zdjąć.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
BKosimkArt 12:12, 06 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Piękne te murki u Ciebie! obsadzone świetnie... zadowolona jesteś z seslerii jesiennej?? bo chyba masz ją u siebie? nie mogę nigdzie doczytać czy kwiatostany najlepiej usunąć czy zostawić??
nie mam doświadczenia z nią a wiosną posadziłam u siebie...

ps. stożek najlepiej chyba na jesieni przesadzać ale trzeba szeroko obkopać...
trudne zadanie będzie... 3mam kciuki żeby się udało
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
eVka 13:53, 06 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Świetnie wyglądają obróbki na murkach dobra decyzja, w ogóle cudnie u Ciebie! Też się zastanawiam co posadzć między brzozami, celuję w jakiejś trawy, tylko jakie...
____________________
HannaR 16:10, 06 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jagodaa napisał(a)


Nie płytki, tylko płyty gresowe . To są specjalne płyty ceramiczne na tarasy. Są jak papier ścierny. Polecił mi je kuzyn, który od lat ma dużą firmę brukarską i bardzo dobrze zna rynek.




Kurcze, że ja nie mam żadnego kuzyna - brukarza, który by mi coś doradził
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Jagodaa 22:53, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Makao_J napisał(a)
Spoko jest z tą blacharką. Ja też mam. eM się uparł że to czyściej.
Fakt. Nie muszę malować donic co roku acz kolwiek podobają mi się takie bez blacharki jak mają dziewczyny.
Wciąż mam dylemat czy ją zostawić czy zdjąć.


A mnie się już teraz moje bardziej podobają . Miałam bardzo porządnego wykonawcę, wszystko równiutkie i trochę inne.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:54, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
BKosimkArt napisał(a)
Piękne te murki u Ciebie! obsadzone świetnie... zadowolona jesteś z seslerii jesiennej?? bo chyba masz ją u siebie? nie mogę nigdzie doczytać czy kwiatostany najlepiej usunąć czy zostawić??
nie mam doświadczenia z nią a wiosną posadziłam u siebie...

ps. stożek najlepiej chyba na jesieni przesadzać ale trzeba szeroko obkopać...
trudne zadanie będzie... 3mam kciuki żeby się udało


Na razie jestem z niej zadowolona, ale może być jak z innymi trawami, trzeba odmładzać i to mnie trochę wkurza.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:56, 06 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
effka napisał(a)
Świetnie wyglądają obróbki na murkach dobra decyzja, w ogóle cudnie u Ciebie! Też się zastanawiam co posadzć między brzozami, celuję w jakiejś trawy, tylko jakie...


Dzięki . U mnie może to decyzja na przyszły rok, zastanowię się jeszcze, ale sesleria pasowałaby jako kontynuacja donicy, choć z drugiej strony może za monotonne to będzie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies