Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chatka Baby Jagi

Pokaż wątki Pokaż posty

Chatka Baby Jagi

Ewka42 14:31, 10 lut 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
koniecznie spróbujcie palenia od góry, to jest sposób zalecany przez producentów kominków. tylko pamiętajcie - nie otwierać szyby i nie dokładać, zostawić aż się wypali.
tu zdjęcie - trochę przesada, my zwyczajnie wrzucamy klocki na kupę, ale widać o co chodzi:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151658&d=1322047367


jak widzę twoje wykopy, to zaraz widzę siebie - cokolwiek chcę zrobić, to mam najpierw masę kopania, bo wszędzie góry i doły. a nic tak nie porządkuje przestrzeni, jak kawałek równego wypoziomowanego placyka. w ogóle rozczulają mnie takie domki jak twój - niskie, prawie połączone z ogrodem, nie przytłaczające otoczenia i człowieka. gdzie nie spojrzysz, chce się przycupnąć i porozmyślać.
____________________
Ogródek wśród borówek
renatamama3 15:36, 10 lut 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Kingo ,slicznie uwieczniłaś roślinki w kroplach ,mieliśmy kiedyś taki mini tarasik z kawałków pociętego drewna przetrwał 4 lata ,ale ślicznie to wyglądało ,teraz tata kombinuje co w zamian ,ciekawe co wymyśli .tarasik ,był jak mieszkaliśmy jeszcze u rodziców przy altance .U mnie M tak od góry pali w piecu ,muszę spróbować w kominku .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
AgnieszkaW 15:47, 10 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Bardzo lubię do Ciebie zaglądać i podczytywać historie, które opisujesz. Cenię ludzi, którzy sami wiele robią bez wydawania kroci kaski za każdą "duperelę". U ciebie widać tę miłość i pracę, i zapał do wykonania wielu rzeczy samodzielnie (My też tak mamy - wszystko robimy sami). Pozdrawiam bardzo słonecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gabriela 16:54, 10 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też podziwiam. Podoba mi się to co zbudowaliście, ale i uszanowanie tego co zastaliście. Mój stary ogród został wycięty w pień przez nowego właściciela, który zostawił tylko dwa drzewa, potem oczywiście żałował...
Ogród śliczny, naturalistyczny, piękne duże drzewa i krzewy - tego zazdroszczę najbardziej.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 17:15, 10 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tarnina napisał(a)

Tarnino, widzę na zdjęciu taką ściankę - matę jakby z przeplatanych gałęzi - jak ona jest zrobiona? Masz jakąś instrukcję samodzielnego wykonania.
PS Opowieści piękne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
iwonaal 19:10, 10 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Kinga, podaj mi proszę blog, nie mogę się doszukać.
____________________
Zakochana w ogrodach
Agania 19:50, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jakie to szczęście Kingo, ze to miejsce znałazło Was na swojej drodze
przeglądnęłam do tyłu, fajnie opisałaś wasze zmagania z drogą i z domem, cudnego masz eMusia i rodzinkę, która was wspiera i pomaga, wtedy te ciężkie prace upływają szybciej i trudności tak bardzo się nie odczuwa

dobrze, że się Wam udało ominąć utarczek z sąsiadami

Śliczną macie córeczkę, napisałaś, że raczkowanie i pierwsze kroki to najtrudniejszy okres, ale najpiękniejszy zarazem

Mój ogród możesz sprawdzić na mapie ogrodów, zaznaczyłaś już swój? niedaleko mamy do siebie

Ja mam bliżej do Wieliczki. Widoki u mnie na Zalew Dobczycki i całą panoramę Raciborską widać, bo ja najbliżej Chorągwicy mieszkam, gdzie ustawiony jest 288 m maszt RTV, stąd takie widoki przez Raciechowice przejeżdżamy zimą w kierunku do Kasiny Wielkiej, bo my tam jeździmy na Śnieżnicę na szu szu
Ode mnie Widać Śnieżnicę i Babią Górę i nawet Tatry, ale musi być pogoda po halnym, wtedy widzimy nawet szczyty Na widoczki i na kawkę wpadaj do mnie zapraszam zawsze

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AniaK 00:39, 11 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witam się u Ciebie.
Cały wieczór u Ciebie spędziłam i tu i na blogu i tak wzdycham sobie jak tam u Ciebie pięknie. Właśnie coś takiego mi się marzy, masz szczęście kobieto.
Niesamowita ilość pracy włożona.
Fajną masz rodzinkę, córcia słodziak nr 1. Ja żałuję, że moje dzieci były już trochę starsze jak przeprowadziliśmy się do domu, a jak były małe, to niestety było bieganie na 3 piętro z jednym na rękach, z drugim za rękę, wtedy już powinien być dom.
Cieszę się, że do mnie zajrzałaś, bo dzięki temu do Ciebie trafiłam
Zaznaczam sobie wątek, żeby mi się nie zgubił.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Tarnina 10:35, 11 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
O rety otwieram dziś ogrodowisko i mój wątek (to jak nałóg już), a tu tyle miłych komentarzy... Trochę mi głupio bo większość to nie nasza zasługa... tzn jeśli chodzi o sprawy techniczne to Piotrek naprawdę się napracował... ale ja ? Nie wiele... trochę próbuję uporządkować ogród i tyle... bo nasadzenia są nie zawsze trafne, wiele rzeczy było zapuszczonych, poprzerastanych jedne w drugie, wiele miejsc nie wykorzystanych, albo po prostu zarosły z czasem... i stały się chaszczowiskami, ale tak naprawdę większość po prostu już tu była... Niestety pieniążków na ogród nie mamy, bo wszystko, albo większość wkładamy w przystosowanie domu do mieszkania no i w naszą pociechę... więc wszystko własnymi siłami, materiał... gdzie co się uda zdobyć, roślinki... rozmnażam to co mam, albo to co zdobędę od teściowej, albo mojej mamy (również zapalone ogrodniczki)... Tym bardziej dziękuję za te komentarze, zwłaszcza, dziękuję za to, że potraficie dostrzec wagę tego, że staramy się z szacunkiem podchodzić do pracy byłych właścicieli...

Iwonal: Link do Bloga mam w opisie na dole, nie podam ci tu, bo dostałam reprymende, że nie wolno Co do schodków zrobił je mój eM oczywiście... to podkłady kolejowe z tego samego mamy kawałek (na razie) chodniczka do domu... a jest to wyjście na górkę ogniskową... bo ciężko było nosić kieliszki po skarpie no i kiełbaski i różne pyszności na polowe imprezki....Wtedy miałam śliczne śmierdziuszki posadzone zaraz przy nich... zaraz znajdę zdjęcia.... a w tym roku wszystkie co do joty zeżarły mi ślimaki....

( 28.06 - 03.08.2012 )







Renata: U nas właśnie taki w ostateczności powstał (widziałaś na blogu ?) stwierdziliśmy, że wytrzyma ile wytrzyma... wygląda ładnie... a potem się zmieni na coś trwalszego jak już będą na to fundusze...

Pszczelarnia: właśnie sami do końca nie wiemy jak to wszystko jest robione, a przydała by nam się taka wiedza, bo będziemy musieli się zabrać za remont tych ścianek... bo troszkę zaczynają się rozsypywać i gdzie nie gdzie są braki...
W każdym razie wiemy tyle, że pionowe "szczeble" są wsadzone w otwory (pewnie wcześniej przygotowane) w dolnej i górnej belce poprzecznej, potem najprawdopodobniej robiona była plecionka... jak będę mieć więcej czasu, to mogę ci porobić szczegółowe zdjęcia... i napiszę osobnego posta...

Agania: dzięki za zaproszenie, już sprawdziłam, zaznaczyłam swój i również zapraszam na "herbatkę"...

Ania: miło mi, że i ty trafiłaś do mnie...zgadzam się z tobą, że taki okres dzieciaczków w domu jest idealny.. moja siostra mieszka w bloku, z 4 letnim synkiem, czasem jeżdżę do niej i świra można tam dostać, że nie da się wyjść z chłopakiem na polko, żeby się wyszalał na drzewach i trawie... A ile twoje dzieciaki już mają latek?

A tu jeszcze trochę zapomnianych fotek ogrodu...

( 28.06.2012 )

Rabata na skarpce z jabłonką i rabata za domem...



Zaczątek dzisiejszego ogródka warzywnego... ogórki i pomidorki...



Zielony dach... baaaardzo go lubię... zastanawiałam się czy nie posadzić tam jakiś skalniaczków, ale za ciemno i za mokro chyba... i pozostawiam to naturze....





( 20.07.2012 )


Rabatka pod skarpką z jabłonką, czy inaczej w okół centrum...?



Funkia i znów rabatka za domkiem... ( fajny bajzel ? )





Pysznogłówka

____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
iwonaal 11:45, 11 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Dobrze myślałam o tych schodach, też chcieliśmy ale brak materiału. I znowu piękne fotki, u mnie pysznogłówka tyci.
____________________
Zakochana w ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies