Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi!

Gardenarium 17:10, 14 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdrowe nogi ewentualnie i chęć pomocy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 09:39, 16 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Ptaki mojego ogrodu.
Odkąd nie ma z nami kota Mariana,jest ich coraz więcej. Niestety,tych dwóch nacji nie da się z sobą pogodzić. Kot z psem,tak. Kot z ptakami,nie. Instynkt,to instynkt i koniec. Ubiegłego lata pojawiły się więc nowe gatunki. Wiły gniazda w żywopłocie,na iglakach,a nawet pod tarasem i nikt im już nie przeszkadzał. Lęgły się,wyprowadzały młode,często zadziwiały swoją ufnością w stosunku do nas. Jakby traktowały nas jako część ekosystemu,w którym żyją. Ogrodowa ptasia orkiestra grała od wiosny do jesieni,a koncert rozpoczynały skowronki. O krótkich przerwach w spektaklu informowała wilga,zwiastująca deszcz. Jej śpiew,to jeden z najpiękniejszych ptasich głosów,jakie słyszałam. Nie mogę "dorobić się"słowika,bo ogród jest za młody,ale może i on kiedyś zagości. W przeciwieństwie do posiadaczy drzew owocowych lubię szpaki. Zjawia się banda, czyści trawnik jak odkurzacz,a potem leci na owocowy deser do sąsiadów.
Teraz w ogrodzie biała cisza. Tylko para ogromnych jastrzębi krąży czasem na horyzoncie i sikory opychają się wywieszaną dla nich słoninką.



Widok z tarasu. Pewnie ktoś je spłoszył.



Czyszczenie trawnika.Za trejażem niezagospodarowana część ogrodu. Czas mija,a decyzji jak nie było,tak nie ma.




____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 10:44, 16 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No ale pertraktacje co do żywopłotów i oddzielenia nieznacznego już się zakończyły na Twoją "niekorzyść"?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:46, 16 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najbardziej Ci zazdroszczę skowronków, lubię jak idę na spacer do lasu, rozgrzane wiosennym słońcem pola i łąki, no i skowronki wysoko informują, że nadeszła moja ulubiona pora. Ogród zaczyna żyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 16:13, 16 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Tak,temat żywopłotu został rozwiązany definitywnie. A ja po obejrzeniu Twoich zdjęć już zaakceptowałam go,a nawet polubiłam. Będzie też miejsce na ognisko. Reszta przed nami,ale c o ś już w końcu wiadomo.
Co do skowronków,to jest czego zazdrościć. Dla mnie ich pierwsze dzwonienie nad polami jest sygnałem,że naprawdę jest już wiosna. Przylot bociana ostatecznie to przypieczętowuje i rozpoczyna się sezon. Ale...kiedy to będzie...
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 17:05, 16 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę Was pocieszać choć sama potrzebuję pocieszenia, że zima szybko zleci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 18:23, 16 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
grama napisał(a)




Widok z tarasu. Pewnie ktoś je spłoszył.



Czyszczenie trawnika.

Jak bym widział swój trawnik po skoszeniu na działce
____________________
grama 15:34, 24 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Dla wszystkich moich znajomych - zdrowia,spokoju,optymizmu i wczesnej wiosny!
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 17:38, 24 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję i nawzajem ! Wczesnej wiosny i pięknych kwiatów !
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:42, 24 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
równie wesołych Świąt i Nowego Roku obfitującego w wiele nowych ogrodowych doznań
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies