Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi!

Matka 12:23, 06 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
grama napisał(a)





Gramo, a czemu nie pokazujesz tych piekności?jeszcze chyba nie pokazalaś nam wszystkich zakątków Twojego ogrodu cudnego?pokaż, pokaż...rabaty cudne, może cos ściągnę??
____________________
U Matki
Gardenarium 17:36, 06 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emilu, my tak mamy (tzn. baby mam na myśli), a Ty masz rację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 19:13, 06 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Emilu, Ty masz wiosnę przecież w serduchu to Cię grzeje!no my też, ale Twoja wiosna jeszcze świeża!więc na ta astronomiczną czekamy z utęsknieniem, a jak się czeka i pisze o tym to może i posłucha i szybciej przybędzie
____________________
U Matki
Matka 01:40, 10 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Gramo,
Nie mogąc spać pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie, poraz kolejny i jak zwykle się rozmarzyłam zastanawiając się jak to będzie u mnie za jakieś 5 lat?czy moja skarpa będzie tak jak twoja cudna???



pytanko mam:jak sobie radziłaś z chwastami w tych kamieniach na początku?mocno rosły?no bo zanim rozrosły sie roślinki to chyba trochę trwało?
____________________
U Matki
grama 08:33, 14 sty 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Danusiu,jasne że donica nie pasuje,ale znajdę dla niej miejsce. Tu stoi tylko tak chwilowo.

Bogda,z chwastami to jest tak,że tylko rączki. To że rosły mocno,to mało powiedziane. Próbowałam z chemią,ale jakoś nie mogę się przekonać. Na większe połacie mam taką swoją metodę,kiedyś opiszę,może się przyda. Co do zdjęć,to przez zmianę laptopa,wiele mi przepadło,poczekamy do nowego sezonu.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 00:19, 15 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grama, zdjęcia zrób na dysku zewnętrznym, wtedy nic się nie stanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Niage 19:16, 15 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Grażynko, Twój mega skalniak już gdzieś widziałam przed paru laty (chyba w jednym z miesięczników budowlanych ). A teraz mam przyjemność zobaczyć dokładnie jak powstawał, jak również resztę Twojego dużego ogrodu. Bardzo fajnie Będę zaglądać
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
grama 22:27, 16 sty 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Sprawa mega skalniaka wyjaśniona na PW,a ja muszę,ale to koniecznie muszę,pokazać zdjęcie,które jest prawdziwym początkowym zdjęciem moich ogrodowych historii. Zrobione 10 lat temu w moim pierwszym prawdziwym ogrodzie,działce pracowniczej odziedziczonej po moich Rodzicach. Chwile tam spędzone wspominam z ogromnym sentymentem. Przez pięć lat jeździłam tam po 120 km w jedną stronę, od wiosny do jesieni,żeby nie zmarniała, tam spędzałam wakacje i marzyłam o własnym domu z duuużym ogrodem. Nie określiłam jednak w marzeniach dokładnej jego wielkości i...mam,co mam,ogród stanowczo za duży!
Pesymistom powiem jeszcze,że wtedy do posiadania domu z ogrodem,było mi równie daleko,jak na księżyc,a jednak.



____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 10:14, 17 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też marzeniami nie wybiegałam daleko, miałam dom u rodziców, razem z nimi go budowałam, a nawet byłam nakrętką do tego, żeby zbudować. Jako młoda nastoletnia dziewczyna zamiast dyskotek, interesowałam się ... budownictwem. Nawet sama postawiłam z pustaków kawał ściany. Obok ogrodniczych kupowałam "Majstra" bo chyba tylko to było, potem "Muratora". Do dziś mi to zostało, z daleka rozpoznam tytanową blachę na dachu.

Jak wynajmowałam mieszkania, marzyłam o własnym, kto by pomyślał że po kilku latach uda mi się postawić dom? Fajnie, ale ja z kolei mam za mały ogród.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 19:32, 17 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Dołączam do grona osób marzących przez lata o ogrodzie. Moim pierwszym poletkiem doświadczalnym była należąca do służbowego mieszkania działka. O wiele dla mnie za duża (rodzina 2 - osobowa, w tym jedna często nieobecna). Wszyscy dokoła hodowali warzywa więc ja też. Na wiosnę było jako tako, z upływem tygodni warzywka coraz bardziej zarastały. No i oczywiście nie byliśmy w stanie ich zjeść. "Odziedziczyłam" po poprzedniku piękną kępę narcyzów i rządek czarnych porzeczek. Były to lata 80 - te. O centrach ogrodniczych nikt wtedy nie słyszał. Pierwsze wytęsknione "skalniaki" kupowałam u kobiet na targowisku, które było akurat w pobliżu miejsca pracy. Te roślinki stały się potem zalążkiem mojego obecnego ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies