Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi!

zbigniew_gazda 09:25, 06 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
grama napisał(a)
Patrzę i patrzę na te białe bezkresy za oknem i marzę o wiośnie...




Piękne ujęcie Grażynko. Najtrudniej będzie przetrwać styczeń. W lutym już słoneczko wyżej jest.Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
grama 09:30, 06 sty 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
W wątku Bogusława jest temat formowania sosny.Mam kilkuletnią sosnę żółtą,której systematycznie w maju wyłamuję świeczki,jak należy. Zagęściła się ładnie,ale nie redukowałam gałęzi na piętrach. Można jeszcze? I w jakim terminie? Niestety,nie mam innego zdjęcia tej sosny,tyle co tu widać pewnie nie wystarczy do obejrzenia jej,ale chodzi mi o te dwa pytania-czy jesze mogę i kiedy?



____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
goniak 09:40, 06 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Mnie to się już nawet wiosna śni po nocach )
____________________
Małgosia mój zielony świat
Emilianoparm... 09:50, 06 sty 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Wszyscy wokoło o tej wiośnie wspominają a mi, choć wiosna jest moją ulubiona pora roku, wydawało się od zawsze że jest to dla roślin czas urlopowy, w którym odpoczywają po ciężkim sezonie i radowaniu naszych dusz swoim pięknem.....nie widze więc powodów żeby im tego urlopu żałować
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 09:57, 06 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosnę Gramo możesz przyciąć jeśli o piętra chodzi przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, czyli w marcu, jak odpuszczą mrozy.
Nie mam w tym doświadczenia, ale tak mi się wydaje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:59, 06 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emilianoparmezano napisał(a)
Wszyscy wokoło o tej wiośnie wspominają a mi, choć wiosna jest moją ulubiona pora roku, wydawało się od zawsze że jest to dla roślin czas urlopowy, w którym odpoczywają po ciężkim sezonie i radowaniu naszych dusz swoim pięknem.....nie widze więc powodów żeby im tego urlopu żałować

No dobrze zgadzam się, ale przecież zatęsknić, bo o to nam chodzi - można?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 10:03, 06 sty 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Cuda,cuda...się zdarzają! Nie należy to do ściśle ogrodowych historii,ale...Kiedyś jesienią,nudząc się bardzo rozwiązałam krzyżówkę w czasopiśmie Ogrodowa Galeria. Moje zimowe lenistwo nigdy by mi nie pozwoliło wysłać rozwiązania drogą pocztową,ale że można było przez internet,to kliknęłam gdzie trzeba i tuż przed Wigilią kurier dostarczył mi wielką pakę, a w niej była nagroda. Tak to nuda i lenistwo zostały nagrodzone!



Jeszcze nie ma swojego miejsca,ani odpowiedniego lokatora,ale wszystko w swoim czasie.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
goniak 10:07, 06 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Fajna nagroda, jak widac musisz częściej uskuteczniac takie lenistwo ))
____________________
Małgosia mój zielony świat
Emilianoparm... 10:10, 06 sty 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
gardenarium napisał(a)

No dobrze zgadzam się, ale przecież zatęsknić, bo o to nam chodzi - można?

oczywiście że można a nawet należy chodzi mi tylko o to że ciągłe o niej myślenie nie przyspieszy procesu a też trudniej jest ten czas przeczekać z takim nastawieniem...wiosna i tak przyjdzie kiedy jej się zachce
żeby nie było ja też jej wyczekuję
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 10:11, 06 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trochę zachodu zostało nagrodzone, gratulacje !

Donica ładna, czy będzie pasowała do Twoich antyków?
Widzę jakiś eklektyk? stoi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies