Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Anda 16:09, 20 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Trudno mi powiedziec. Jesli roza jest oslabiona, to czesto lapie rowniez choroby grzybowe. A maczniak to choroba wysokich temperatur, wiec moze wszystko poszlo razem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 20:24, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
a to nie jest przedziorek na lisciach, Ewo? miałam podobne objawy jeśli o spód chodzi o oprócz chemii polecane było lanie silnym strumieniem na liście od spodu- mam wrażenie, że i mnie troszkę pomogło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 20:57, 20 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kasia_CS napisał(a)
a to nie jest przedziorek na lisciach, Ewo? miałam podobne objawy jeśli o spód chodzi o oprócz chemii polecane było lanie silnym strumieniem na liście od spodu- mam wrażenie, że i mnie troszkę pomogło


A to tez moze byc. Mam troche problem z polskimi nazwami, szukam tlumaczen z niemieckiego i czasem cos pomyle. Sa to szkodniki lubiace gorace i suche powietrze. Polewanie woda jak najbardziej, tylko nie zimna, moze byc zbyt duzym szokiem dla rosliny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
rosepetal 17:38, 21 lip 2018

Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 10
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Walcze
____________________
Marta K
Nowalijka 06:57, 23 lip 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Proszę o podpowiedź co jest mojej róży.
Juz drugi rok z rzędu ma pogryzione liście. Przyjrzałam się liściom ale nie widzę żeby coś na nich żerowało.


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sierotka 06:58, 04 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Małe zielone gąsienniczki zaatakowały różę z liści zostaje sito czym je przegonić ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
MalgosiaW 07:30, 20 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Piszę w tym wątku, bo coś dolega mojej róży Nahema. Głównie chodzi mi o stan liści, jak z tektury, pozwijane i przebarwione. Na róży w czerwcu był przędziorek, jak też i żerowała na niej ogrodnica niszczylistka. Dziś robactwa już nie ma, choć troszkę listki łapie czarna plamistość, jak i większość moich róż, niestety.
Nahema jako jedna z 100 róż ma takie liście. Może to brak witamin, bo raczej umiarkowanie w tym roku nawoziłam, albo ta róża tak ma. Jednak jak się nie poprawi będę musiała ją wymienić.
Kasia_CS 08:55, 20 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Małgosiu, czy masz może w planach swój wątek? 100 róż to coś dla mnie, bardzo bym chciała obejrzeć. Jaką masz różyczkę w avatarku? Przypomina Marchenzauber

Przepraszam za off topic w wątku chorobowym, ale nie mogłam się powstrzymać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mazan 10:13, 20 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MalgosiaW

Dość typowe objawy niedoboru fosforu i wapnia. To, co było 'zjadła' żeby wytworzyć kwiaty, pędy kwiatowe i liście, a na drugi rzut zabrakło. Te niedobory będą rzutowały na zimotrwałość krzewów.
Nawóz do róż niezbędnie potrzebny.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MalgosiaW 17:32, 20 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Mazan napisał(a)
MalgosiaW

Dość typowe objawy niedoboru fosforu i wapnia. To, co było 'zjadła' żeby wytworzyć kwiaty, pędy kwiatowe i liście, a na drugi rzut zabrakło. Te niedobory będą rzutowały na zimotrwałość krzewów.
Nawóz do róż niezbędnie potrzebny.


Pozdrawiam

Dziękuję bardzo. Jeszcze dziś będę nawozić moje różyczki Troszkę ostatnio o nich zapomniałam, ale się poprawię.

Pozdrawiam również
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies