Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Marta 09:36, 17 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Wiolu, cieszę się że mogłam choć trochę pomóc. Czosnki śliczne, moje też już kwitną
Napracowałaś się z tym żwirkiem. Metamorfoza udana kostka fajnie uporządkowała teren. Podoba mi się jej kształt, też będę miała podobną, ale zastanawiam się nad kolorem. Widzę, że musieliście stary beton kuć, tym bardziej jestem pod wrażeniem, bo to żmudna praca. Też nas to czeka
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Mira104 16:40, 17 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Wpadłam po sąsiedzku i jeśli można to kilka rad
sadząc rośliny zwracaj uwagę na ich docelową wielkość widzę, że masz posadzonych kilka różnych rodków koło siebie, czy one rosną do tej samej wysokości i szerokości?
Sadź rośliny o podobnych upodobaniach np. rodki to kwasoluby, lubią kwaśne podłoże, ja ostatnio przesadzałam sporo właśnie z tego względu ( Toszka mnie oświeciła)
I rzecz która mnie razi, tylko proszę nie obraź się, to te ostro zielone obrzeża ogrodowe, lepiej by wyglądały w kolorze brązu - zobacz u mikami, wydaje mi się, że ma takie same, ale brązowe.
Jeśli potrzebujesz jakiejś rady i o ile mogę, to chętnie pomogę.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
lindsay80 17:07, 17 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
podpisuję się pod wszystkim co napisała Mira.
I jeszcze dodam, że wydaje mi się, że za niedługi czas będziesz wszystko rozsadzać, bo ze zdjęć widać, że masz tendencję do dziubdziania, a to duże rośliny urosną, szczególnie rodki, które od płotu oddaliłabym już na wstępie co najmniej o pół metra.
____________________
Tu ma być ogród :)
elmagra 17:52, 17 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Wiolu, zawiało mnie do Twojego ogrodu i powiem, że podoba mi się Twoja praca.
Niedaleko mnie w szkółce takie buksy, jak te, które obciachałaś są po 9zł. Może powinnam kupić większą ilość i zacząć hodować w kulki?
____________________
Ela
Wiola 06:43, 18 maj 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Dzięki za wizyte i wszystkie rady. Obrzeża mialy zniknąć, jeszcze do tego nie doszłam... To mial byc tylko materiał pomocniczy przy wyznaczaniu miejsca a teraz boje sie tego ruszyć. Postaram sie zmienić ☺
Rodki kupione podobne kolor mial byc odcień ciemniejszy a jest mocniej różowy...
Nie mówcie ze bede to przedadzac bo nie wiem gdzie.... Problem w rozsunieciu jest taki ze ja tam nie mam gdzie sie posunąć. No ale zobaczymy jak to bedzie za rok... Dwa.... Potem zas przesadze
____________________
Ogród Wioli
Wiola 14:47, 18 maj 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
lindsay80 napisał(a)
podpisuję się pod wszystkim co napisała Mira.
I jeszcze dodam, że wydaje mi się, że za niedługi czas będziesz wszystko rozsadzać, bo ze zdjęć widać, że masz tendencję do dziubdziania, a to duże rośliny urosną, szczególnie rodki, które od płotu oddaliłabym już na wstępie co najmniej o pół metra.


Hehe uśmiała się z tej tendencji do dziubdziania.... faktycznie mam

Ale to chyba głównie z niewiedzy wynika że sadze za blisko, niby piszą odstęp metr ale jak to takie małe roślinki to jaki metr... dam pół i za rok dwa kłopot
____________________
Ogród Wioli
Wiola 14:54, 18 maj 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
elmagra napisał(a)
Wiolu, zawiało mnie do Twojego ogrodu i powiem, że podoba mi się Twoja praca.
Niedaleko mnie w szkółce takie buksy, jak te, które obciachałaś są po 9zł. Może powinnam kupić większą ilość i zacząć hodować w kulki?


Moje buksy też w podobnej cenie. Myślę że warto zapłacić mniej i chwilę poczekać...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 15:00, 18 maj 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Dowody pociągu do dziubdziania.... stan obecny na tyłach...
Hakuro pewnie do rozsadzenia w towarzystwie kończących się tulipków (zastanawiam się ską te żółte przywiało bo w zeszłym roku nie było...)

Limki pewnie też do rozsadzenia

Rodki, niech zgadnę, to samo

Jedną z kulek chyba też zabiore....


No co zrobić??? RAbaty zresztą też chcę poszerzyć więc pewno wszystko znowu pozmieniam.

Może mi dziewczyny doradzicie jak się zasłonić przed piaskownicą... pytałam wcześniej
____________________
Ogród Wioli
Marta 22:43, 18 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Hmmm, za gęsto i za blisko tuj. Nie będziesz się nudziła
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
lindsay80 22:49, 18 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Marta ma rację.
Jak będziesz rodki przesadzać to dobrze im przygotuj podłoże, igliwie sosnowe, liście dębu, koński obornik, można dodać siarki granulowanej żeby ziemię zakwasić i na pewno będą zadowolone.
Ja mam hortki oddalone od szmaragdów o 80 cm.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies