Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 10:47, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
yolka napisał(a)
Część warzywna imponująca, ozdobna także


Jolu część ozdobna czeka na silniejsze zainteresowanie się nią. Chwasty wymagają szybkiego usuwania. I jeszcze miałam sporo roślin przesadzać i dzielić i nie wiem czy to już nie jest za późno. Mam nadzieję że szybko dokończę warzywka sadzić i siać i będę mogła spokojnie przejść do innych części ogrodu. Ale niestety mój M. musi mi jeszcze zrobić trochę nowych grządek a to trochę potrwa. Staram się wykorzystać każdy kawałek terenu, użyźnić go i przeznaczyć na warzywka czy kwiaty letnie. To nie o to chodzi że jestem taka pazerna na warzywa I tak sama ich nie wykorzystuję bo dzielę się nimi jak tylko mogę. Bardziej chodzi mi o to żeby ziemia była wzbogacana a nie stała odłogiem bo wtedy to mnóstwo chwastów rośnie a z nimi sobie nie dam rady. Jak zrobię grządki przysypię obornikiem końskim i jeszcze zrębkami , posadzę czy posieję rośliny to mam nadzieję że natura się odwdzięczy. Będzie mi łatwiej zapanowac nad tym wszystkim bo mam nadzieję że chwasty będą wtedy do opanowania. Zresztą cały czas plewię te części bo wyłazi skrzyp i powój , wyrywam i rzucam tam skąd wyrwałam. Jak to są nieduże ilości to ładnie wyschną i jeszcze użyźnią kiedyś ziemię.
Kurcze coś strasznie się rozpisałam ale strasznie mnie kręci uprawa warzyw.Nie poznaję siebie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:21, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
KasiaWB napisał(a)
Małgosia pięknie bzy i kosaćce skradły moje serce Warzywnik wspaniały szkodników nie zazdroszczę - mam swoje )
Serdecznie pozdrawiam


Kasiu dzięki bardzo. Bzy faktycznie zawsze mi się podobały ale jak to były takie duże rozrastające się krzaczory to mówiłąm im nie. Ale jak można kupić teraz takie mniejszych rozmiarów i szczepione na pniu to chcę więcej. Kwiaty- wygląd i zapach są cudne i chcę więcej.
Co do szkodników to w kolejnym rozwalanym walcu było pędraków ponad setka- aż nie do uwierzenia
Serdecznie pozdrawiam również
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:29, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia ale z lilakami poszalałaś będzie cudo jak się rozrosną bo pięknie już jest.
Warzywnik w tym wydaniu powalił mnie na kolana


Sylwia faktycznie mam ochotę na dokupowanie sukcesywnie po kilka sztuk w roku. Myślę że będę je po kwitnieniu trochę przycinać, formować. Nie chcę żeby rosły w nieskończoność ale faktycznie chcę mieć takie plamy mocno pachnące.
Sylwia no nie żartuj- jak może Ciebie coś powalić na kolana To ja zawsze zbieram szczękę jak wchodzę na Twój wątek- a robię to bardzo często więc już muszę uważać na tę część twarzy. A w warzywniku staram sie jak mogę i sama się sobie dziwię że sprawia mi to najwięcej frajdy.
Pozdrawiam gorąco
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:41, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
anabuko1 napisał(a)

Normalne łany irysowe.
Pięknie.
Dużo masz ich Gosiu
Zresztą ty wszystkiego masz w dużej ilośći.
Warzywnik wzorowy


Aniu te irysy bladożółte i bladoniebieskie oraz te syberyjskie przywiozłam kilka lat temu z Pszczyny- prezent od Kasi. I dane pewnie od serca bo pięknie rosną i w takich ilościach robią super robotę. One zresztą chyba zdecydowanie lepiej sie rozrastają niż te takie bardziej wyszukane odmiany. Tamte siedzą jak zaklęte i nie namnażają się i prawie nie kwitną.
A te iryski bladożółte- to pewnie ta sama odmiana - co rosną przy domu pod brzozą to są od naszej Beatki i też super rosną i cieszą oko.
Aniu warzywnik dziękuje za pochwały.Lubi jak się go chwali oczywiście jak jest to zasłużona pochwała
Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:49, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
agapant napisał(a)
Ja też jestem pod wrażeniem warzywnika.
Taki łan irysów to mi się marzy.
A jak się ma zielona piwonia?


Agnieszko te iryski faktycznie cieszą- w takiej ilości robią dobrą robotę.
Jak Ci się marzy to sadź i czekaj na rozrastanie i kwitnienie

Piwonie te co kupowałam w tamtym roku to w tym zastrajkowały- dobrze że w ogóle odbiły. Kwiatów nie mają niestety. Ale będę cierpliwa. Tylko miałam im dać na wiosnę nawóz i nawet kupiłam Polifoska ale nie dałam a teraz to chyba za późno niestety i nie wiem czym je zasilać.
Buziaki Aga
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kasya 11:51, 28 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Gocha napisał(a)


Sylwia faktycznie mam ochotę na dokupowanie sukcesywnie po kilka sztuk w roku. Myślę że będę je po kwitnieniu trochę przycinać, formować. Nie chcę żeby rosły w nieskończoność ale faktycznie chcę mieć takie plamy mocno pachnące.
Sylwia no nie żartuj- jak może Ciebie coś powalić na kolana To ja zawsze zbieram szczękę jak wchodzę na Twój wątek- a robię to bardzo często więc już muszę uważać na tę część twarzy. A w warzywniku staram sie jak mogę i sama się sobie dziwię że sprawia mi to najwięcej frajdy.
Pozdrawiam gorąco

A o jakich lilakach myślisz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
agapant 12:28, 28 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1281
Gocha napisał(a)


Agnieszko te iryski faktycznie cieszą- w takiej ilości robią dobrą robotę.
Jak Ci się marzy to sadź i czekaj na rozrastanie i kwitnienie

Piwonie te co kupowałam w tamtym roku to w tym zastrajkowały- dobrze że w ogóle odbiły. Kwiatów nie mają niestety. Ale będę cierpliwa. Tylko miałam im dać na wiosnę nawóz i nawet kupiłam Polifoska ale nie dałam a teraz to chyba za późno niestety i nie wiem czym je zasilać.
Buziaki Aga


Ja bym dała trochę obornika
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Gocha 13:25, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasya napisał(a)

A o jakich lilakach myślisz ?


Kasiu ja nie mam zbyt dużo odmian u siebie- tylko 9. To co jest przy Twoich chyba 26 ? Nie wiem czy dobrze zapamiętałam. Ja niedawno kupowałam 3 szt. to nie mogłam się zdecydować- kupiłam Makowieckiego , Buchnera i nn a znalazłam biały łady i różowy ale Pani nie chciała sprzedać bo miała na rozmnożenie - to były Congo i Jan van Tol. Jeszcze sie przymierzałam do Ludwiga. Ale jest tak dużo różnych odmian że na pewno wystarczy mi ich na wiele lat jak będę kupowało kilka sztuk wiosną.
U Ciebie widziałam też piękne te o drobnych kwiatkach i innych liściach . Też piękne są . Ale z tych to mam tylko 2 szt. Palibina.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:28, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
agapant napisał(a)


Ja bym dała trochę obornika


Aga muszę jeszcze dokupić ten obornik bo mi się kończy. Tak myślałam że może go dam pod piwonie i pod róże. Może ich nie zmarnują.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
malgorzata_s... 15:01, 28 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Gosia warzywnik niesamowity Aleja lilakowa cudowna będzie. Zachwyty zostawiam. roboty odrobiliście strasznie Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies