Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 11:49, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ewa777 napisał(a)
Piękne bzy Będzie alejka?

Mam tez dużo siewek ciemierników. Na razie takie roczne przesadziłam w inne miejsce i czuja się dobrze Z resztą nie wiem co robić, może też wsadzę do doniczek jak Ty - będą dla gości


Ewa alejki chyba jednak nie będzie a przynajmniej nie w tym miejscu , w którym postawiłam te donice. Wstępnie to tak miałam sadzić ale nie udało mi sie kupić egzemplarzy na wysokim pniu. Te jak się wkopie w ziemię to będą zasłaniać mi irysy i ostróżki. Raczej dosadzę je do już wcześniej posadzonych i będą tworzyły kolejne skupiska lilakowe. Dwa posadzę obok lilaka Sensation w miejsce wykopanych kul bukszpanowych A jeden obok Charles Joly przy furtce do drugiej części- tam też usunięte sa bukszpany. Mam jeszcze miejsce przy borówkach po 3 kulach bukszpanowych pomiędzy którymi rośnie perowskia. Tam może kupię w przyszłym roku.
Moje siewki w doniczkach w większości rosną i mają się na razie dobrze imam nadzieje że tak pozostanie.
Ewo grill zakupiony i już dwa razy odpalany. I jest super. Oczywiście gorzej z czyszczeniem ale wszystkim mają się zajmować chłopaki. Ja się do niego nie dotykam. A mięsko z niego super. Buziaki dla Was wszystkich
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 12:12, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Joku napisał(a)
Piękna kolekcja bzów. I następne czekają w doniczkach . Pachną wszystkie?


Jolu mam teraz 13 sztuk lilaków z czego znam 9 odmian - 3 są mi nieznane a jednego mam 2 egzemplarze. Mam Primrose, Charles Joly, Krasavitsa Moskvy, Leonid Leonov, Madame Lemoine, Michel Buchner, Olimpiada Kolesnikova, Sensation, Stefan Makowiecki. Wydaje mi się że większość ładnie pachnie. Tylko Charles Joly jakoś słabo pachnie. Najbardziej mi sie podoba zapach Krasavitsy i Leonida. Leonid zadziwia mnie swoimi olbrzymimi kwiatami zarówno ma ogromne kwiatostany jak i same pojedyncze kwiaty które sa wielkości prawie 5 złotówki. Tylko problem u niego jest taki że kwiatostany sa ciężkie i nie stoją sztywno tylko się zwieszają. Może to dlatego że te łodyżki nie są grube i sztywne. W tamtym roku nie miały takich ogromnych kwiatów/ Będę je obserwować. Ale pachnie bosko.
Mam też jeszcze 2 szt, Palibina duży i mały ale te dopiero będą zaczynały kwitnienie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 12:22, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AnnaMS napisał(a)
Witaj Gosiu ale u Ciebie pachnąco śliczne lilaki
Praca wre, sił brakuje ... dobrze że popadało. W tym roku i ja zastanawiałam się nad kupnem bzu, ale muszę usunąć najpierw ten zwykły czyli nieszczepiony, pruje ogród jak diabli swymi kłączami. Człowiek uczy się całe życie, kiedyś myślałam że bez to bez, a tu takie kwiatki ... Ciemierniki piękne, a jak hostusie ? Pytałaś co na obwódkę zamiast bukszpanów, myślę że trzeba troszkę poczekać aż wszystko nabierze rozmiarów - myślę o lecie - i dopiero zadecydujesz co będzie pasowało chyba że chcesz na już ... trzmielina ? Jest dostępna w różnych kolorach, jest o drobnych liściach i o szerszych, dobrze rośnie w półcieniu, cieniu i na słońcu, ładnie współgra z dużymi liśćmi host i z ciemiernikami pewnie też


Aniu ja całe szczęście nie mam tych bzów które wypuszczają z ziemi odrosty. Mam jednego starego nie wiem nawet ile ma lat i skąd go mam ale ten też nie wypuszcza odrostów. Pozostałe kupowałam wszystkie szczepione i nie są uciążliwe.
Co do obwódek to posadziłam jakieś roślinki które znalazłam u siebie. A nad resztą będę się zastanawiać w trakcie sezonu.
Aniu ja znowu tak jak w tamtym roku mam większą ochotę robić w warzywniku niż w częściach ozdobnych ogrodu. I tam niestety jest mnóstwo chwastów i miejsc nie tkniętych jeszcze. Trochę się tym pocieszam że jak jest chłodniej to i chwasty słabiej rosną. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 15:50, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 16:37, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 16:50, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Aktualna sytuacja w warzywniku, tworzę nowe grządki - karton, słoma,kompost, obornik koński 1,5 roczny, zrębki-mam nadzieję, że będzie ok.Ścieżki jeszcze nie wszystkie doprowadzone są do porządku. Muszę trochę chwastu usunąć dać kartony i słomę albo zrębki z orzecha włoskiego, których nie mogę zastosować na grządki.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 16:58, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Piwoniowe poletko w części warzywnej

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
vita 17:02, 26 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Taki warzywnik to dopiero warzywnik! Czy może sadziłaś ziemniaki?

Też wolę pracę przy warzywach niż przy rabatach z ozdobnymi.
Wynajmowałaś rozdrabniarkę do gałęzi? Ciekawa jestem kosztów ?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gocha 17:10, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 17:32, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
vita napisał(a)
Taki warzywnik to dopiero warzywnik! Czy może sadziłaś ziemniaki?

Też wolę pracę przy warzywach niż przy rabatach z ozdobnymi.
Wynajmowałaś rozdrabniarkę do gałęzi? Ciekawa jestem kosztów ?



Vita w tamtym roku posadziłam ziemniaki w dwóch walcach ale część nadziemna była duża a ziemniaków było bardzo mało i niewielkie. Myślę że po prostu było sucho w tych walcach. W tym roku posadziłam w gruncie w miejscu gdzie jesienią były chwasty, położyłam kartony i słomę i tak zostało na zimę . Posadziłam późno bo na początku maja w tym miejscu ale tylko kilkanaście sztuk tak żeby wypróbować. Chcę przez posadzenie ziemniaków rozluźnić w tym miejscu ziemię. A jak będą bulwy to będzie ok.
Mieliśmy nagromadzone dużo gałęzi w większości scięte w tamtym roku i trzeba było cos z tym zrobić a zrębki bardzo potrzebne. My mamy zrębiarkę ale taką małą i raczej do małych patyków. Wynajeliśmy taką olbrzymią oczywiście z obsługą - dwóch panów. Bardzo szybko poszło to cięcie. A godzina pracy zrębiarki kosztowała 180 zł. Panowie robili u nas 1,5 h.
Tyle było materiału do zrębowania


A tu posadziłam ziemniaki . To zdjęcie miejsca jeszcze przed posadzeniem ziemniaków
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies