Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 21:37, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AgataP napisał(a)
Gosia no pięknie masz ... gdzie nie spojrzę to coś pięknego, albo wyrośniętego, albo to co ja też bym chciała... zazdroszczę normalnie.
Warzywnik to już kolejny poziom wtajemniczenia, ale widzę że sprawia Ci ogromną przyjemność. Dużo pracy tam włożyłaś i wygląda bajecznie Ścieżki to niekończąca się robota ja mam szmatę i tak chwasty są, muszę potraktować je octem
Dobrze, że gospodarujecie na tej części Teściowej. Podoba Jej się Wasza praca?


Agatko chyba żartujesz - to ja się nie mogę napatrzeć na Twój ogród- masz wszystko tak super zrobione, dopracowane a Twój warzywnik wymiata po prostu. I warzywa masz już takie duże. Ja jak zwykle nie wszystko jeszcze posiane ani posadzone. Ale muszę się zadowolić tym co zdążę zrobić. Nie jestem w stanie długo pracować w ogrodzie. Ale bardzo się nakręciłam na warzywnik i chce mi się tam najbardziej robić.
Powiedz mi co ja mam a Ty nie masz- żarty
Ścieżki zdecydowanie mam do roboty bo tam chwasty jeszcze. Część zrobiona a reszta jak najszybciej.
Moja teściowa ma zostawiony kawałek w sumie nieduży, trochę ozdobnej części i warzywnej. Lubi mieć wszystko swoje. Raczej nie korzysta z moich warzyw a jak już to sporadycznie mimo że zawsze jej mówię że może brać wszystko co chce.
Nie należy ona do osób które lubią chwalić kogoś innego czy jego pracę. Raczej nie ogląda tego co ja robię, a jak już to muszę ją do tego namawiać.
Także raczej pracujemy każda na swoim kawałku. A przyjemniej byłoby inaczej, tak razem.
Buziaki Agatko
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 21:47, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasya napisał(a)
Rozmiary warzywniaka imponujące...czytam o teściowej, chciałabym moc się schylać jeszcze w tym wieku
Juz mam problemy po niewielkich pracach


Kasya chyba dosyc spory faktycznie mam ten warzywnik ale teraz staram się wykorzystać każdy możliwy kawałek bo wydaje mi się że różne warzywka czy kwiaty bym jeszcze posiała czy posadziła. Często się zastanawiam jak niektóre osoby na forum piszą mając kilka skrzyń że mają dużo wszystkiego. Ja się nie wyrabiam na tej powierzchni. Jeszcze mnóstwa nie zdążyłam posiać ale mam zamiar to uczynić.
Podziwiam moją Teściową za te siły , teraz już trochę bardziej dokucza jej kręgosłup ale i tak jest w stanie sporo zrobić. Ona co roku od kilkudziesięciu lat wyjeżdża na siarkę do Buska i bardzo w to wierzy, że jej to pomaga i pewnie tak jest.
Ja niestety też mam duże problemy z kręgosłupem więc staram się jakoś dozować sobie prace ogrodowe.Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 21:59, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
jolanka napisał(a)
No ja nie mogę. Tyle ogarnęliście?
Ja tylko posadziłam 12 sałat, dwie cukinie i kilka pomidorków koktajlowych.
Pewnie znowu zmarnuję bo tylko ja podlewam


Jolu faktycznie trochę mamy zrobione ale bardziej przy warzywkach. W częściach ozdobnych , cały czas do wykopywania są buksy. Właściwie to mam w tych częściach strasznie dużo do zrobienia- chwasty , przesadzanie, rozmnażanie, dzielenie itp.

W warzywniku posadzone flance sałaty około 40 szt., 15 papryk, 26 pomidorów a jeszcze kilka ma dla mnie sąsiadka to dosadzę, mnóstwo cebuli 5 różnych odmian,szpinak, rukola, rzodkiewka, Wschodzi dopiero koper ale taki poskręcany, marchewka, pietruszka naciowa nie wschodzi, 3 rodzaje sałat posiałam i wschodzą. Posadzone selery naciowe, cebula cukrowa a pory jeszcze do posadzenia. Posiałam cukinie zieloną, żółtą, dynię Muscat a sadzonki dyni Hokkaido posadzone. Groszek zielony i cukrowy już jest spory. Jedna cebula już ma szczypior bardzo duży i do jedzenia.. Jeszcze nuszę posiać ogórki, fasolę różną w kilku partiach jakieś kwiaty.
Widzisz jak strasznie dużo sobie założyłąm że zrobię w tym roku.
Buziaczki Jolu
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ewa777 22:12, 26 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Gocha napisał(a)


Ewa alejki chyba jednak nie będzie a przynajmniej nie w tym miejscu , w którym postawiłam te donice. Wstępnie to tak miałam sadzić ale nie udało mi sie kupić egzemplarzy na wysokim pniu. Te jak się wkopie w ziemię to będą zasłaniać mi irysy i ostróżki. Raczej dosadzę je do już wcześniej posadzonych i będą tworzyły kolejne skupiska lilakowe. Dwa posadzę obok lilaka Sensation w miejsce wykopanych kul bukszpanowych A jeden obok Charles Joly przy furtce do drugiej części- tam też usunięte sa bukszpany. Mam jeszcze miejsce przy borówkach po 3 kulach bukszpanowych pomiędzy którymi rośnie perowskia. Tam może kupię w przyszłym roku.
Moje siewki w doniczkach w większości rosną i mają się na razie dobrze imam nadzieje że tak pozostanie.
Ewo grill zakupiony i już dwa razy odpalany. I jest super. Oczywiście gorzej z czyszczeniem ale wszystkim mają się zajmować chłopaki. Ja się do niego nie dotykam. A mięsko z niego super. Buziaki dla Was wszystkich


Lilaków masz bardzo dużo Zapach pewnie oszałamiający
Cieszę się, że podoba Wam się zakup Myślę, ze nie będziecie żałować
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gocha 14:46, 27 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ewa777 napisał(a)


Lilaków masz bardzo dużo Zapach pewnie oszałamiający
Cieszę się, że podoba Wam się zakup Myślę, ze nie będziecie żałować


Ewuś jak to ja mam ochotę na jeszcze więcej bzów. I pewnie co roku będę je dokupować jakieś nowe odmiany. A przynajmniej taki jest plan w tej chwili. Dobrze że można kupić teraz takie lilaki które nie puszczają odrostów więc nie rosną takie duże są mniej problemowe. A zapach jak kwitną jest boski. A wiesz że u mnie miejsce dla nich się znajdzie.
Co do nowego zakupu to mam nadzieję że się sprawdzi- dzisiaj planowane piersi z kurczaka i indyka wczoraj Jasiek zrobił do nich marynatę cytrynową. Jeszcze ugotuję wcześniej ziemniaki a później się upiecze i jakąś sałatkę i obiad gotowy. A najlepsze to to że ja przy tym grillu nie robię.
Buziaczki Ewa
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
yolka 17:56, 27 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Część warzywna imponująca, ozdobna także
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
KasiaWB 19:03, 27 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Małgosia pięknie bzy i kosaćce skradły moje serce Warzywnik wspaniały szkodników nie zazdroszczę - mam swoje )
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
sylwia_slomc... 19:11, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gosia ale z lilakami poszalałaś będzie cudo jak się rozrosną bo pięknie już jest.
Warzywnik w tym wydaniu powalił mnie na kolana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ewa777 19:54, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Gocha napisał(a)


Ewuś jak to ja mam ochotę na jeszcze więcej bzów. I pewnie co roku będę je dokupować jakieś nowe odmiany. A przynajmniej taki jest plan w tej chwili. Dobrze że można kupić teraz takie lilaki które nie puszczają odrostów więc nie rosną takie duże są mniej problemowe. A zapach jak kwitną jest boski. A wiesz że u mnie miejsce dla nich się znajdzie.
Co do nowego zakupu to mam nadzieję że się sprawdzi- dzisiaj planowane piersi z kurczaka i indyka wczoraj Jasiek zrobił do nich marynatę cytrynową. Jeszcze ugotuję wcześniej ziemniaki a później się upiecze i jakąś sałatkę i obiad gotowy. A najlepsze to to że ja przy tym grillu nie robię.
Buziaczki Ewa


To doprawdy super pomysł z tym zakupem, skoro nawet przy nim nic nie robisz Chłopaki pewnie mają z tego dużo frajdy

Wiem, że masz dużo miejsca na bzy i inne rośliny. Bzy nie wymagają specjalnej pielęgnacji, więc możesz mieć ich całe mnóstwo, a przyjemność będzie dla oka i nosa I wysoko masz szczepione te bzy. Mi przyszedł bez zamówiony z internetu. Mały i nisko szczepiony. Mam nadzieję, że szczepiony
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gocha 01:11, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies