Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

barbara_kraj... 16:49, 09 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Jestem u Ciebie znów, bo poprzednio nie zaznaczyłam wątku, no i wpis gdzieś przepadł. Dziękuję za wizytę u mnie
Podoba mi się Twój zapał do zmian, co zresztą widać choćby na tej okrągłej rabacie
Zakochaj się w bylinach
I zakupy imponujące zrobiłaś! Ogrodowisko wciąga
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gocha 17:44, 09 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
barbara_krajewska napisał(a)
Jestem u Ciebie znów, bo poprzednio nie zaznaczyłam wątku, no i wpis gdzieś przepadł. Dziękuję za wizytę u mnie
Podoba mi się Twój zapał do zmian, co zresztą widać choćby na tej okrągłej rabacie
Zakochaj się w bylinach
I zakupy imponujące zrobiłaś! Ogrodowisko wciąga


Basiu ja dawno się zakochałam w bylinach ale staram się nie mieć ich dużo bo wydaje mi się, że przy nich więcej pracy
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
barbara_kraj... 18:16, 09 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gocha napisał(a)


Basiu ja dawno się zakochałam w bylinach ale staram się nie mieć ich dużo bo wydaje mi się, że przy nich więcej pracy

Wszyscy piszą, że przy jednorocznych więcej pracy. Nie wszystkie można siać wprost do gruntu, większość trzeba siać już w lutym - marcu, potem flancować, czasem dwa razy i wreszcie sadzić.
Z bylinami łatwiej. Posadzisz raz, jesienią albo na wiosnę przytniesz suche badyle i koniec. Poza tym po jakimś czasie dzielisz i masz gotowe, ukorzenione sadzonki. Ja byliny przedkładam nad jednoroczne.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gocha 20:49, 09 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Basiu oczywiście , że byliny lepsze niż jednoroczne . Ale ja już rezygnuję z jednorocznych. Może tylko do donic i pare np cynii do ogrodu. Ewentualnie aksamitki w warzywniaku.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
anna_pisalska 20:55, 09 kwi 2014


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Wpadłam się przywitać Wspaniały ogród, a ten szczepiony bez - śliczny. Ja również zbieram grzyby na swojej działce, chociaż odkąd kosimy górkę jest ich coraz mniej. Pozdrawiam
____________________
Ania - Ogród na górce
Gocha 23:45, 09 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dzisiejsze usuwanie fioletowej łąki i przygotowanie miejsca na trawnik. Powiedzcie czy dajecie siatkę od kretów pod trawę.


A to największe pąki tulipanów. Jesienią posadziłam ponad 100 cebulek i teraz codziennie wwyciągam z ziemi podgryzione i zwiędnięte tylipany. już wyrzuciłam około 30 podjedzonych tulipanów


____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
zawitka 07:12, 10 kwi 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Gosia przepraszam za pomyłkę wykasuj tę pomyłkę bo jak Jasiek zobaczy to się obrazi Cuda u Ciebie się dzieją przy pięknej łące nowe rabatki a bukszpany nowo posadzone ---poczekaj niech się przyjmą potem podetniesz Lej im wodę Zycżę sukcesów i zapraszam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gocha 08:22, 10 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Halinko. Nie będę wykasowywać bo Jasiek tu nie zagląda.a nawet gdyby to nie obrazi się. Przecież go nie znasz więc mogłaś się pomylić. A co do ogrodu to wczoraj posadziłam przy małych bukszpanach żurawkę ale różne odmiany.- było już ciemno więc nie zrobiłam fotek.Postaram się dzisiaj pstryknąć. Tylko nie wiem czy dobre żurawki kupiłam bo nie dopytałam się czy mogą być na słońce- jeszcze nie wiedziałam że mam o to pytać
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
eugenia_stef... 11:05, 10 kwi 2014


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 559
Witaj Małgosiu widzę że wszystko sadzisz na włókninie ja mam zwyczajnie posadzone więc mam sporo pielenia

Na początku jak powstawał ogród też miałam dużo nornic wszystko mi zjadały ale zawzięłam się i namówiłam tez w okolicy sąsiadów do wrzucania trutek na nornice do norek od tej pory mam spokój ,jak tylko pojawia się nowa dziura zaraz wsypuję trutkę
____________________
Kolorowy Ogród Geni
Gocha 11:24, 10 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
eugenia_stefanska napisał(a)
Witaj Małgosiu widzę że wszystko sadzisz na włókninie ja mam zwyczajnie posadzone więc mam sporo pielenia

Na początku jak powstawał ogród też miałam dużo nornic wszystko mi zjadały ale zawzięłam się i namówiłam tez w okolicy sąsiadów do wrzucania trutek na nornice do norek od tej pory mam spokój ,jak tylko pojawia się nowa dziura zaraz wsypuję trutkę


Gieniu, owszem miałam włókninę ale jak wciągnęło mnie ogrodowisko to powoli pozbywam się jej i staram się zrobić takie nasadzenia, żebym nie miała aż tak dużo plewienia.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies