Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Pszczelarnia 17:06, 11 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja mam graby co 40 - 50 cm zwykłe i widzę, że tak jest dobrze. Szkoda tych fastigiat na żywopłot ale już im ciachnęłaś przewodniki i tak nisko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Klaudyna 17:08, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Fastigiaty były sadzone 2 lata temu jako większe troszeczkę i mają w tej chwili 2 metry szkoda mi ich ruszać. Jednak one są posadzone równo ( w równej odległości) może nie będzie to aż tak tragicznie wyglądało jak liście opadną, niektórzy robią żywopłoty z dwóch gatunków roślin i dobrze to wygląda więc liczę, że u mnie będzie też fajnie
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 17:11, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Pszczelarnia napisał(a)
Ja mam graby co 40 - 50 cm zwykłe i widzę, że tak jest dobrze. Szkoda tych fastigiat na żywopłot ale już im ciachnęłaś przewodniki i tak nisko.



fastigiata w tej chwili sa ścięte na wysokości 2 metry
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
MoniDomi 17:09, 26 kwi 2017

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Dzień dobry. Chcę kupić kilka grabów kolumnowych i posadzić je w donicach a potem je formować.Czy takie rozwiązanie się sprawdzi?
Konieczki 07:26, 30 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
PROSZĘ O POMOC takie mam robaczki na żywopłocie I to chyba nie są opuchlaki-


Serce pęka bo nie ma listka bez wżery, na dolnej częsci żywopłotu
____________________
Zielonym do góry... :)
Mazan 07:32, 30 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Konieczki

Naliściak drzewoszek. Zwalczany podobnie do opuchlaka. Larwy jego żerują na korzeniach, dorosłe na liściach.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Konieczki 07:41, 30 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Mazan, wielkie dzięki.

HT/RT da sobie radę (tylko w wyższym stężeniu)?
Przyznam się bez bicia, że wiśnie spryskałam chemią polecaną przez Szefową I miałam wyrzuty sumienia , a tego typka (naliściaka) ciężko się pozbyć? Kurde ma tak piękna barwę skorupki że mi go żal, ale bardziej żywopłotu

____________________
Zielonym do góry... :)
Mazan 11:38, 30 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Konieczki

Kiedyś zamieściłem przepis na roztwór wrotyczowo - piołunowy. On na pewno da radę. Polinka go używała.
RT zapewne dałby radę lecz to robactwo jest dość głęboko na korzonkach i może nie sięgnąć. Pierwszy przepis działa silnie odstraszająco na owady dorosłe i nie znoszą jaj w pobliżu pni. Tylko tak można w miarę skutecznie zapobiegać takim plagom.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Konieczki 11:54, 30 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Dziękuję - po drodze do domu mam zielarski to kupię wrotycz suszony I piołun. Rozumiem że teraz zwalczam szkodnik dorosłe I ich jaja, mam zrobic oprysk I podlać korzenie?
____________________
Zielonym do góry... :)
niedzwiedz 14:05, 15 cze 2017

Dołączył: 13 paź 2014
Posty: 30
Kochani. Czy to jest grab fastigiata? Kupiłem go z dwa lata temu. Przez ten okres słabo rósł. W tym roku w końcu ruszył ,,z kopyta,, ale te gałązki mnie trochę martwią. Nie rosną pionowo a raczej mają tendencję do odginania się od pnia. Zdjęcie jest z 2.06. Teraz gałęzie są jeszcze bardziej odgięte. Rośnie na stanowisku dość wietrznym. Czy to może mieć wpływ?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies