Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

semcio 19:38, 30 paź 2016


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 7
Dzięki,
będę spokojniejszy.
____________________
Zuzka25 21:17, 11 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Zastanawiam się nad posadzeniem na małej działce 3 grabów. W jakiej odległości od siebie i od tui powinno się je posadzić? Dziękuję za pomoc
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 23:31, 11 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To zależy co chcesz przez to osiągnąć, jaką mają odegrać rolę lub funkcję. Jakie są tuje itd. Nie ma tutaj przepisu w jakiej odległości. Przede wszystkim jakie graby, zwykłe, czy odmianowe czyli kolumnowe?? Daj kobieto więcej informacji i ewentualnie pokaż zdjęcie. Samo zdawkowe zdanie "chcę posadzić w ogrodzie 3 graby" to za mało
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 09:43, 12 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Przepraszam, że tak mało informacji podałamMyślałam o grabach kolumnowych
Mam do zagospodarowania rabatę o szerokości około 3,70m, o długości około 8 metrów w szerszym miejscu. Tuję są jeszcze małe, 60cm wysokości. Cały ogród jest mały, ok. 180metrów2.
Chciałam stworzyć rabatę :3 derenie Ivory Halo, przed nimi 3 cyprysiki groszkowe i miedzy nimi jakieś żółte trawki – takie zestawienie podpatrzyłam w Twojej Danusiu realizacji i bardzo mi się spodobało. Z tyłu za dereniami chciałam posadzić 3 graby. Tylko się zastanawiam, czy to nie "za dużo dobrego" w tak małym miejscu. Czy może posadzić tylko jedno drzewo?
Też nie chciałabym bardzo zacienić w przyszłości ogródka. Dziękuję za podpowiedz
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 19:53, 14 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jakie to są tuje? Zabrakło info, a to ważne.

Jeśli Smaragd - to oddal o 1,5 metra od nich graby. Jeśli inne do strzyżenia to jeszcze bardziej oddal, bo cięty żywopłot z czasem mocno się rozrośnie wszerz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martuska507 16:58, 29 sty 2017


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Czy to możliwe, że mój żywopłot grabowy choruje zarówno na opuchlaki jak i pordzewiacz grabowy? Przez ostatni rok nie przyrósł nic. Sąsiadujący szpaler bukszpanów również choruje i nie rośnie. Lada chwila marzec i zamierzam zrobić wszystkie możliwe opryski, zeby go uratować. W połowie marca zaczynam od Promanalu, kiedy Envinar?
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
sylwia_slomc... 17:05, 29 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Przypomnijcie prosze kiedy startujemy z przycinka żywoplotów grabowych i bukowych, ja mam mieszany, na razie malutki, a le po szerokości puścił pojedyncze długie baty i muszę je ciachnąć , nie wiem kiedy, żeby za późno nie było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Madzenka 06:38, 30 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Graby tniemy pod koniec lutego, gdy minie ryzyko dużych mrozów. Późniejsze ciecie powoduje ich "płacz" czyli wyciek krążących juz soków
Buki mozna ciąc pozniej, w tym samym czasie co np. Roze czyli gdy kiwtną forsycje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:42, 30 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przypomnijcie prosze kiedy startujemy z przycinka żywoplotów grabowych i bukowych, ja mam mieszany, na razie malutki, a le po szerokości puścił pojedyncze długie baty i muszę je ciachnąć , nie wiem kiedy, żeby za późno nie było


Sylwia na jakiej podstawie twierdzisz , ze opuchlaki? Miały powycinane charakterystyczne koronkoi w liściach? Mam pełno grabów i miłam lrzez kilka lat inwazje opuchlakow ale jakoś grabów nie ruszały. Pokaz zdjecie. Bardziej obstawiałabym pordzewiacza i szpeciele, ktore mocno osłabiają wzorst zarowno grabów jak i bukspzanow.
Promalnal gdy temeperatury osiągną średnia dobową min 6-7 stopni, czyli w dziń powyzj 10-12 stopni a w nocy miną przymrozki. Na razie za wcześnie na Promanal.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
sylwia_slomc... 09:30, 30 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Madzenka napisał(a)
Graby tniemy pod koniec lutego, gdy minie ryzyko dużych mrozów. Późniejsze ciecie powoduje ich "płacz" czyli wyciek krążących juz soków
Buki mozna ciąc pozniej, w tym samym czasie co np. Roze czyli gdy kiwtną forsycje

Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies