Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

ogrodowa 12:21, 02 mar 2017

Dołączył: 15 lis 2016
Posty: 12
Czy już można wyjść ze środkiem olejowym na pordzewiacza? Czy jeszcze czekać.
brzydula 20:52, 26 mar 2017

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
chciałabym posadzić 2 graby przed żywopłotem cisowym, jest tam mało miejsca, czy wystarczy zachowanie odległości 1 m. ?
Klaudyna 17:17, 10 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
witam . Mam pytanko odnośnie grabów. W zeszłym roku posadziłam graby fastigiata i chciałam mieć żywopłot jednak za daleko od siebie posadziłam i w tym roku zakupiłam graby pospolite i wcisnęłam dwa pomiędzy każdy fastigiata. Sadzonki kupiłam dosyć wysokie bo miały 120cm jednak troszkę mnie poniosło i obcięłam je na wysokość 30cm pytanie brzmi : jak taki szpaler będzie wyglądał już później za kilka lat będzie widać dużą różnicę pomiędzy fastigiatą a zwykłym grabem czy ładnie mi się to zleje w jedną całość o co mi chodziło ?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 17:18, 10 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
tutaj zdjęcia
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 06:27, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Dzisiaj będę przejezdzala obok szkółki może zakupów więcej grabów i wymienię. Tylko one takie nierówne sa. Jedne ładne a niektóre takie ubogie. Stwierdziłam że jak je zetne mocno od ziemi na równej wysokości to przynajmniej równo od dołu będą rosły i się zakrzewia. Ale tak radykalne ciecie mogło im zaszkodzić.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
anitan 07:17, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
raczej cięcie nie zaszkodziło
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Klaudyna 08:12, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
To dobrze. Szkoda że od razu nie dosadzilam grabów zwykłych teraz będę miała zywoplot łączony z grabów fastigiata i zwykłego. Ważne żeby zagęścił się ładnie od dolu a za 4 lata pewnie dobije do wysokości 2 metrów.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Pszczelarnia 09:58, 11 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Klaudyna napisał(a)
To dobrze. Szkoda że od razu nie dosadzilam grabów zwykłych teraz będę miała zywoplot łączony z grabów fastigiata i zwykłego. Ważne żeby zagęścił się ładnie od dolu a za 4 lata pewnie dobije do wysokości 2 metrów.



Klaudyno, nawet po latach zauważyć będzie można inny pokrój graba zwykłego (układ gałązek) a fastigiaty - ale to w stanach bezlistnych. Mam jednego graba w wysokim żywopłocie (2 m) i jego pokrój zwraca uwagę, jest inny. I to widać.


Dużo masz tego fastigiaty? Ja bym wysadziła .....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
brzydula 10:01, 11 kwi 2017

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Klaudyna napisał(a)
tutaj zdjęcia


wiesz ja tam się nie znam za bardzo ale te fastigiata chyba nie bardzo na żywopłot, szkoda ich, lepiej zwykłe. A przycięłaś to konkretnie faktycznie cię poniosło hihihi. Ja tak z dereniami zrobiłam. Pisali na ogrodowisku nisko ... no to nisko. a że ślina jestem to równo z ziemią . Potem się okazało ze nie aż tak nisko .
Klaudyna 16:22, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Fastigiaty mam 14 sztuk posadzone co 120cm teraz dosadzilam między nimi dwa graby zwykle żeby były w odległości 40cm. Szybciej i łatwiej wysadzić te maleństwa.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies