Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

sylwia_slomc... 09:31, 30 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Madzenka napisał(a)


Sylwia na jakiej podstawie twierdzisz , ze opuchlaki? Miały powycinane charakterystyczne koronkoi w liściach? Mam pełno grabów i miłam lrzez kilka lat inwazje opuchlakow ale jakoś grabów nie ruszały. Pokaz zdjecie. Bardziej obstawiałabym pordzewiacza i szpeciele, ktore mocno osłabiają wzorst zarowno grabów jak i bukspzanow.
Promalnal gdy temeperatury osiągną średnia dobową min 6-7 stopni, czyli w dziń powyzj 10-12 stopni a w nocy miną przymrozki. Na razie za wcześnie na Promanal.

Błąd to chyba nie do mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 09:56, 30 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To dla Martuski

Martuska507 napisał(a)
Czy to możliwe, że mój żywopłot grabowy choruje zarówno na opuchlaki jak i pordzewiacz grabowy? Przez ostatni rok nie przyrósł nic. Sąsiadujący szpaler bukszpanów również choruje i nie rośnie. Lada chwila marzec i zamierzam zrobić wszystkie możliwe opryski, zeby go uratować. W połowie marca zaczynam od Promanalu, kiedy Envinar?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martuska507 11:36, 20 lut 2017


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Temperatura poszła do góry (Warszawa) Prognozy obiecujace Czy w przyszłym tygodniu mogę juz pryskac Promanalem? Rozumiem, że trzeba to zrobić tak,żeby pokryć całe gałęzie?
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Chocolate 21:28, 23 lut 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 24
Prośba o pomoc w walce o piękny grabowy żywopłot
Żywopłot posadzony 3 lata temu - rośnie bardzo słabo, przycinany był w lutym/czerwcu i na początku sierpnia.
W zeszłym roku drzewka miały b.dużo brązowych liści/szare naloty/pozwijane liście... po lekturze wątku wydaje mi się, że prawdopodobnie zaatakowały je pordzewiacz i szpeciele.

I teraz mam pytania:

1. Czy mam (teraz) przyciąć żywopłot na jednej wysokości? (obecnie jest b. nierówny od 30-50cm, część drzewek jest 'łysa' od dołu a wyżej mocniej uliściona - średnica pnia ok. 1,5-2cm; czy jest szansa, że 'rozbudują się' od dołu?). Najpierw ciąć o później zastosować oprysk?

2. W pierwszej kolejności planuję (jak ustaną deszcze) zrobić oprysk miedzianem a po 7-10 dniach promanalem. Później ponownie miedzian po 7 dniach, czy nie ma już potrzeby? Czy taki plan jest ok?

3. Kolejnym krokiem będzie kontynuacja walki ze szpecielami, zależna od obserwacji (Magnus?).
Czy taki plan jest właściwy?


____________________
Martuska507 16:00, 27 lut 2017


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Zrobilam oprysk miedzianem ale nie wiem czy bie przesadziłam z ilościa bo ja je można powiedziec zlałam...
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
doradora 17:51, 27 lut 2017

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
planuje przesadzić kilka sadzonek grabu. czy mogę to już zrobić?
____________________
sylwia_slomc... 20:37, 27 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Też dzisiaj miedzianem popryskałam , ale nie aż tak mocno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 07:49, 28 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
doradora napisał(a)
planuje przesadzić kilka sadzonek grabu. czy mogę to już zrobić?


Nie, za wcześnie, ziemia zlewna, mokra, zimna, nie ogrzana, błoto i masakra. Będziesz miała czas w kwietniu.

Ale wyjaśnij pojęcie "kilka sadzonek" - sadzonki są ukorzenione? Czy sama będziesz robić sadzonki i sadzić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
doradora 09:31, 28 lut 2017

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
Gardenarium napisał(a)


Nie, za wcześnie, ziemia zlewna, mokra, zimna, nie ogrzana, błoto i masakra. Będziesz miała czas w kwietniu.

Ale wyjaśnij pojęcie "kilka sadzonek" - sadzonki są ukorzenione? Czy sama będziesz robić sadzonki i sadzić?

Danusiu dziekuje za radę. W ubiegłym roku kupiłam 50cm sadzonki ale okazało się że za gęsto je posadziłam (co 30 cm) i 40 szt chcę przesadzić
____________________
Gardenarium 10:09, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to poczekaj. Ziemia lepi się do butów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies