Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Leń ogrodowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Leń ogrodowy

Mazan 15:15, 22 lis 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Horcia

Foto przedstawia larwy rolnicy zbożówki. Oprócz warzyw lubi również trawy, gdzie zwykle nikt jej nie niepokoi i może spokojnie żerować. Można postąpić z nimi w sposób podany przez Toszkę, ale również można punktowo w miejsca jej przebywania podać przynętę wymieszaną z preparatem Dipel. Powinno zadziałać jeśli zrobisz to prawidłowo.
Zaszkodzić mogą, a w przypadku dużej liczebności, nawet bardzo.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 19:12, 26 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hmm moje przebywaja tylko w ziemi.I chyba sa mniejsze. Nie wiem w takim razie czy to len..
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 20:18, 26 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

To larwy koziółki lub inna nazwa - komarnica. To że nie wychodzi z ziemi oznacza, że warunki ma odpowiednie. Larwy mogą żerować - i żerują - nocą, gdy wzrasta wilgotność przy glebie. Opisałem też jak można sprawdzić czy to ten szkodnik.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 20:46, 26 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To raczej te.Przeczytalam watek i nadal nie wiem co kupic na tego szkodnika.Tutaj polecaja tylko nicienie. A w ten duspan to przy kocie i dzieciach w takim razie odpada?I jak z tym walczyc na 800 m3 trawnika?
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 21:06, 26 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Jeśli nie chcesz łysiny czy też plaży to działać musisz. Na marginesie: Twoja imienniczka z bawarskich ścieżek ma jakąś rewelację na opuchlaki. W tym przypadku także powinno zadziałać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 22:28, 26 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale czym w takim razie pryskac?Dursbanem?Nie wycofali?
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 07:48, 27 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Oprócz Dursbanu jest też Nurelle ma tę samą substancję czynną. Ja stosuję na komarnice i drutowce wymieszane wyciągi octowe: ocet wrotyczowy + ocet piołunowy, ale trzeba je nastawiać na tydzień przed zabiegiem żeby naciągnęły. Szklanka zioła + 1/2l octu = tydzień oczekiwania. Po tygodniu mieszam wyciągi w stosunku 1:5 - 1 część octu piołunowego + 5 części octu wrotyczowego, rozvcieńczam i polewam wilgotną ziemię. Na drutowce pomaga, o innych nie wiem, gdyż u mnie ich nie ma.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 09:18, 27 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A jak rozczenczasz?Kurcze nie wobrazam sobie z konewka latac po 800 m2..

Nurelle dostane wszedzie?Tak patrze na rozcienczanie 0,6 l na hektar. Czyli ok 0,5 na moj ogrod ale jak to rozdzielic na konewki. 200 litrow czyli 20 konewek? Czy zle licze? Ocet trawnikowi nie zaszkodzi?

Mam taki dozownik, ktory automatycznie miesza wode z roztworem w pojemniku w stezeniu 2 %. Co wlac w takim razie do srodka?
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 09:58, 27 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Pisałem, że Kasiek na bawarskich ścieżkach stosuje jakiś płyn na opuchlaki. Skontaktuj się z nią, może być że mój przepis, a jej to coś podobnego. Kiedyś stosowałem go zwierzętom na robaczycę i tasiemce - bardzo był dobry. Możliwe że i nadal będzie skuteczny, gdyż w rozcieńczeniu 1:100 zwalczał wszawicę. Przy obecnych ograniczeniach trzeba sięgać po wszystko co było naturalne i skuteczne.
Poszukaj dursbanu czy nurelle w sklepach internetowych - tam mogą jeszcze mieć jakąś ofertę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 10:02, 27 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ani Nurelle ani dursbanu nie widze na niemieckich stronach.Otwieraja sie tylko polskie.

Ok, piszesz ze rozcienczasz, ale tak na oko?Czy poprostu wziac stezenie 1 % Nie chce sobie spalic trawnika. Zanim sie skontaktuje chcialabym wyprobowac najpierw twoj sposob.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies