Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Leń ogrodowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Leń ogrodowy

Mazan 10:46, 27 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Sprawdzałem stężenie lecz poza okresem wegetacyjnym, kiedy rośliny 'smacznie sobie spały'. Wówczas dawałem 2,5%, być może trzeba obniżyć, ale to zależy od jakości wyciągu. W swoich warunkach sprawdź na małej powierzchni, jeśli nic się nie stanie trawnikowi, a robactwo będzie uciekać - działaj dalej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 10:55, 27 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czyli moge do tego dozownika wlac ten zmieszany ocet, jezeli on juz miesza wlasciwie?Wlalabym 1:5 octu i uzyskalabym wyjsciowe stezenie 2 %.
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 11:06, 27 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia Bawaria

Możesz, o wynikach informuj.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 11:29, 27 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Najpierw to musze poczekac na piolun i wrotycz.
A czy w Polsce dostane jeszcze np dursban?
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 11:43, 27 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

W internecie oferty są. O wymogach nic nie piszą. Za 1 litr 45 - 60 PLN


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 12:16, 27 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Internet mi tu niestety nie pomoze, nie mam polskiego adresu.
____________________
Zapraszam na kawe
katrina 10:29, 12 kwi 2015


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Witaj kasiabawaria
Ja mam dzieci i psa i Dursban im nie zaszkodził. Oczywiście 2 dni mialy zakaz wchodzenia do ogrodu. Jednak gaz który się ulatniał był wyczuwalny przez jakiś czas w okolicy. Tym środkiem rolnicy opryskują też pola.
Minusem tego rozwiązania jest wytępienie również innych nieszkodliwych larw/ owadów.U mnie widoczne było wyraźnie zmieniejszenie liczby motyliprzylatujacych do budlei dawida w porównaniu z czasem z przed Dursbanu.
Niestety tej wiosny paskudztwo się znowu pojawiło - w małej ilości ale na wszelki wypadek zrobię ponowne opryski.

pozdrawiam i życzę sukcesów w walce
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
KasiaBawaria 10:45, 12 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Chyba zakupie w takim razie. Wczoraj przy dosiewkach znow zauwazylam larwy. Tylko jak pomysle o laniu tego na 800 m2..tylko na trawnik lalas?Czy tylko pryskalas? Bo przeciez siedza w ziemi wiec chyba trzeba sporo lac?U mnie masa dzdzownic jest..chyba je tez wybije?Szkoda by bylo..
____________________
Zapraszam na kawe
Anabell 21:14, 12 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mazan napisał(a)
KasiaBawaria

Pisałem, że Kasiek na bawarskich ścieżkach stosuje jakiś płyn na opuchlaki. Skontaktuj się z nią, może być że mój przepis, a jej to coś podobnego. Kiedyś stosowałem go zwierzętom na robaczycę i tasiemce - bardzo był dobry. Możliwe że i nadal będzie skuteczny, gdyż w rozcieńczeniu 1:100 zwalczał wszawicę. Przy obecnych ograniczeniach trzeba sięgać po wszystko co było naturalne i skuteczne.
Poszukaj dursbanu czy nurelle w sklepach internetowych - tam mogą jeszcze mieć jakąś ofertę.

Mazan - zamówiłam 10 buteleczek Artemisolu to płyn na wszawicę, mieszanka wrotyczu i piołunu i ocet. Podlałam w stosunku 10 ml/10 l wody ale słabo zadziałało.
Czekałam na cieplejszą pogodę, wykonałam podlewanie w piątek a w sobotę sprawdzałam, larwy opuchlaka żyją.
spróbuję jeszcze raz podlać mocniejszym roztworem tylko część żurawek, mam dużo dżdżownic obawiam się wszystko wytruję.

Kasia Bawaria - czy leń ogrodowy dużą robi szkodę roślinom,
też się nieraz trafił, kiedyś myślałam że to opuchlak. bo nic nie zauważyłam u siebie wcześniej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
waldek727 04:14, 13 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
katrina napisał(a)

Ja mam dzieci i psa i Dursban im nie zaszkodził.

A szkoda!!!
Miałabyś nauczkę na całe życie, że tak cholernie szkodliwych środków chemicznych nie stosuje się w ogrodach przydomowych w których przebywają i bawią się dzieci wraz ze zwierzętami.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies